Saatana tuota Yleä taas....

Nyt Yle on aloittanut joka TV uutisten edellä nuo mammutus tehoiskut. Joku Irakin kuuluisa näyttelijä taas valittaa kurjuuttaan Että silleen.
21132
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Antaa ylen mamuttaa, ei niitä kukaan usko.

1Äänestä
  • Aloittaja

    Yle nostelee näkyviin noita " Rameja ja kärpäs silmiä ja vehnäjauhoissa pöyriteltyjä lapsien kuvia " suurina uhreina . Että silleen.

    1Äänestä

Älkää keskeyttäkö, jos vihollinen on tekemässä pahistöihtään. Odostetaan ja saadaan todisteet.

Älä koskaan keskeytä "rikollisen rikossuoritusta".

Äänestä

Tarkoitatko näitä keräysmainoksia joita tulee peräkkäin ja pitäisi olla mainokseton ohjelmisto ylellä?
En katsos katsele ylen ohjelmistoa....

Äänestä
  • Ei, vaan jostakusta Irakin pakolaisesta 5-minuuttinen propagandaisku. Ihminen kertoo: "En pystynyt elämään KUIN Pohjois-Irakissa, siksi lähdin".

    MITÄ????

    Suomalaisten empatiakyky on todellakin koetuksella nykyään. Syyrian Aleppossa tapetaan kaikki vauvasta vaariin, ja nämä, jotka olisivat omassa kotimaassaan PYSTYNEET ELÄMÄÄN edes jossakin maan turvallisessa kolkassa, päättävät lähteä ja tulla tänne Pohjolaan.

    Toisaalta hyvä, että näytetään. Pienistä puroista kasvaa taaskin tiedon määrä. Tavallinen kansa tosin on tajunnut alusta lähtien, mutta vieläkin löytyy joitakin kovakalloisia, joiden aivot eivät suostu tajuamaan asioita.

    Tosin pian noista propagandaiskuista aletaan epäilemättä leikata pois ne kohdat, jotka eivät sovi julkiseen levitykseen. Ihan sama, kansan mielipidettä ei pystytä muuttamaan.

    Nämä iskut eivät tuota jonkun tahon toivomaa tulosta, päinvastoin.

    1Äänestä

  • Aloittaja

    Eiköhän tuo tullut selväksi viime viikolla mitä nuo " Rami pakoloiset " ovat Suomesta hakemassa ? Että silleen.

    1Äänestä

Eikö tasapuolisesti pitäisi saada edes joku suomenruotsalainen ruikuttamaan, kuinka joku oli kehottanut "painu hurri Ruotsiin",,,nyyh.

1Äänestä

onko linkkiä?

1Äänestä
  • Etsi YleAreenasta.

    1Äänestä

onhan tuo odotettua, tasapainon vuoksi, kun Adhamista on puhuttu nyt, ettei jää huono kuva maahanmuuttajista.

1Äänestä

Halusiain nähdä irakilaisen pornoleffan yleltä.

1Äänestä

Saako VERO-YLE lisärahoitusta jihadistiterroristeilta?
Asian olisi Interpol tutkittava. Suomessa ei ole oikeutta kun täällä on demla, joka ei erota edes kansanryhmää maahanmuuttajista ja tarkoittaa pakoloisia.

1Äänestä

Noiden suvakkihuoramedian emän eli Ylen matupläjäysten seurauksena kansan keskuudessa ei synny mitään muuta kuin tällaisia tuntemuksia:

Keskeltä kylmän mullan hiljaa
Kylmä silmä tuijottaa
Kun kirves kohoaa...

1Äänestä

Nuuh Nuuh haisee...

1Äänestä

Perkeleen pitkälle ne tulee turvaan ja miten täällä saakin eniten rahaa ja Sipilän talo on vielä valtaamatta....

1Äänestä

Onko kukaan kokeillu sitä kalsareissa salakuljetettua testoa kasvaako siitä lihakset?

1Äänestä

Laittakaa telkku kiinni,kun tiedätte että se on Ylen näyteltyä propakantaa,
ne eivät ole todellisuutta, vaan valhetta ,lapsenuskoisten pettämiseksi.
"kun sinisilmäs nähdä sain"

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


höpöhöpö kirjoitti:

Nyt Yle on aloittanut joka TV uutisten edellä nuo mammutus tehoiskut. Joku Irakin kuuluisa näyttelijä taas valittaa kurjuuttaan Että silleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu