"Kuten monet Donald Trumpin kannattajat, ohiolainen Brenda Ireton vastustaa kiihkeästi Hillary Clintonia.
– En mitenkään voi käsittää sitä, että hän puolusti oikeudessa 12-vuotiaan raiskaajaa ja nauroi, kun sai tämän vapaaksi.
Ireton viittaa oikeusjuttuun Clintonin asianajajanuran alkuajoilta. Trump väitti keskimmäisessä vaaliväittelyssä Clintonin nauraneen uhrille sen jälkeen, kun oli auttanut tämän raiskaajan vapaalle jalalle."
http://www.ksml.fi/ulkomaat/”Hillaryn-ympäriltä-kuolee-ihmisiä-mystisesti”/860458
– En mitenkään voi käsittää sitä, että hän puolusti oikeudessa 12-vuotiaan raiskaajaa ja nauroi, kun sai tämän vapaaksi.
Ireton viittaa oikeusjuttuun Clintonin asianajajanuran alkuajoilta. Trump väitti keskimmäisessä vaaliväittelyssä Clintonin nauraneen uhrille sen jälkeen, kun oli auttanut tämän raiskaajan vapaalle jalalle."
http://www.ksml.fi/ulkomaat/”Hillaryn-ympäriltä-kuolee-ihmisiä-mystisesti”/860458
Vastaukset 5
Vanhimmat
Linkki ei toimi, koska siinä on skandinaavinen aakkonen Ä. Tässä sama uutinen, tämä linkki todella toimii:
http://tinyurl.com/jbzn4gw
Asianajajan tehtänä on puolustaa syytettyä. Syyttäjän tulee todistaa syytetty syylliseksi.
Kertokaapa mitä ihmeellistä siinä on ?
Joku tolkku pitäisi näillä Trumpsuttajillakin olla ?
Syytti oikeudessa tuota 12-vuotista että oli muka piip. Tyttö sai vakavat sisäiset vammat raiskauksesta ja alkoholisoitui vanhempana. Mutta tässäpä se feministi-Hillary, tai no feminismi on vain oman uran ajamista, kuten Hillary esimerkillään näyttää.
Tuo 12-vuotias raa'an raiskauksen uhri oli teho-osastolla koomassa 5 päivää tapauksen jälkeen. Niin pahat vammat.
Kuten joku jo mainitsikin, puolustusasianajajan tehtävä on puolustaa syyllistä oikeudenkäynnissä.
On kuitenkin eri asia puolustaa syytettyä, kuin leimata 12-vuotias lapsi "huoraksi", ja väittää että tämä halusi itse tulla raiskatuksi. Hillary nimenomaan sanoi oikeudessa tytölle, että sinä olit huonomaineinen, halusit tulla raiskatuksi, sinulla oli fantasioita, sinä kerjäsit sitä jne.
Tuomio oli aivan käsittämätön. Tekijä oli jonkinlaisessa valvotussa laitoksessa 4 kuukautta. Eli tuomio ei merkinnyt mitään. Ei ollut edes vankilatuomio.
Ja Hillary naureskeli tapaukselle vielä vuosia jälkeen päin. Siitä on olemassa ääninauha, kuinka hän halveksien nauraa uhrille ja nostaa itseään jalustalle pedofiiliraiskaajan pelastajana.
Hillarya ei myöskään tunnu häiritsevän oman ukkonsa pedofiliataipumukset. Hän ei ole kertaakaan ollut pöyristynyt Billin paneskeluista lapsiseksiorjasaaarella, jonka Jeffrey Eppstein, tuomittu pedofiiliringin pyörittäjä omisti, ja jolle hän kuljetti maailman eliittimiehiä sikailemaan.
Hillary on paholaisenpalvoja ja rikollinen, joka pitäisi laittaa vankilaan! Koko perhe joutaa telkien taakse, ja sinne joutuvatkin, uskokaa pois. Clinton Foudation on osoittautunut rikolliseksi toiminnaksi ytimiään myöten. Chelsea yritti valkopestä nimittämällä säätiöön uuden toimitusjohtajan. TJ irtisanoutui hiljattain, ja pyysi suojelua koska pelkää henkensä puolesta (Clintoneiden ympäriltä on kuollut ihmisiä sopivalla hetkellä jo vuosikymmenien ajan). FBI on avannut Hillaryyn liittyvät tutkinnat uudelleen, ja siellä tunkiossa riittää syytemateriaalia maanpetoksesta väärään valaan.
Obama menee samaan syssyyn telkien taakse, vaikka yritti jo saada itselleen koskemattomuutta Hillaryn tekstari-juttujen aikaan. Nimittäin YK haluaa Obaman syytteeseen sotarikoksista.
Maailman varjohallituksen asema murenee....mahtavaa!
Kertoo aika paljon eukon todellisesta mielenlaadusta.