Onkohan tuo Tervo kunnossa ?

Hänhän haukkuu suomalaisia vaikka miksi:
http://yle.fi/uutiset/3-8336058
http://www.lansivayla.fi/artikkeli/432407-jari-tervo-tarayttaa-hurjan-vaitteen-hsssa-suomalaisten-rasismin-syyna-autismi

tässä esimerkkiä ... LEHDISTÖ JA MEDIA KUMARTAA ... mutta miten Suomen kansa???

Saako tuo ukko kirjoittaa mitä sattuu ..... ukko lienee sosialisti ?? ettei kai tuo ihme ole ?? ONKO HÄNELLÄ SUOMALAISUUTTA VASTAAN JOTAIN TRAUMOJA ??

ONKOHAN TERVO KUNNOSSA ??? vai "autismissa" leikillisesti sanoen lainaten häntä???
2291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ei ole kunnossa Tervo, on synnynnäinen sairaus hänellä - kusipäisyys.

Äänestä

Kusipäisyyttä osoittavin kommentein yrittää kasvattaa kirjojensa myyntiä (ne ns. kirjat ovat aivan sontaa)

Äänestä

Eivät keput mitään sosialisteja ole, vaan samanalaisia huijari-porvareita kuin kokkareetkin.

Äänestä

Joku joskus kyseli että onkohan Tervo ihan täysipäinen niin kyllä on. Sillä on jatkuvasti pää täynnä, jos ei viinaa niin sitten kusta.

Äänestä
  • Tuohon ei ole mitään lisättävää.

    Äänestä

  • Eimitäänlisättävää kirjoitti:

    Tuohon ei ole mitään lisättävää.

    Ongelma onkin se, että kun se kusi roiskuu välillä ulos.

    Äänestä

  • ei.siinä.mitään kirjoitti:

    Ongelma onkin se, että kun se kusi roiskuu välillä ulos.

    Sen takia se täyttääkin sitä viinalla.

    Äänestä

  • ei.siinä.mitään kirjoitti:

    Ongelma onkin se, että kun se kusi roiskuu välillä ulos.

    Ikävää ko sun mattos niin pississit. Kelalt voi hakee appuu tohon. Siel opetetaan vaipan käyttö. Puhun kokemuksest, terv. kiduttajille.

    Äänestä

Surullinen tapaus tämä "kirjailija".

Äänestä

Iso vesipää.

Äänestä

Vielä koittaa Tervolle aika kun joutuu puheistaan vastuuseen. Senjälkeen ei ole kunnossa.

Äänestä
  • Tervo on halvoilla tikkuviinoilla pilannut aivonsa jo kauan sitten !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • Jos juo metsäkohin, siis viroksi, voi merkitä ensimmäiseen kansioon, aika hoitaa, ja toiseen , aika hoitanut. Kerrotaan, että monet kirjoittelemalla itseään elättävät kirjoittavat kirjojaan huumaavien aineitten vaikutuksen alaisena, että pääsisi irti todellisuudentajusta.

    Äänestä

  • Kuvitelkaa jos tuo ukko olisi puhunut roskaväestä jos se olisi liittynyt muihin kansalaisryhmiin .. esim. pakolaisiin .... SIITÄHÄN OLISI TULLUT KÄRÄJÄT PYSTYYN !!

    NYT TUO UKKO SAA HUUTAA SUOMALAISISTA MITÄ HALUAA ... JA LEHDISTÖ KIITTÄÄ JA KUMARTAA ...... ONKOHAN SUOMI ENÄÄ TERVE YHTEISKUNTA ????

    Äänestä

Vihapuheet eivät näytä koskevan suomalaisiin kohdistuvaa puhetta.

Äänestä

Tervo haluaa suorastaan apinan raivolla olla kuuluisuus, että joku pöljä ostaisi hänen kyhäelmiään, joita varsin aiheetta kirjoiksikin nimitetään.
Varsinainen linssilude ja itsensä tyrkyttäjä.

Äänestä

ONKOHAN MIES SOTILASARVOLTAAN MIKÄ?

tietääkö kukaan, voisi vähän jo epäillä, ettei tämä ukko ole käynyt edes armeijaa ??
Jos näin on ........ tuon traumaattisuuden voisi selittää sillä ????

Äänestä
  • Tervo ei ole käynyt armeijaa. Muistaakseni kehuskelikin sillä joskus jossain haastattelussa.

    Äänestä

tukirahoilla koko elämänsä elänyt ylikasvaneelta vauvalta näyttävä tykkää julkisuudesta eikä sitä saa teoksillaan niin tyrkyttää mielipiteitään sontalehtiin.

Äänestä

Johan se nyt täytyy vtuttaa, kun meni erehdyksessä tekemään ainoan kupeittensa hetelmän natsin pennun kanssa.

Äänestä

TÄYTYY VIELÄKIN IHMETELLÄ ..... ETTÄ VOIKO TODELLA TUO UKKO KIRJOITELLA SUOMALAISISTA HALVENTAVAAN SÄVYYN?

miten tuota sallitaan .... kuvitelkaa jos tuo ukko puhuisi maahanmuuttajista samalla tavalla .... SIITÄ NOUSISI HURJA METELI !

suomalainen on suomalainen ...... niitä saa haukkua traumaattiset henkilöt mielin määrin ... ei kai tähän muuta selitystä ole!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onmaailmamallillaan kirjoitti:

Hänhän haukkuu suomalaisia vaikka miksi:
http://yle.fi/uutiset/3-8336058
http://www.lansivayla.fi/artikkeli/432407-jari-tervo-tarayttaa-hurjan-vaitteen-hsssa-suomalaisten-rasismin-syyna-autismi

tässä esimerkkiä ... LEHDISTÖ JA MEDIA KUMARTAA ... mutta miten Suomen kansa???

Saako tuo ukko kirjoittaa mitä sattuu ..... ukko lienee sosialisti ?? ettei kai tuo ihme ole ?? ONKO HÄNELLÄ SUOMALAISUUTTA VASTAAN JOTAIN TRAUMOJA ??

ONKOHAN TERVO KUNNOSSA ??? vai "autismissa" leikillisesti sanoen lainaten häntä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu