Tälläinen on suomen oikeuslaitoksen tila ....
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016102722527374_uu.shtml
Oulun insesti-isä toimi Oulun käräjäoikeudessa lautamiehenä - tarvitsi silti tulkkia omassa oikeudenkäynnissään
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016102722527374_uu.shtml
Oulun insesti-isä toimi Oulun käräjäoikeudessa lautamiehenä - tarvitsi silti tulkkia omassa oikeudenkäynnissään
Vastaukset 10
Vanhimmat
kielitaidottomia lautamiehiä, insestiä, isisporukaa, jihadisteja. Mitä noista demareiden kultamunista vielä kuoriutuu.
Ei saatana. Demareilla suomea osaamaton lautamiehenä ja vaaleissa demarien listoilla ehdokkaana.
Ei hätää. Eiväthän demarit edes tunne miestä eivätkä ole koskaan nähneet eivätkä kuulleet hänestä, kuten seuraava Ilta-Sanomien juttu kertoo:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001940262.html
Se on tietysti niin että jos kukaan ei häntä tunne tai hänestä tiedä mitään niin ei sitten, mutta jos tässäkin tapauksessa kyse oli jonkun muun puolueen, esim. Perussuomalaisten kuntavaaliehdokkaasta niin eihän tuo Tanja Tiaisen selitys menisi läpi ollenkaan vaan asiasta jauhettaisiin viikkotolkulla.
Miten Oulun demarit ovat valinneet suomea taitamattoman lautamiehen. Onko valinta ollut laillinen. Onko kaikki istunnot jossa ollut mukana laittomia. Ei ole muutenkaan oikein, että rikollinen toimii lautamiehenä.
Tulee mieleen, että kaikki demaripedofiililautamiesäänillä ratkaistut jutut pitäisi käydä läpi.
Yhä karmaisempia juttuja paljastuu näiden poliitikkojen yltiöpäisestä haittamamumyönteisyydestä. Suomi alkaa olla jo aika pilalla ja köyhtyy yhä.
kiusa se on pienikin kiusa. Halusi tulkin koska se oli mahdollista.
Selvästi tuottavuusloikka Lautamiehellä pitää olla tulkki joka selvittää Suomea osaamattomalta tulkin avustuksella tarvitseeko tämä tulkkia ja hän vastaa että en ymmärrä pitää olla tulkki...jne jne..Eikä MAKSA MITÄÄN..
Demarit ovat mielisairaita elukoita. Pyöritettiinkö lautamiesten kesken pedofiilirinkiä?
Nyt voisikin tehdä kantelun eduskunnan oikeusasiamiehelle. LAUTAMIESTEN ON OSATTAVA SUOMEA.
Tuon pöljäkkeen osallistuminen oikeudenkäynteihin on vaarantanut sekä syytettyjen, että asianomistajien oikeusturvan, jos kielitaito on tosiaan noin puutteellinen!
Tästä voi paisua aivan hirveä juttu. Nimittäin on hyvinkin mahdollista, että kaikki oikeusjutut, missä kielitaidoton on ollut mukana arvioimassa, on tarkasteltava uudelleen.
HERÄÄ KYSYMYS: Miten helvetissä tälläinen on mahdollista? Miten Suomessa voidaan hyväksyä lautamieheksi kielitaidoton henkilö? Se on lain vastaista.
Kyllä se osaa suomea. Se yrittää leikkiä syytöntä, ymmärtämätöntä ja viatonta. Se on ollut lautamiehenä 10 vuotta ja puhuu suomea. Lautamiehenä hän tietää mikä vetoaa tuomareihin, kunhan esittää. Älkää uskoko kaikkea mitä teille esitetään.