Pop pankki rakentaa

Vai lähtöö pankki sijoittamaan kanta Kauhavalle mun talletuksia. No mun rahat vaihtaa pankkia, joten jatkakaa hanketta. Mielenkiintoista seurata miniko muu tekee saman ratkaisun.
17187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Hs 26.10.2016 "pankkikrriisi uhkaa euroaluetta
Pankkien ongelmia ovat pääoman puute, tehottomuus ja huono hallinto
Willem Buiterin mielestä pankit pitäisi pakottaa arvioimaan uuden pääoman tarve ja
Jos pankit ei pysty sitä tekemään, ne pitää sulkea tai yhdistää toisiin pankkeihin

Äänestä

Hienoa POP siirrän rahani teidän pankkiin.

Äänestä

Mun rahat läks tänään pop-pankista

Äänestä

Kuinkahan ne nyt pärjää.

Äänestä

Naurettavia kommentteja. Ilmeisesti kaikki investoinnit pitäisi tehdä härmään, kannatti ne tai ei.

Äänestä
  • Ei mitään "ilmeisesti pitäisi", vaan pitää tehdä Härmiin, ne kannattaa!

    Äänestä

  • Perustele.

    Äänestä

Edellinen popin kerrostalo investointi tehtiin kanta-Kauhavalle ja kaikki osakkeet myytiin heti, eiköhän sekin jotain kerro. Kannattavia investointeja pitää tehdä sinne, mistä ostajat löytyvät.

Äänestä

Kuka pöljä ostaa uutta asuntoa kauhavalta kun koskaan et rahojas pois saa

Äänestä
  • Vanhukset ostaa sika kallita asuntoja keskusta kun palvelut lähellä sitten
    joskus perikunnat kiittelevät kun ei saada kaupaksi ja osa rahoista meni
    kankkulan kaivoon

    Äänestä

Vähällä ymmärryksellä ovat kirjoittajat liikkeellä. Kielteistä ilmapiiriä luomalla syödään koko paikkakunnan hyvinvointia. Kauhava on kokonaisuus, jos kanta-kauhava voi huonosti, tarkoittaa se yhtälailla huonoa myöskin muille kaupunginosille. Aivan varmasti myöskin härmäläisille. Jo vähänkin ajattelemalla tämä pitäisi tajuta. Ps, olen härmäläinen.

Äänestä
  • Ja kääntäen: Kantakauhavan hyvinvointi riippuu siitä, miten hyvin voivat sen reuna-alueet eli Kortesjärvi ja Härmät.

    Äänestä

  • Kaikki vaikuttaa kaikkiin. Pointtini on se, että mitä enemmän riitelemme ja annamme ulospäin kuvaa, että kaikki täällä pielessä, sitä vähemmän tulijoita ,ihmisiä/yrityksiä tänne on. Kuka haluaa paikkaan jossa vain tapellaan.

    Äänestä

Joo jos popin sijoitus on tota luokkaa pankin vaihto ja heti

Äänestä
  • Eipä tämäkään kirjoittaja kommenttiani ymmärtänyt.

    Äänestä

Onhan se jo nähty mitä sijoittajamestareita leipä elättää

Äänestä

Otto-poika ja laina-tyttö mitäs sijoittamista mukamas😂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Exasiakas kirjoitti:

Vai lähtöö pankki sijoittamaan kanta Kauhavalle mun talletuksia. No mun rahat vaihtaa pankkia, joten jatkakaa hanketta. Mielenkiintoista seurata miniko muu tekee saman ratkaisun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu