Tämä iltapaskaksikin kutsuttu lehdykäinen kirhasi taas "Venäjän uhat" koko kirjoittuksessa ei ollut muuta kuin propagandaa, malli a la Usa joste aihio varmaankin jälleen tuli. Ainoastaan ilmatila loukkaukset saattavat olla asiaa,kaikki muut listatut kohdat ovat mallia "tiedetään,uskotaan, asiantuntija kertoo, on selvää, koko juttu on taas kerran jenkkien trollitoimiston uutisia, mikä näiden toimittajien journalistinen etiikka ja moraali on? Täysin häpeämättömästi valehdellaan kansalaisille, kerrotaan epätotuuksia, jotka vain nämä natofundalistit nielevät, syytetään SUOMALAISiA, jotka ovat eri mieltä Suomen linjasta Naton suhteen, ikäänkuin heillä ei olisi siihen oikeutta. Halutaanko tänne Turkin meininki,jossa toisin asioista ajattelevien suut tukitaan? Meillä ei vielä selliin laiteta, mutta toisin ajattelijoista maalataan kuva jostain Venäjämielisten kerhosta, joka toimii Putinin asialla. Kyllä kai sentään näiden Usa sopimusten allekirjoittajat ovat syyllistyneet demokratian vastaiseen toimintaan, jos sotaministeri Niinistö olisi tässä Nato ilmapiirissä tehnyt Venäjän kanssa samanlaisia sopimuksia, olisi varma että valtakunnan-oikeuden ovet olisivat auenneet. Suomen valtamedia, osin veronmaksajien rahoittamana, katsoo että sanan-vapaus koskee vain niitä,ja ne määrittelevät mitä mieltä muut saavat olla. Muuten taitaa se Mosul olla sellainen paikka jossa ei lainkaan pommiteta, eikä sitten voi tulla siviili uhrejakaan en ainakaan Suomen mediasta ole lukenut lentotoiminnasta,enkä nähnyt yhtään upeaa kuvaa jenkkihävittäjistä tosi toimissa. Tulee mieleen Irakin sodan media sulku, hyä osoitus siitä kuka maailman mediaa hallitsee.
Median Nato propaganda
bå12
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Elävä elämä ja objektiivinen totuus maailman menosta ovat aina myrkkyä Venäjän Tiltuille ja siksi he haukkuvat kaikkia Suomen medioita ja keksivät lapsellisia nimittelyjä!
Venäjähän haukkuu kaikki ketkä vain asuvat Venäjän rajojen ulkopuolella.
Ystäviä kun si heillä enää ole.
Hyväveliverkoston omistama julkinen media on vapaamuurarien LUCIFERIn palvojien NATOpropaganda koneisto jolla pyritään muokkaamaan ihmisten mielipiteitä haluttuun suuntaan kohti LUCIFERIn palvojien luomaa NATOa!!!
Kyllä Suomen media valehtelee tai sitten tosiaan jättää kokonaan uutispimentoon, kuten Jemenin tapahtumista?
Veteranfanille: kyseessä ovat erityisesti vapaamuurarit. Samat jotka valjastivat Venäjälle kommunismin. Neuvostoliitossa kuolikin miljoonia ihmisiä näiden verenhimossa. Stalin, Lenin, Trotski yms olivat vapaamuurareita. Leninin patsaita löytyykin tänäpäivänä amerikan vapaamuurariloosien pihamailta. Natofanipoikien agitaattorinokka Ahtisaaren Martti on vapari niinikään. NATO=kommunistinen totalitariteetti.
Kannattasi ERommelin lukea välillä Suomen mediaa. Tulisi enemmän järkeä juttuihin.
Suomi on tänään iikollien ja pikkunatsien temmellyskenttä valtamedian voimalla lietsotaan vastakkain asettelua, joka voi johtaa Suomen vakavaan, ehkä vakavampaan konfliktiin kuin milloinkaan on tapahtunut. Kansalaisten pitäisi herätä, mutta ehkä linja on sama kuin kuin ennen talvisotaa, Kansalta salattiin neuvottelujen kulku ei kysytty kannanottoa neuvotteluihin ja siksi sodan alkaminen oli suurelle osalle kansaa yllätys. Nyt tilanne on samantapainen ollaan kansan selän takana tehty sopimuksia, mistä ei kokonaisuutta tiedetä. Pieni jenkkilään rähmällään oleva iikollien ja pikkufasistien porukka aiheuttaa Suomelle ehkä pahimmat ongelmat kuin ikinä mikään ennen.,
Luen näitä juttuja päästäkseni kärryille uutisista.