Löytyiko prinssi Harryn tyynnyttävä satama?

Britannian prinssi Harry on löytönyt neitosen, jonka nimi on Meghan Markle. Miltä näyttää habitus teistä, tuleeko tässä tämän reipashenkisen kaverin aallonmurtaja ja rauhallinen satama?

Prinssi Harry on löytänyt uuden rakkaan - tällainen Meghan on
Sunnuntai 30.10.2016 klo 14.42
http://www.iltalehti.fi/kuninkaalliset/2016103022540119_kg.shtml
29242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Tuskin. Harrylle käy kuin isäukolle, menee naimisiin viisikymppisenä sen entisen, camillan näkösen heilansa kansa.

Äänestä
  • Kuka niistä oli Camillan näköinen?

    Jos Harrylla olisi akateeminen koulutus ja miehekkäämpi käytös hän olisi kyllä aika "siisti" tyyppi. No, jokainen on vähäm leikkisä heppu viellä alle 30:n.

    Harry (Yhdistyneen kuningaskunnan prinssi)
    https://fi.wikipedia.org/wiki/Harry_(Yhdistyneen_kuningaskunnan_prinssi)

    "Yksityiselämä

    Prinssi Harry seurusteli vuosina 2004–2010 zimbabwelaisen Chelsy Davyn kanssa, joka on brittiläisen suurmaanomistajaperheen tytär. Vuosina 2012–2014 hän seurusteli Cressida Bonas -nimisen mallin kanssa.[8]
    --"

    Äänestä

Minulle tulee mieleen Wallis Simpson tyylin, värityksen ja kasvojen perusteella.
Kuningas Edward VIII ´joutui luopumaan kruunusta, kun ei kunkulle sopivaa ottaa eronnutta leidiä rouvaksi.

Wallis Simpson
https://fi.wikipedia.org/wiki/Wallis_Simpson

Edvard VIII
https://fi.wikipedia.org/wiki/Edvard_VIII

Nykyisen Elisabethin isä, Yrjö nousi valtaan, kun Edward jätti kruunun.

Yrjö VI
https://fi.wikipedia.org/wiki/Yrjö_VI

Harryn asema näkyy tästä kruununperimyksessä.

Elisabet II
https://fi.wikipedia.org/wiki/Elisabet_II

Äänestä

Harry peri äidiltään muistaakseni 10 miljoonaa puntaa, kun hän täytti 25 vuotta.

Äänestä

Tulee mieleen koo stark ja prinssi andrew

Äänestä

Charles on typerä paskiainen joka työnsi nokkansa päivänpolitiikkaan.

Äänestä
  • Mikä uutinen, laita tietoa?

    Äänestä

Haryllä ei järki päätä pakota. Ei kunnioita itseään laisinkaan, Kuka normaali täysjärkinen Prinssi esiintyisi alasti kenekään pippaloissa.

Harry etsii naista aivan vääristä suunnista.
Harryn tulisi etsiä naisystäväänsä Kirkon toiminnan muodoista. niin voisi saada arvolleen sopivan naisen, joka olisi neitsyt

Äänestä

Ketä kiinnostaa?

Äänestä

Kiinnostaa se, eipähän aina valiteta, että teillä on niin negatiivisia uutisia. Tämä oli neutraali uutinen.

Äänestä

Maatiasdonna Mergn Marke kehitti nyt seuraavan ONGELMAN:
Donnalla on vaikeuksia päättää,kumpi olsi kivempi prinssi, Harry vai William, kun hän oli jo lapsesta saakka halunnut olla prinsessa.

Taisi olla sisarpuoli oikeassa väittäessään että seurustelussa olisi sittenkin enemmän kyse donnan narisistisesta tarpeesta näyttää maailmalle, miten tyylikäs, hoikka ja hyvännäköinen kaunotar hän onkaan.


Meghan Markle struggles to choose between Prince Harry and Prince William in interview
Lydia Willgress
14 November 2016 • 6:31pm
http://www.telegraph.co.uk/news/2016/11/14/meghan-markle-struggles-to-choose-between-prince-harry-and-princ/

Kuvateksti:"The American actress was taking part in a quick-fire round of questions for Hello! when she was asked to choose between the brothers Credit: Startraks Photo/REX/Shutterstock"


Harry varmaan ottaa tuosta kaverin, mutta muutaman vuoden päästä nainen ottaa eron, saa tittelit ja rahat, piste. Harryn luonnetta olisi voinut kehittää, jos äiti ei olisi kuollut niin varhain. Isät melkoisen puhumattomia tunnejutuista. Tästä tulee vielä surkeaa sydänsurua ihan turhaan, nainen ei sitä ansaitse ja mies on kasvattamaton, irrallinen sirkuspelle.

Äänestä

Megan Marklen vanhemmat: isä Kaukasukselta ja äiti afrikkalais-amerikkalainen?

Meghan Markle
https://en.wikipedia.org/wiki/Meghan_Markle

"Early life and education

Markle was born and raised in Los Angeles County, California.[5] Markle is of mixed race, and self-identifies as such: "My dad is Caucasian and my mom is African American. … I have come to embrace [it, and] to say who I am, to share where I'm from, to voice my pride in being a strong, confident mixed-race woman."[6] Her father is of Dutch and Irish descent.[7]

Her mother, Doria, has a master's degree in social work and works as a yoga instructor and clinical therapist.[8][9] Her father is Emmy Award winner Thomas W. Markle, whose profession—director of photography—resulted in his daughter spending many years as a child visiting the set of Married... with Children.[10][11][12]

Markle was educated privately at the Immaculate Heart High School, an all-girls, independent Roman Catholic high school in Los Angeles.[13] She graduated in 2003 with a double major in theatre and international relations from Northwestern University.[14]

To support herself between early acting jobs, Markle worked as a freelance calligrapher.[15][10]
Humanitarian work

Markle is actively involved in the socio-political arena. In 2016 she became the Global Ambassador for World Vision Canada, traveling to Rwanda for the Clean Water Campaign.[16] She has also worked with the United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women as an Advocate—she made a presentation at UN Headquarters for the HeforShe gender equality campaign in September 2014. Markle traveled to Afghanistan with the Chairman of the Joint Chiefs of Staff on a USO tour in December 2014.

Markle was a Counsellor for the international charity One Young World, speaking at the annual summit in Dublin (2014)[17] on the topics of gender equality and modern-day slavery. She also attended the Ottawa summit in 2016.[18]"

Voiko olla totta, että kuvan naishenkilö on neidin äiti?

http://www.lipstickalley.com/showthread.php/577550-Meghan-Markle-from-Suits-and-Her-Mother

Isää ei varmuudella kuvahaulla löydy, äitikin kyllä jokseenkin epävarma.

http://www.morningnewsusa.com/meghan-markle-parents-facts-about-the-mother-father-of-prince-harrys-girlfriend-are-they-in-favor-of-the-royal-relationship-23121455.html

Äänestä

Ruotsiin ei siis tullut ensimmäiset afrikkalaissukuiset kuninkaalliset? Carl Philip oli kyllä melkein se tapaus ykkönen.

Äänestä

Jos Markle saa seuraavan Bond tytön roolin, niin tämä julkisuusdraama kannatti näyttelijän uralle. Markle muuten näyttää vähän vanhemmalta ja varttuneemmalta kuin Harry, joissakin kuvissa on maha pystyssä, ihan kuin olisi jo raskaana. Harry on ilmeisesti 32 vuotta ja Markle on 35 v, joten olen katsonut eroa ulkomuodon kypsyysasteesta. Nainen on liian kypsä näin "repaleiselle" tai edelleen liian poikamaiselle kundille.

Meghan Markle Next James Bond Girl? Prince Harry Romance Earned Her Publicity?
By Shiladitya Basu
Published on November 14, 2016
http://www.morningnewsusa.com/meghan-markle-next-james-bond-girl-prince-harry-romance-earned-her-publicity-23121874.html

Näin siis menee ns. paremmissa piireissä kun täällä ei ole useinkaan edes rahaa ihmisillä.

Äänestä

Taas outo uutinen, vaikuttaa täysin itsetuotetulta tarinalta. Kun lukee kaikki kommentit saa myös käsityksen, että näyttelijättärellä on tiimi, joka saisi maksun, jos avioliitosta tulisi totta. Tämä vaikutta lähes "kiristykselta" takiaisista ei pääsekään eroon. Lisäksi päiväntasaajan tuntumasta saapuvilla on kova sosiaalisen kiipeilyn tarve, suoraan kuninkaalliseksi, suuret häät, koko Lontoo olisi hurraamassa.

Amerikkalaiset, jotka kriittisemmin kommentoivat tuumailevat myös, että kun henkilöt asuvat eri mantereella on hankalaa hoitaa suhteitaan. Ei huolta aktiivinen touhutar osaa homman, näkyvyyttä on oltava, jotta elokuvat ja tv-sarjat saisivat katsojia. Näyttelijän perhe (=äiti) on yhtä aktiivinen ja he muuttaisivat mahdollisesti Englantiin näyttelijän mukana. Näistä sosiaalisista naiskiipeiljöistä "päiväntasaajalta" on täälläkin jotain kokemuksia.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-4121576/Meghan-meets-Kate-Prince-Harry-introduced-girlfriend-Duchess-Cambridge-Kensington-Palace.html

Äänestä

Varmaan hyvä ottamaan suuhun? Ei erikoisemman näköinen, mutta ei kyllä ole kaljupää Harrykaan.

Äänestä

Räikköselle taisivat "vapaamuurarit" tai "F1-sponsoreiden kaverit" ensin valita sopivan stylen missin?

Äänestä

Aivan mahdottomaksi näyttäisi menevän tämä fb-sivujen pitäjän touhu. Näyttelijällä on ystävänään tiedotusalan koulutuksen saanut kaveri , he vaikuttavat rakentelevan tarinaa tilanteen mukaan, aina ihannoidaan prinsessaelämää ja kommentoijiksi ilmestyy melkein kymmenen sellaista, jotka muka täysin uskovat tarinaa.

Eilen tuli parikin artikkelia, nyt on luettu Brexit-politiikkaan liittyviä uutisia ja on esitetty kommenteissa, että Suits-näyttelijä tuntisi Kananda pääministeri Trudeuan henkilökohtaisesta. Eihän sitä koskaan tiedä, jos Suits-näyttelijä tutustuttaisi ihmiset ja syntyisi kauppasopimus Kanadan ja Britannian välille.

Macintoshiin ja myös sanottu olevan suhteita, ehkä tietokonekauppa alkaa vetää paremmin? Nokialla oli eilen brittilehdissä uuden kännykkämalliston lanseerausta, joten ehkä ensi viikolla Suits-näyttelijän kommentoijat kertovat naisen olevan hyvä ystävä vaikka Nokian Surin vaimon kanssa?

Tästä on tullut mieleen nigerialaiskirjeet, vain rahasummat ja olosuhde-ehdot on enää kirjoittamatta. Viikko sitten olleissa artikkeleissa yksi nimimerkki, joka voisi olla kuninkaallisten lehdistövastaava tai jopa turvallisuusmies, kirjoitti, että Prinssi Harry ja Prinssi Charles olivat molemmat joulukuussa päätyneet siihen, että suhde pitää lopettaa. Näyttelijän sanottiin viedyn Hearthrown lentokentälle poliisin toimesta, eikä sen jälkeen ole tapahtunut mitään. Naisen miesystävä on ilmeisesti Mark Andersson?

Se joulukuinen lopetus ei näytä toimivan, itse epäilen, koska Brexit-asiat, Kanadan kauppasopimus ja henkilöt on vedetty kuvaan, että Suits-näyttelijän PR-tiimi alkaa fakenewseilla "kiristää", ellei tätä tehdä julkisesti selväksi. Niin kauan hän pystyy jatkamaan nimen hyödyntämistä ja mainostulojen keruuta. Daily mail niitä kirjoittaa, koska juttuja luetaan. Tällä hetkellä tulee mielikuva, että hän tarjoaa lukijoille makupaloja, miten hyvin näyttelijä soveltuisi eräänlaiseksi "VÄLITTÄJÄKSI", kun Britannia solmii suhteita uusiin kauppakumppaneihin.

Ollaan vaarallisilla vesillä, hyväksikäyttö jatkuu, ties miehin johtaa, ellei peliä saada poikki.

Äänestä

Jos Suits-näyttelijän on tosiaan poliisi vienyt lentokentälle, Toronton koneelle, on aivan käsittämätöntä, munata itsensä älyttömillä uutisvälityksille britti-lehdille. Joku kommentoijista ehdotti, että googlatkaapa, Prinsessa Charoltte, lisäsin siihen fb-henkilön nimen ja alkaa tulla eiliseltä päivältä juttuja.

Jos asioissa ei ole mitään perää, eikä näitä voi rikoksena syyttää, aika hankalaa, voi tulla joku yölläkin ovelle. Eräs kommentoija on kertonut, että Pippa Midletonin kesällä pidettäviin häihin tulee myös Harri ja Markle ja yksi kertoi, että heille voi tulla häät, jotka maksavat 58 miljoonaa puntaa tai jotain. Mutta alkaa olla vähän vihiä, mihin homma voi johtaa. DM:n sivuilla kommentoiva henkilö ei ehkä ole turvallisuusmies vaan lehdistöneuvoja, koska hän ei sano kovia keinoja, vain kerran hän on maininnut, että rikoskumppanina on poikaystävä. EIlen oli mukana myös naisystävä kuvissa, josta selvisi, että on toimittaja.

Haku: "Princess Charlotte Markle"

http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/meghan-markle-has-met-prince-9919345

Äänestä

Prinssi Harrylle kelpaa tuhannen muun kanssa seksiä harrastanut morsian ?

Harryn Äiti Diana oli neitsyt kun meni avioliittoon ja sitäkään tyhjäpää Charles ei osannut arvostaa.

William sai Catherinen joka tuskin oli maannut kenenkään muun kuin Williamin kanssa.

Diana oli enemmän Aatelinen kuin Prinssi Charles ja Philps totesikin tökerösti että suku jalostui

Äänestä
  • Tuo Markle oli tehnyt miesten terveys-nimiselle lehdelle videon, jossa hän grillaa ja harrastaa seksiä.

    Nimimerkki Croxtonia pidetään Mark Anderssonina, sillä oli ollut samantapaisia keisseja joskus, joku toinen sanoi, että miesystävä on Cory. Ei näistä voi varmuudella sanoa, arveluni, että kuninkaalliset kommentoivat myös noita uutisia, alussa enemmän. Kuitenkin aletaan liikkua suuntaan, että valeuutisilla saa tai pääsee tavoitteeseensa.

    Tästä voisi joku tiedotusopin tai kuninkaallisten historian tutkija kerätä materiaalia, Daily Mail voi ehkä poistella arkaluontoisia kommentteja, kuten Felixin, jota epäilen kuninkaallisten lehdistöneuvojaksi. Hän kirjoittaa vain osaa, mutta heti, kun tulee uutinen, ne poistuvat ilmeisesti osittain.

    Mielestäni tähän voisi käyttää kotirauhan rikkomissyytöstä. Lehdistö tai fb-kirjoittajan tunkeutuminen kotiasioihin on kotirauhan rikkomista, lasten kuvia ei kuulemma saa luvatta julkistaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Prinssin.ihailija kirjoitti:

Britannian prinssi Harry on löytönyt neitosen, jonka nimi on Meghan Markle. Miltä näyttää habitus teistä, tuleeko tässä tämän reipashenkisen kaverin aallonmurtaja ja rauhallinen satama?

Prinssi Harry on löytänyt uuden rakkaan - tällainen Meghan on
Sunnuntai 30.10.2016 klo 14.42
http://www.iltalehti.fi/kuninkaalliset/2016103022540119_kg.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu