Uusin Janitskinin valhe

"Ranskalainen islamprofessori: Eurooppa lähestyy sisällissotaa muslimimaahanmuuton vuoksi" MV-lehti

Kuitenkin professori varoittaa äärioikeiston noususta, heidän rasistisuutensa ja väkivaltaisuutensa vuoksi se johtaisi veritekoihin äärioikeiston ja muslimien välillä.

Tätä ei MV kerro vaan vääristelee professorin haastattelua, sanoisinko laittommasti. Ei siis ihme että Iljan seuraava koti on Riihimäki
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

MV valheille voisi perustaa oman sivustun, mutta ongelmaksi tulisi se että kun niitä on niin paljon niin pitäs olla kauhian iso serveri

Äänestä

jostain käsittämättömästä syystä valkoisiin eurooppalaisiin kohdistuvien rasististen väkivaltaisten rikosten väkivallaton vastustaminen on rasismia ja äärioikeistolaisuutta?

Äänestä

99%+suomalaisista+EI+haluanaapureikseen+MÖLYÄVIÄ+matuja.Sietämätön+itsestäänselvä+asia.Vai+mitä+rasmusreppanat?

Äänestä

100%+suomalaista++ei+halua+naapurikseen+mölyäviä+kantasuomalaisia,+ihan+sama+kuka+seinänätakana+mölyää.+TURPA+KIINNI+SIELLÄ

Äänestä

Orpo+Verkkouutisissa:+Suomen+rajat+voitaisiin+sulkea+pakolaiskriisin+vuoksiSisäministeri+Petteri+Orpo+(kok.)+sanoo,+että+Suomi+voisi+sulkea+rajansa+pakolaiskriisin+vuoksi.+Orpo+sanoo+Verkkouutisten+haastattelussa,+että+jos+kriisiin+ei+löydetä+eurooppalaista+ratkaisua,+Suomen+pitää+itse+piirtää+rajat+hallitsemattomalle+maahanmuutolle.++Orvon+mukaan+Suomen+täytyy+kantaa+vastuunsa,+mutta+tietyn+rajan+jälkeen+rajojen+sulkemista+voitaisiin+harkita.++–+Se+olisi+raja,+jossa+Suomi+voisi+perustellusti+sanoa+kantavansa+vastuunsa+ja+osuutensa,+mutta+jonka+jälkeen+Suomi+voisi+harkita+rajojensa+sulkemista.+Tämänkin+jälkeen+Suomi+siis+kantaisi+vastuunsa+ottamalla+kiintiöpakolaisia+Etelä-Euroopan+hotspoteista+ja+pakolaisleireiltä,+Orpo+sanoo+Verkkouutisille.++Orpo+pohtii+ratkaisuksi+kriisiin+Euroopan+tasoista+sopimusta+turvapaikkakiintiöistä.+Hänen+mielestään+ratkaisun+etu+olisi+se,+että+Euroopan+maat+tietäisivät+toistensa+kiintiöt+ja+myös+turvapaikanhakijat+olisivat+niistä+tietoisia.++Ministeri+ei+ota+kantaa,+mikä+voisi+olla+Suomen+kiintiön+suuruus.++-Kiintiön+pitää+olla+riittävä,+jotta+Suomi+voi+perustellusti+sanoa+hoitavansa+vastuunsa,+mutta+se+ei+voi+olla+kantokykyä+korkeampi.+ÄänestysPitäisikö+Suomen+rajat+pitää+auki?kyllä+12%ei+++++88%ääniä+29068+kpl

Äänestä

Mitä valetta tuossa oli. Sota tulee ja siinä on kaksi osapuolta. Proffa sanoi myös, että kolmas sukupolvi on sekopäisin.

Äänestä
  • Sodan jälkeen tulee rauha, sitten korjataan taloja ja ruumiit haudataan pyhälle maalle ja toinen puoli joukkohautoihin. Niitä sitten tulkitaan sadan vuoden päästä ja mittaillaan hammaskarttoja ja hämmästellään, että olipa ennen julmaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


PaskaaPaskempaaMVLehti kirjoitti:

"Ranskalainen islamprofessori: Eurooppa lähestyy sisällissotaa muslimimaahanmuuton vuoksi" MV-lehti

Kuitenkin professori varoittaa äärioikeiston noususta, heidän rasistisuutensa ja väkivaltaisuutensa vuoksi se johtaisi veritekoihin äärioikeiston ja muslimien välillä.

Tätä ei MV kerro vaan vääristelee professorin haastattelua, sanoisinko laittommasti. Ei siis ihme että Iljan seuraava koti on Riihimäki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu