MV-lehden VERKKOHYÖKKÄYKSEN SALDOA

Julkistamme tässä yhden käytetyn operatiivisen toimintamuodon, jota tulemme käyttämään MV-lehden lukijoita, sekä varsinkin kommenttiosioihin kirjoittaneita henkilöitä kohtaan nyt ja jatkossakin.

Sivustolle on juuri istutettu hyökkäyksen aikana kommenttikenttään kirjoittaneiden trackeri, joka kerää jokaisen kommentoijan verkkotiedot. Kommentoimalla MV-lehden juttuja, saat siis haittaohjelman koneellesi, joka seuraa mm. nettikäyttäytymistäsi, eli keräämme tietojasi aina henkilökohtaisimmista asioista perustietoihin asti.

Tervetuloa kommentoimaan MV-lehden juttuja! Odotamme innolla ;)


Anonymous Finland
1863
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Voi perä!

Äänestä
  • Trackerit eivät ole ongelma. Firefoxiin saa isäosina useitakin trackereiden poisto-ohjelmia. HOH HOH HOH!

    Äänestä

  • HoHHoHHoh kirjoitti:

    Trackerit eivät ole ongelma. Firefoxiin saa isäosina useitakin trackereiden poisto-ohjelmia. HOH HOH HOH!

    Riippuu tietysti millaisesta trackeristä on kyse...

    Äänestä


  • Olkaa varuillan tämä on "malware" lukee siellä myös.

    Äänestä

Unohdin aloituksessani mainita että kirjoitan tätä mielisairaalasta.

Äänestä
  • Ei haittaa, kerroit kuitenkin totuuden, toisin kuin tämä Moskova Voittoon -lehti.

    Äänestä

  • Voi ei! Röllikkä arvasi oikein ;)

    Äänestä

Hienoa toimintaa.

Äänestä

Menehän suvakki takaisin makuullesi niin mehmet ottaa taas peffaa.

Hahahahahaha :DDDDDDD

Anonymous MeilläOnUnelmaLand

Äänestä

Käyttäkää siis Linux-käyttöjärjestelmää. Kaikki pc-maailman haittaohjelmat ovat Windows-pohjaisia sillä Windows on ripulinen kakka.

Äänestä

Tuosta tulikin mieleeni taas käydä MV sivustolla lukemassa uusimmat uutiset. Kiitos.
http://mvlehti.net/

Äänestä

ei haittaa seuranta tulkaa mussukat kahville minä tarjoon keskustellaan asioista kasvotusten saattaa siinä ehkä suvakin maailmankuva muuttua?

Äänestä

No+voi+voi+sentään,+kun+olet+kömpellö+matkija-apina+ja+kirjoittelija:+"Sivustolle+on+juuri+istutettu+hyökkäyksen+aikana+kommenttikenttään+kirjoittaneiden+trackeri,+joka+kerää+jokaisen+kommentoijan+verkkotiedot.+"Olen+noin+100%+varma+että+et+edes+ole+noita+oikeita+hakkereita+lainkaan.+Vaan+olet+joku+typerys,+nobody,++Vasemmistoliiton+jäsenkirjan+kantaja.+IT-teknisesti+täysin+osaamaton+luuseri,+joku+joka+vaan+naputtelee+omaa+tytperyyttänsä+somen+kautta+ulos.

Äänestä

Mulla ei ainakaan selaimelta löytyny mitään. Koneelta löysin tänään asentuneen malware ohjelman, jota en tunnu saavan pois kirveelläkään!

Miten tommonen poistetaan, jos se ei lähe antiviiruksella?

Äänestä
  • Odota kärsivällisesti, kunnes Ilja-setä laittaa ransomware-paypal-tilinsä numeron. Kaikkien mv-sivustolla käyneiden koneethan lukitaan jonain tiettynä päivänä, kun pikku-Ilja tarvitsee nenäpulverin ostoon rahaa tai Vladimir-setä käskee lamauttaa Suomen infran.

    Äänestä

ohoh, jos pitää paikkaansa!

Äänestä

Ja kuka ottaa tosissaan? Minäkin voin esiintyä vaikka suomen presidenttinä täällä ja ilmoittaa nussineeni Jenniä takaapäin viime yönä.

Varmaan on suomi24 joku 'hakkerien' tiedotuskanava voi vittu olette yksinkertaisia jotka uskotte aloituksen paskanjauhannan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


trollface2016ja3 kirjoitti:

Julkistamme tässä yhden käytetyn operatiivisen toimintamuodon, jota tulemme käyttämään MV-lehden lukijoita, sekä varsinkin kommenttiosioihin kirjoittaneita henkilöitä kohtaan nyt ja jatkossakin.

Sivustolle on juuri istutettu hyökkäyksen aikana kommenttikenttään kirjoittaneiden trackeri, joka kerää jokaisen kommentoijan verkkotiedot. Kommentoimalla MV-lehden juttuja, saat siis haittaohjelman koneellesi, joka seuraa mm. nettikäyttäytymistäsi, eli keräämme tietojasi aina henkilökohtaisimmista asioista perustietoihin asti.

Tervetuloa kommentoimaan MV-lehden juttuja! Odotamme innolla ;)


Anonymous Finland

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu