Helsinkiläisen poliisin rattijuoppous

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

57-vuotias äijä sai fudut eli on veronmaksajien elätti lopun ikäänsä.

Äänestä
  • Ja on varsinainen poliisikunnan ylpeys, paetapa onnettomuuspaikalta jonka aiheutti!!!

    Äänestä

Varmaan oli poliisina työssään mies paikallaan, mutta vapaa-aikana kuten kuka tahansa ihminen. Liekö ollut sitten ensimmäinen kerta promilleajossa, koska oli varautunut alkometrilla ennakkoon.
Toiminta on täysin tuomittavaa kuten oikeus päätti.

Äänestä

Eipä vapaa-aikanaankaan kaikki ole rattijuoppoja, se soveltuu vain kaikkein tyhmimpien harrastukseksi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


parempi_kansalainen kirjoitti:

Toivottavasti näin surkealla poliisilla ei ole jälkikasvua, luulisi tuollainen isä hävettävän:

http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/ylikonstaapeli-hurjasteli-1-33-promillen-humalassa-helsingissa-tormasi-vastaantulijaan-ja-pakeni-oluelle/6152070

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu