Raiskaus rikoksena ja tuomiot

Paljonko luulette miehen saavan tuomiota kun kolme viisasta miestä on lukemassa lakia käräjäsalissa? Tämä juttu on se mistä on paljon kirjoitettu ,isän raiskaama , aborttia tytölle tehty useita ja yhden lapsenkin synnyttänyt.Mikä on naisen oikeus Suomessa, tässä se tullaan näkemään!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Syyttäjä vaatii kahdeskaa vuotta vankeutta? Paljonko mies istuisi oikeasti, miksi väkivaltarikoksista ei istuta koko vuosimäärää? Tälle raiskaajalle olisi pitänyt antaa vähintään kymmenevuotta.Karkoitus päälle.Tässä nähdään lapsen oikeudet sivistysvaltiossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


evakko kirjoitti:

Paljonko luulette miehen saavan tuomiota kun kolme viisasta miestä on lukemassa lakia käräjäsalissa? Tämä juttu on se mistä on paljon kirjoitettu ,isän raiskaama , aborttia tytölle tehty useita ja yhden lapsenkin synnyttänyt.Mikä on naisen oikeus Suomessa, tässä se tullaan näkemään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu