Haim Nussbaum keskustelu

Haimin läski keskustelu jatkuu:

Mitä sitten kun löydät sen oikean, hoikan naisen elämääsi ja muutaman vuoden päästä hän tulee raskaaksi ja synnyttämisen jälkeen voi hyvinkin olla 15 kg painavempi, taisi hajota perhe siihen! En yhtään ihmettele että oot vielä sinkkuna...
201035
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Tätä asiaa olenkin ajatellut. On kieltämättä ongelma, jos kumppani lihoo noin suunnattomasti. Eihän siinä enää seksi tule kysymykseen kun halut menevät. Siinä voi koko suhde olla kovilla. Toisaalta, jos nainen on luonteeltaan rakastettava ja ihmisenä poikkeuksellinen, saatan ehkä kestää pienen painonlisäyksen. Mutta periaatehan on se, että liikakilot otetaan puheeksi hienovaraisesti jolloin nainen ymmärtää, miten TÄRKEÄSTÄ asiasta on miehen kannalta kyse. Mikä yksinoikeus naisella olisi päättää, mikä suhteessa on tärkeää? Vetovoima on tärkeää suhteessa, kuten myös kommunikaatio, luottamus jne, mutta jos yksikin näistä puuttuu, suhde on vaarassa. Miksei rakastetulle ihmiselle voi sanoa kohteliaasti, että toinen voisi laihduttaa? Itse olisin valmis laihduttamaan kumppanini vuoksi. Olisin hyvilläni, jos voisin näin ilahduttaa rakastani. Suomen nainen ei kuitenkaan tästä iloitse. Ilmeisesti hänen mielestään suhteessa vain miehen tulee miellyttää naista - ei päinvastoin....

Äänestä
  • Olen hieman huolissani miesystävästäni, joka on vielä hyvässä kunnossa ja ihan hoikka.
    Miehen isä on tavallinen läski suomalaisukko ja huolestuttaa, että miehestäni tulisi samanlainen :( Ei mikään ole kuvottavampaa kuin ajatus seksitä tämmöisen ryhävalaan kanssa. No ainakin vielä on mieheni jaksanut lenkillä käydä, välillä pitää vähän patistaa..olen kuitenkin vähän ajatellut, että mieheni olisi syytä vaihtaa ammattiansa hieman fyysisemmäksi, pahimpia kun ovat nämä pullamössöt, jotka viettävät kaiken aikansa koneella. Miehen ei kuulu olla pehmeä, vaan lihaksikas ja kova.

    Äänestä

  • Ettekö te Nuijat tajua, että Haim on oikeassa. Kaikki läski, joka hyllyy synnytysten jälkeen voi todellakin viedä mieheltä seksuaaliset halut. Eikö tämä mene suomalaisen naisen kalloon!!!

    Mitä hemmettiä te idiootit luulette? On miehellä oikeus saada sellainen nainen jonka hän on valinnut ennen synnytystä. Ei hän ole valinnut läskiä alunperinkään. Seksuaalinen vietti on ajanut siihen, millä perusteella nainen on valittu. Ettex te jyyrät tajua?

    Äänestä

  • Nainen kirjoitti:

    Ettekö te Nuijat tajua, että Haim on oikeassa. Kaikki läski, joka hyllyy synnytysten jälkeen voi todellakin viedä mieheltä seksuaaliset halut. Eikö tämä mene suomalaisen naisen kalloon!!!

    Mitä hemmettiä te idiootit luulette? On miehellä oikeus saada sellainen nainen jonka hän on valinnut ennen synnytystä. Ei hän ole valinnut läskiä alunperinkään. Seksuaalinen vietti on ajanut siihen, millä perusteella nainen on valittu. Ettex te jyyrät tajua?

    kuka helvetti luulet olevas.... oot aika väärässä!

    Äänestä

  • Mut entä naisen mielipide? Ja yhteiset arvot? Minne ne jäi? Kerta naisella ei ole yksinoikeutta päättää mikä on suhteessa tärkeää, miks miehellä pitäs olla se oikeus? Jos suhde pyörii ulkonäön varassa, niin se on todella huonolla pohjalla.
    Kysynpähän vaan; miks miehellä pitäisi olla oikeus päättää naisen painosta/kropasta? Saako nainen sitten päättää miehen painosta/kropasta?
    Eli sun logiikan mukaan sun (teoreettinen tuleva-) vaimo voi sanoo sulle hienovaraisesti et oot liian ruipelo, käy salilla, hanki lisää lihasta. Ja sun on tehtävä niinku vaimo haluu. Ihan niinku vaimon on tehtävä kuten sä haluut. Ymmärsinkö asian oikein?

    Äänestä

laihduttaa itsensä heti imetyksen jälkeen normaaliksi jumpalla ja syömällä oikein.
Samalla kohentaen myös alavatsan lihaksistonsa kuntoon...on (kai?)luonnotonta vaatia miestä peniksensuurennusleikkaukseen joka lapsen jälkeen.
Jos ei ala laardit tippumaan/paikat tiukkenemaan niin vaihtoon.

Äänestä
  • Kyllä myös miehen pitää pitää itsestänsä huolta, esim. kuntosalissa käymällä ja tekemällä päivittäisiä lihasharjoituksia, jotta pysyy samassa kuosissa kuin silloin kun nainen on miehen itselleen valinnut.

    Äänestä

En ole ärsyttänyt ihmisiä, vaan pikemminkin ilahduttanut - luulen nimittäin, että moni mies on hyvillään siitä, että asia on tullut puheeksi. Ehkäpä nyt jokunen nainen siellä täällä miettii, miten panostaisi itseensä tai kannattaako kasvattaa pyllyään ihmissuhteeseen päästyään.

Äänestä
  • Joo ja me syömishäiriöiset saadaan taas lisää ajateltavaa.. Onneks suurin osa ihmisistä on silti "normaaleja" ja miettivät tota asiaa terveesti.. eli ei tule mitään sairaalloisia pakkolaihduttamisia.

    Äänestä

perheen perustaa. Ei pidä mennä kenenkään kanssa naimisiin pelkän ulkokuoren perusteella.

Äänestä
  • tässä näyttää nimenomaan olevan kyse siitä, että hän valitsee naisen ulkokuoren mukaan. ainakin kun muistelee mistä viestistä tää koko keskustelu sai alkuunsa.

    Äänestä

lukiessa huomaan kuinka vähän he oikein naisia ymmärtävät saati sitten osaavat kunnioittaa.

Kuinka he asettavat naiset ihmeellisen arvostelun kohteeksi, mutta rajaavat itsensä arvostelun ulkopuolelle.

Alan näitä tekstejä lukiessani ja näin miettiessäni ymmärtää enemmän ja enemmän naisia rakastavia naisia, lesboja.

Voisinko minäkin saada osakseni sellaista rakkautta, ymmärtämystä ja kunnioitusta, mieheltä, kuin naiset saavat toisiltaan??

Miksi minä tyytyisin vähempään?

Äänestä
  • No ei kai se ole sitten niin ihmekään jos suomalaiset naiset näinkin usein näyttävät mielummin valitsevan ulkomaalaisen miehen, jos suomalaiset miehet olisivat noin juntteja, mutta voin kertoa, että emme me kaikki noin uunoja ole.

    Äänestä

  • hmmm...pitäisiköhän meidän kaikkien sekaantua seksuaalisesti samaan sukupuoleen ja luoda liittomme vain samaa sukupuolta olevan kanssa.

    Sitten pääsisimme sopuun?

    Äänestä

Sitähän on ihan yhteiskunnan korkeimmilla tahoilla pohdittu, että miksi puolet liitoista päätyy eroon. Ei tarvitse hakea syitä työkiirieistä, perheväkivallasta tai alkoholismista. Tämähän on täällä älykköpiireissä nyt selvitetty. Syyhän on se, että naiset lihoo! Tehkää nyt hyvät naiset jotain itsellenne, JOS haluatte liittoon näiden Nussbaumien kanssa. Jos taas ette, niin nauttikaa elämästä kaiken kokoisina!

Äänestä

Katso pituuksia ja painoja, ulkonäköä.
www.russianbrides.com
ja vaatimukset mieheltä eivät ole mahdottomia.
Älä turhaan ala marinaa kuinka he tavoittelevat vain taloudellsita etua, niinhän me kaikki.
...peilin eteen?
Miksi ottaisin suomalaisen jokinorsun?

Äänestä
  • Kyllä pitäisi olla muutkin arvot tärkeitä! Minä olen pitänyt tärkeänä myös koulutustasoa,älyä,sivistystä ja kohtuullista toimeentuloa kun olen valinnut kumppania. Vaikka olenkin ylipainoinen ei minun ole tarvinnut kärsiä ihmissuhde ongelmista. Kas stupidot ovat saaneet aivan rauhassa etsiä niin upeata seuraa kuin haluavat. Ei kaikki lihavat ole ´jokinorsuja`tiedän myös hyvin hoidettuja lihavia naisia ja miehiä. Nauran vaan näille vilkkaana velloville keskusteluille,mitkä aika ajoittain menevät alle arvostelun. Onneksi ulkonäkö suojelee kaikenmaailman stupidoilta.

    Äänestä

  • Onnellinen läski kirjoitti:

    Kyllä pitäisi olla muutkin arvot tärkeitä! Minä olen pitänyt tärkeänä myös koulutustasoa,älyä,sivistystä ja kohtuullista toimeentuloa kun olen valinnut kumppania. Vaikka olenkin ylipainoinen ei minun ole tarvinnut kärsiä ihmissuhde ongelmista. Kas stupidot ovat saaneet aivan rauhassa etsiä niin upeata seuraa kuin haluavat. Ei kaikki lihavat ole ´jokinorsuja`tiedän myös hyvin hoidettuja lihavia naisia ja miehiä. Nauran vaan näille vilkkaana velloville keskusteluille,mitkä aika ajoittain menevät alle arvostelun. Onneksi ulkonäkö suojelee kaikenmaailman stupidoilta.

    Nämä läskikestustelut ovat näiden huonosta itsetunnosta kärsivien teinixien tai sille asteelle jääneiden mussutusta.

    Äänestä

aivan sama minkä painonen ihminen on.... ei kö saa olla sellanen kun ite tykkää? tää aihe on niin turha... ei jaksais ees puhua tästä...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • ..ainoo hyväksyttävä naisvartalo on luuranko. Ei näytä olevan aivan sama paljonko joku ihminen painaa, ei saa olla sellanen ku tykkää, vaan kaikkien pitäs olla viimeseen asti timmejä ja painaa alle 50 kiloo.. joka on muuten sula mahdottomuus. Lihas painaa, joten joko on sopivan painonen, tai sit on lihaksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JATKUU kirjoitti:

Haimin läski keskustelu jatkuu:

Mitä sitten kun löydät sen oikean, hoikan naisen elämääsi ja muutaman vuoden päästä hän tulee raskaaksi ja synnyttämisen jälkeen voi hyvinkin olla 15 kg painavempi, taisi hajota perhe siihen! En yhtään ihmettele että oot vielä sinkkuna...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu