Timo Salosta naurattaa Auringossa.

Suomen kylmyys ja loskat sateineen naurattaa Espanjan auringossa loikoilevaa Salosta.
Tekee Autokauppaa ilmanpaitaa Aurinkoisella parvekkeellaan Espanjassa.
Kivaa kun jotkut osaavat.
Vituttaa Suomen pimeys ja kylmyys!!! Kela avustuksilla 23ecu/vrk kitkutellaan.
564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voivoi sentään. Eikö kaikki suomalaiset olekaan Kanarialla auringossa? Kokeile nyt hyvä poika, antaisko sossu sinulle matkalipun jonnekin lämpöön. Sano vaikka että teet työhakumatkan EU-maihin. Tai sano että haet turvapaikkaa tätä ahdistavaa maata vastaan.
Onhan se nyt tylsää olla pienellä päivärahalla Suomen loskassa!

Äänestä

Mene duuniin, niin sitten sinäkin eläkeläisenä voit tehdä samoin.

Äänestä

Koleeta Espanjassa tähän vuoden aikaan. Päivällä aurinko lämmittää, kämpät kylmiä kuin kellarit, sähkö hiton kallista. Home haisee, torakat sentään ovat vähän hitaanpia talvikuukausina. Kerjäläisiä ja valtavia musulmaaniperheitä, kodittomien majotuksia kaupungin työntekijät siivosivat säännöllisesti pois siltojen alta. Myrskyn jäljiltä biitsit täynnä jätettä, televisioista naudan raatoihin. Tottahan toki ulkoilla siellä voi liukastelemati ja pakkohan koleesta asunnosta on lähteä aurinkoon, sateiset ja tuuliset päivät kantsii norkoilla ostareilla. Viva vaan, kuka tykkää, kuka ei. Kannattaa ottaa toppatakki ja villasukkia, flanellipyjama ja paksu aamutakki messiin, kun talvikuukausina suunnittelee matkaa manner Espanjaan. Turistit kyllä uhmaavat hölmöyttään kylmää sortseissaan, kanta-asukkaat pukeutuvat villapaitoihin ja pitkälahkeisiin housuihin.

Äänestä
  • Primarkista löytyy lämmintä vaatetta halvalla. Laatu on mitä on, mutta ei kannata pakata laukkua täyteen paksuja vaatteita. Talvikuukausien illat ja yöt ovat kylmiä, asunnot rakennettu kuumia kesiä silmälläpitäen.

    Äänestä

  • Tuleehan siinä lämmin, jos juoksee raivohärkää pakoon pitkin kujia , tosin voinee liukastua tomaatteihin....jännää piisaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tepporiutta kirjoitti:

Suomen kylmyys ja loskat sateineen naurattaa Espanjan auringossa loikoilevaa Salosta.
Tekee Autokauppaa ilmanpaitaa Aurinkoisella parvekkeellaan Espanjassa.
Kivaa kun jotkut osaavat.
Vituttaa Suomen pimeys ja kylmyys!!! Kela avustuksilla 23ecu/vrk kitkutellaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu