PEKKA PUSKA NOUSEE EDUSKUNTAAN!!!

Takavuosina suomalaisia pahasti rasva-asioissa kusettanut Pekka Puska nousee Olli Rehnin tilalle eduskuntaan. Puska väitti (ja väittää yhä) kaikkien rasvojen käytön olevan pahasta, minkä ravitsemustiede on jälkikäteen osoittanut virheelliseksi tiedoksi.

Onkin siis varmaan odotettavissa eduskunnassakin lisää kusetusta tältä mieheltä.
1494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Jos näkisitte Pekan alastomana niin teille selviäisi tuon sukunimen arvoitus.

Äänestä

Lehtomäki kieltäytyi. Nyt Lehtomäen olisi viimeinkin uskallettava sanoa Sipilälle suorat sanat, paska jätkä.
Muutoinkin 34 edustajaa oli eri mieltä Sipilän kanssa ja Pekkarinen ilmoitti suoraan, että hän oli kyllä pätevä, mutta ei sopiva. Jokohan hainähatut ovat saaneet Sipilästä tarpeekseen ?

Äänestä

Ja betakaroteenin testaus keuhkosyöpää vastaan... ei mennyt ihan putkeen mutta kansalaiset edelleen luulevat betakaroteenin suojaavan syövältä vaikka tulokset taisivat olla päinvastaisia... moni ostaakin eineksiä mihin on lisätty tuota "ihmeainetta"

Äänestä

MIksi Lintilä valittin ministeriksi? Väyrynen/jalasmökki - Juhantalo/omat ja valtion rahat - Sipilä/Lehtomäki/paskalaki - Pekkarinen/tuulimyllytuki - Lintilä?

Äänestä

Ja taas alkaa marmatus kuinka ruikkupaska haisee jos juot olutta?

Äänestä

No niin, Big Pharmalle ikioma edustaja parlamenttiin.

Äänestä

Tämä Puskan pseudotiede ei ole mitään ilmastohumpan aiheuttamaan vahinkoon länsimaissa. Sitten on vielä luomuhuuhaa.

Äänestä

..kumma kun järkevä mies nousee kepussa johonkin asemaan?
No, tottahan se on. Puska on aina sanonut, että voi ja maatalouden tukeminen vie helvettiin-liian aikaisin...

Äänestä

Kohta on keskusta Alkossa ja sitten kieltolaki!

Äänestä

joo vai puska eduskuntaan kylla me alas vajotaan nyt on sitten tulossa bandemia ja kaikkien on piikitettava narkolepsiaa ja pekalle provikat..

Äänestä

Noudatin "Puskan" rasvatonta ruokavaliota vuosi kausia ja voin huonosti. Nyt kymmenen vuotta mennyt paremmilla ohjeilla, enkä ole koskaan voinut kokonaisvaltaisesti näin hyvin.

Olikos se niin että Puska omisti Raision margariinitehtaan osakkeita ja siksi oli kävelevä margariinimainos?

Ihan sama mitä tuo mies sanoo, en usko mitään. Mutta hyvässä seurassa on nykyisten päättäjien kanssa, samanlaista suhmurointia ja pienen eliitin etujen ja Suomea osaksi liittovaltioon ajamista. Kumpa saisi vaihtoon koko porukan!

Äänestä

Miten eduskuntaan noustaan?

Äänestä

eduskuntaan noustaan puskasta.

Äänestä

Pekka Paska ja tyhmä Pohjois Karjala projekti => kaikki mikä on hyvää on vaaraksi terveydelle !

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


dsfsdfsfsdf kirjoitti:

Takavuosina suomalaisia pahasti rasva-asioissa kusettanut Pekka Puska nousee Olli Rehnin tilalle eduskuntaan. Puska väitti (ja väittää yhä) kaikkien rasvojen käytön olevan pahasta, minkä ravitsemustiede on jälkikäteen osoittanut virheelliseksi tiedoksi.

Onkin siis varmaan odotettavissa eduskunnassakin lisää kusetusta tältä mieheltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu