kerro vaikka olet salannut sitä

kerro joku totuus

Minä kerran tapoin oravia ilmakiväärillä.
Varastan aina pomon pöydältä kynän. Se
on aina vihoissaan, että kuka vei kynän,
mutta minä vien sen kotiin.

11

1130

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Repe Ruutikallo

      ampumisen tapaista huvittelua sulta voi juuri odottaakin, Miljoonan nikin pelle!

      No hei, kun kerran löysit jostain nuin hienon avausidean ja olemme vanhoja tuttuja, paljastan että punnitsin tänään kotimaisia tomaatteja ulkomaisina. Viime viikolla ostin euron luomuperunoita 25 sentin rehupottuina. Mustanpuhuvia näytteitä ihmisen rikollisen mielen syövereistä!

      • Raisa

        Nyt oon ulalla, kertokaa minullekin. Onko Repe ja tämä Miljoonan nikin pelle entisiä ystäviä ja tulleet tänne riitelemään meidän iloksi. Vai miten tämä nyt oikein menee? Tietääkö kukaan? Onko Repe linjojen "vartija" kun näyttää vähän kaikista huolta?


      • satun-nainen
        Raisa kirjoitti:

        Nyt oon ulalla, kertokaa minullekin. Onko Repe ja tämä Miljoonan nikin pelle entisiä ystäviä ja tulleet tänne riitelemään meidän iloksi. Vai miten tämä nyt oikein menee? Tietääkö kukaan? Onko Repe linjojen "vartija" kun näyttää vähän kaikista huolta?

        En oo huomannu että repe pitäis kauheeta "huolta" muista kun pellestä joka on ihan moraaliton ja typerä otus minusta.Se kirjottelee joka osastoon millon naisena ja millon miehenä ja vetelee stetsonista ihme horinoita muka tosina.En tiä onko repellä kuinka kaikki 100%-kotona kun en tunne, mutta tähän pelleen verrattuna se on noin miljoona kertaa viksumpi ja kirjottaa joskus kovinkin viisaita.En oo huomannu että se olis ketään muuta häirinny,jos niin voi sanoo,kuin pellee ja tuskin se sunkaan kirjotuksia kyttää.Kattele ympärilles,revi siitä huumoria,ja kirjottele ihan rauhassa jos hotsaa,se on mun neuvo.


      • kaupan kassa

        Ja mä näin sut.Ja käräytän sut ens kerralla!!!


      • Repe Ruutikallo
        kaupan kassa kirjoitti:

        Ja mä näin sut.Ja käräytän sut ens kerralla!!!

        jos et käräytä! Kuulitko: mitä tahansa! Jos menetän maineeni, minulle ei jää mitään muuta kuin naiseni ja omaisuuteni. Jälkimmäisen annan Sinulle jos pysyt hiljaa, edellisenkin saat lahjapaketissa jos olet "sellainen" tyttö tai muuten piikaa vailla.

        Toivoo nimimerkki "Vaikka kassalta ei näe vihannesosastolle, en ota turhia riskejä sillä saatathan käydä paskalla pahaan aikaan".


      • kaupan kassa
        Repe Ruutikallo kirjoitti:

        jos et käräytä! Kuulitko: mitä tahansa! Jos menetän maineeni, minulle ei jää mitään muuta kuin naiseni ja omaisuuteni. Jälkimmäisen annan Sinulle jos pysyt hiljaa, edellisenkin saat lahjapaketissa jos olet "sellainen" tyttö tai muuten piikaa vailla.

        Toivoo nimimerkki "Vaikka kassalta ei näe vihannesosastolle, en ota turhia riskejä sillä saatathan käydä paskalla pahaan aikaan".

        tosiaan tehtäviini kuuluu muutakin kun kassalla kökkiminen.tai paskalla käyminen.Vierailen heviosastolla useita kertoja päivässä joten olen siellä sillon kun sitä vähiten odotat,saatikka sitten rikosta tehdessäsi.Pidä omaisuutesi ja vaimosi,en tarvitse niitä.


    • Pukama

      Paneskellut useita kertoja Repe Ruutikallon
      vaimoa.Kerran kysyin,miksi?
      Johon hän vastasi:Ei siitä impotentista
      ole mihinkään.

      Ja sitten taas "namuteltiin".
      :) :) :)

      • satun-nainen

        Kun laskee yhteen sun oikeen ja vasemman kouras niin saadaan kaikki naiset joita oot elämässäs pannu.Vetäsit jonkun nukkunapin niin et tyhjentelis pottaas tänne keskellä yätä.


    • pomo

      munista toimiston loistevalaisemista roikkumaan. Nyt mä tiedän että sä veit mun rippilahjaksi saamani kultaisen parkkerini. Palauta se mutta kertakäyttökynät saat pitää. Polliisi tulee pian tekeen kotietsinnän ja vie sulta kynät sekä ilmakiväärin ja oravannahat.
      Tuosta salaamispuolesta sen verran että olen kaikille työntekijöille maksanut vähemmän palkkaa kuin heille kuuluisi tes:n mukaan sekä jättänyt sos.turvamaksut maksamatta ja pitkillä "liikelounailla" olenkin itse asiassa käynyt lohduttamassa alaisteni puutteessa eläviä rouvia. Oravannahkamiehen muija on hyvä suuseksissä vaikkei miesparka sitä itse tiedäkään.

    • Seireeni

      petin poikaystäväni hänen parhaan kaverinsa kanssa. Se ei tosin ole enää salaisuus. Mutta tämä on: en edes kadu sitä, tekisin sen milloin tahansa uudelleen. Olipas se niin iiihanaa.:)

      • kanelipulla

        ...petin poikaystävääni meidän alkuaikoina. salasin sen, enkä kerro hänelle sitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      91
      7431
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      222
      7295
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      136
      5023
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      122
      4677
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      39
      4540
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      85
      4245
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      113
      4047
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      158
      1694
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1459
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      233
      1311
    Aihe