Jos äänestit SDPtä ja esim. kansanedustaja Ilkka Kantolaa niin sinua on kusetettu. SDP diktatuurissa hän ei saa puhua jo on saanut vain yhden puheenvuoron. Mafia on lLindtmannin rikollisjoukkueen avulla junaillut Antti "vähä-äly" Rinteelle 51 puheenvuoroa. Voi siis sanoa , että SDPn mielestä on OK, että jonkun ääni on 51 kertaa arvokkaampi. (Kaikki äänet ohjataan porsasteliville suuretuja nauttineille AY-pomoille, jotka ovat nyt kansanedustajia). SDP on täysin epädemokraattinen puolue.
Kannattiko äänestää SDPtä
härski.peli.SDP
2261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Äänestäjien koltiaismaista petkuttamista
tossa linkki
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016102922535495_uu.shtml
SDPssä on ennätysmäärä rikollisia
vttu mitä jengii
Huijareita, insestiä, pedofiliaa, puhdasta huijausta jne, lista olisi loputon. Todellinen työmiehen puolue ? Tuottakoon se selkäänpuukottamisherkkyys johtuu ?
Olen sitä mieltä, että on tärkeää olla nyt hyvin hiljaa, hyss, hyss.
Jos äänestit mitä tahansa eduskunnassa nyt olevaa puoluetta, niin sinua on petetty, sen tajuaminen on hieman vaikeampaa, mutta niin se vaan on. Se on ihan sama mitä edustajat siellä lässyttää, niillä ei ole mitään merkitystä, vaan homma on iso näytelmä josta lehdet saa juttuja tyhmälle kansalle, tosiasia on, että politiikka ja talousohjeet tulevat ulkomailta tänne ja eduskunta eduskuntaryhmien johtajat noudattavat tottelevaisen koiran tavoin niitä ohjeita ja määräyksiä sekä direktiivejä ja pistävät eduskuntapuolueensa ryhmäkurilla tottelemaan niitä ja äänestämään toivotulla tavalla, oppositiolla on hieman helpompaa, se voi esittää että on eri mieltä, mutta todellisudessa hekin tottelevat samoja herroja.
Europarlamentti taas on ollut pelkkä demokratian kulissi ja illuusio jolla on vedetty retkuun vähemmän tietäviä, europarlamentti ei saa edes tehdä ehdotuksia, vaan pelkkiä muutostoivomuksia komission ja eu-virkamiesten eteensä työntämiin lakeihin jotka suuryritykset ovat isolla rahalla lobanneet. Komission ei tarvitse välittää pätkääkään niistä muutostoiveista joita parlamentti esittää. Käytännössä koko EU:n perustuslaki on ylikansallisten suuryritysten sanelema.
Totta kuin mikä. Tyhmä kansa luulee elävänsä demokratiassa ja äänestää... voi mikä vitsi se onkaan.
H u o m a a t k o, tässäkään ketjussa asiaa ei tajunnut lisäksesi kukaan muu, suomalaiset nyt vaan ovat hiukan yksinkertaisia ja nettipalstoilla se näkyy hyvin.
Tutkimuksethan kertovat, että äänestysikäisistä noin 600 000 äänestäjää ei oikeastaan tajua politiikasta mitään, viime tutkimus kertoi että kunnallispolitikastakaan äänestäjät eivät oikein tajua tuon taivaallista. Ei siis ihme millaisia hallituksia ja eduskuntia saadaan kunnanvaltuustoista puhumattakaan.
Kaikki avuftukfet, jopa alle 20.000€uvonkin pafka lahjoitukfet ovat tewvetulleita työväenpuolueellemme vewovapaille tileillemme kautta koko maailman.
Meillä ei katfota eduftajia kawvoihin, joten efim. jihadiftit ovat tewvetulleita wiveihimme.
Työn owjat, fowwon yöftä noufkaa!
Pfta. Tawja
Onneksi siellä on johdossa Rautavaaran entinen fallesmanni.
Rinne, syö pekonipastaa ja tukehdu pastaasi, terv. Husu hussein.
Sdp on muslimirikollisten puolue, lelujihadisti, insesti-isä, murhaaja matu, näitä riittää.
Se on muuten oikea pervojen puolue. Lapsiakaan ei ole jätetty rauhaan, aivan kuten tietty uskonlahko pohjoisemmassa Suomessa. On ne sekaisin.
Rasisti huutelut muistetaan
Älkää hyvät ihmiset äänestäkö SDP:tä, kaikki paska kuona-aines keräytyy tuohon puolueeseen.
Väitämäsi on epävalidi, koska PS on vielä olemassa, miksi valehtelet?
Äänestin, mutta en enää seuraavissa vaaleissa.
En ikinä äänestä Demareita, kerran äänestin voi helvetti että on kolkuttanut omaatuntoo,
Miksi aina näin?
Kyllä vituttaa tällainen ylimielisyys. Lindtmanin juttu vielä hyssytellään hiljaiseksi
Olen minäkin joskus epähuomiossa äänestänyt demaria, sitten järkiinnyin.
Ei enää koskaan. Itsekin olen hairahtunut