Ketkä julkkiset tanssii seuraavalla kaudella

Saimme kuulla vähän aikaa sitten että Tanssii tähtien kanssa tekee paluun ensi keväänä.

Nyt veikatkaa kymmenen julkkista ketkä osallistuu kisaan.
Oma listani
Anneli Ranta, Hanna Pakarinen, Irina (Laulaja), Eva Walström, Eija Vilpas
Juha Tapio, Duudsoneiden HP, Mauri Pekkarinen, Niko Kivelä ja Lauri Tähkä
Pistäkää paremmaksi ja omat suosikit listalle

10

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tusinanaamat

      Ei ole mitään suosikkeja, mutta eiköhän ne ole ne samat naamat, mitkä muutenkin on joka ohjelmassa.

    • otanosaa

      Voi ei, taas lisää huonoja ohjelmia, kohta telvisiossa ei enään muuta olekaan kuin aivotonta höttöä ja niitä huonoja ohjelmia.

    • Dancedance22

      Waltteri Torikka. Laura Lepistö. Arttu Wiskari. Robin. Ville Valo. Anna Puu. Saara Aalto tai sisko. Sanni Grahn-Laasonen.
      Se virolainen ikääntynyt rääväsuu. Joku vanhempi puupökkelömies. Merja Rehn. 3 viimeistä huvitukseksi.

    • Kiinnostaakooooooo

      No nyt osallistujat on julkistettu eli samat naamat pyörii parketilla jotka kiertävät
      ohjelmista toisiin. Tuomarit ovat entisiä ja juontajat ovat entisiä. Myös katsojat ovat entisiä. Nastaa

    • tanssiivainelämää

      Vähän niinku Tartu Mikkiin-ohjelmassa jotkut olivat jo neljättä kertaa...elikkä nyt vaan sieltä TTK:n alkutaipaleelta porukkaa uudelleen danssaamaan.

    • suvakkianneli

      Ttk:n voittaja on jo määrätty monikulttuurinen suomi on valinnut voittajaksi mustan raparperin ja kakkonen on läski-ali.

    • Tanssitaidoton

      Eilisen perusteella omat suosikkini ovat Anna-Maija Tuokko kolmimetrisine säärineen, elegantti Laura Malmivaara ja Musta Barbaari liikkuvine lantioineen. En viimeksimainitusta ole koskaan pitänyt, mutta on pakko myöntää, että tanssia hän osaa.

      "Katsojat ovat samat" - niinpä niin, itsekin olen katsonut joka kauden ensimmäistä lukuunottamatta. On hienoa nähdä kilpailijoiden taitojen kehittyminen. Tässä ohjelmassa ei lisäksi mollata ketään, vaan päin vastoin kannustetaan, vaikka yksi pari ensi viikosta lähtien aina putoaakin.

      Ainoa ärsyttävä piirre ohjelmassa on, että kaiken maailman Kanget pysyvät mukana pitempään kuin monet, joiden tanssitaito on parempi ja ohjelman edetessä kehittynyt.

      • seonmielenkiintoista

        No se on varmaa, että tummana ihmisenä tuo Barbaari tulee rytmitaitoisena voittamaan koko kisan. Usein kyllä nuo tanssitaidottomat ovat mielenkiintoisempia seurattavia kuin nuo jotka jo osaa tanssia. Tuo Tuokkokin kun on liki ammattilainen jo.
        Minä tykkään seurata juuri näitä, jotka ei osaa yhtään mitään. Iltasanomissa oli muuten hyvä kirjoitus juuri tästä asiasta.


    • TanssinMutKunei

      Suomalaiset naiset eivät halua tanssia. Olen usein laivalla halunnut tanssia ja siis vain tanssia, mutta yksikään hakemani nainen ei lähtenyt tanssimaan. Mikä näitä vaivaa?

    • zzq

      Hanna Sumari vau vau ja vau, mikä kypsä Todella upea Nainen ja jota katson ylöspäin, oispa hänen kaltasia Naisia enemmän..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      321
      15629
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      161
      10772
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9121
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      82
      8451
    8. 238
      6808
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    10. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      6463
    Aihe