Suomi luopumassa tiukan ateistisesta linjastaan

sydämeni.iloitsee

Täällä oli aiemmin hieno kirjoitus siitä, kuinka tärkeää Jumalusko on valtion tieteelliselle ja muullekin kehitykselle. On hienoa havaita, että valtiojohtomme on lukenut sen ja ymmärtänyt asian mierkittävyyden.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016102622519346_uu.shtml

Ateismin läpitunkema ja hitaaseen kasvuun ja massatyöttömyyteen riuduttama Suomi on solmimassa läheisiä suhteita teokratisen Iranin tasavallan kanssa. Luvassa on paljon yhteistyötä eri alueilla, joka tulee vetämään Suomea pois ateistisen materialistisen ahneuden aiheuttamasta taloudellisesta aallonpohjasta. Iran voi auttaa meitä monin tavoin saavuttamaan elinvoimaisuutemme. Liikenneyhteyksiäkin avataan, jolloin ateismin todellisuudesta vieraannuttamat suomalaiset pääsevät tutustumaan terveeseen teokratiseen kulttuuriin ja erilaisiin ihmisiin, mikä tietysti on erittäin hyvä asia Impivaaran eristyksessä eläneille suomalaisille. Luonnollisesti saa hävetä sitä, että suomalaiset eivät osaa Iranin kieltä, eivät edes päivää osaa sillä kielellä sanoa, vaan joutuvat käyttämään voimakkaasti metsänkeskellä asuneiden intonaatiolla puhuttua englantiaan.

Toivottavasti tervehenkinen ja eteenpäin pyrkivä Jumalaan uskominen tarttuu reippaista, rohkeista ja terveistä iranilaisista myös ateismin kalvaannuttamiin värittömiin ja hengettömiin suomalaishissukoihin. Teokratia on kuitenkin kautta historian luonnollisin hallitusmuoto, johon tulisi pikimiten palata nyt, kun sekulaarin demokratian ja kommunismin kokeilut ovat osoittautuneet täysin epäonnistuneiksi.

9

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vm41

      Hienoa !

    • ei.kestä.kiittää

      Itse kanssa yritän pummia kyytiä Irakilaisten palautuslennolle ja kävellä sieltä sitten Iraniin maailmaa näkemään ja sivistystä imemään tuliaisiksi Suomeen jaettavaksi.

    • P.Omo

      Olisi todella hienoa, jos kaikki muut kuin luterilaiset saivat samat sosiaaliedut. Ei taida koskaan saada. Suomi on ja pysyy luterilaisena. Suomessa ei ole edelleenkään tasa-arvoa uskonnoissa. Luterilaisille uskonnonvapaus on se, että kaikki saa olla luterilaisia, jos liittyy luterilaiseen kirkkoon ja sitten saavant samat edut, kuin luterilaiset, jos maksavat veroja kirkolle 2-3 vuotta. Muussa tapauksessa luterilainen saa aina etuaseman Suomessa virkoja täytettäessä tai jos on kyseessä sosiaalietuuksista, kuten esimerkiksi työttömysturvasta.

      Sano ei luterilaisuudelle, vaikka se tarkoittaa sitä, että kuolet nälkään.

      • kirkollisvoro

        Sanoin ei luterilaisuudelle nja elintasoni suorastaan koheni. Tosin vain muutamalla kympillä kuukaudessa.


    • Suomessahan on kirkko ja valtio liitossa. Älkääs alkako teeskentelemään uhreja

      • Mainitsematta ateismin ja Iranilaisen islamistisen hallituksen täyttä yhteensopimattomuutta... taitaa olla nyt vasemmistovihreiden "ateismi " idealismi ja simppeli epäusko jumalaan hieman sekoittunut.


    • DRHouse
    • sydämeni.iloitsee

      Oli, mutta nyt se ei enää ole mielestäni hieno. Nykyisin avaus on typerä hihhulistinen ja jonkun luuseri-Luterilaisen lusmun aivopieru.

    • "kuinka tärkeää Jumalusko on valtion tieteelliselle ja muullekin kehitykselle"

      Ei se ole. Kärsit harhakuvitelmista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      118
      3862
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      56
      3185
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3157
    4. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3105
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      6
      3041
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2805
    7. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2537
    8. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2277
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      63
      2260
    10. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      62
      2119
    Aihe