Windows 7:n uudet telemetria ym. KB-päivitykset

Onko Windows 7:aan tullut lisää seuranta/vakoilu/telemetria KB-päivityksiä (KB3068708), (KB3022345), (KB3075249) sekä (KB3080149) lisäksi, joita ei kannata asentaa, vaan piilottaa noi päivitykset Windows Updatesta?
2149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei nuo ole uusia ovat olleet tarjolla jo pitkään.
Kun tekee uuden puhtaan asennuksen niin ekaks kannattaa muuttaa toimintakeskuksessa Käyttömukavuuden Kehitysohjelman asetuksissa täppi kohtaan "Ei, en halua osallistua ohjelmaan" Nuon päivitykset liittyvät nimenomaan tähän.

Äänestä
  • Siinä lukikin niiden lisäksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MSoittaaKotiin kirjoitti:

Onko Windows 7:aan tullut lisää seuranta/vakoilu/telemetria KB-päivityksiä (KB3068708), (KB3022345), (KB3075249) sekä (KB3080149) lisäksi, joita ei kannata asentaa, vaan piilottaa noi päivitykset Windows Updatesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu