Väärät miehet pelaavat Leijonissa

Synergia_A3_katsomo

Olen aivan varma, että KHL aivan liian yliarvostettu. Siellä pelaavat jääkiekkoilijat eivät kehity, ehkä jopa taantuvat. Marjamäki kumpaneineen on valinnut joukkueen, joka ei ole pystynyt haastamaan vielä ketään. Turpaan on tullut seitsemän (7) kertaa peräjälkeen eikä tälle ryöpytykselle näytä tulevan loppua. On sääli, että nyt on valittu joukkue nimien perusteella. Yksikään nimi ei valitettavasti tee maalia tai torju sitä. Kyllä maalit tekee edelleen nutun sisällä oleva mahdollinen pelaaja. Nämä "nimimiehet" ovat kenties entisiä leijonia, nykyisiä karitsoja! Karvat ovat kummallakin, mutta karitsan villa on aika pehmeää! Pehmeää on ollut valintoja tehneitten valmentajien päänkin sisällä! Ei hyvänen aika, eihän tällä metodilla tulla pärjäämään yhtään. Näin jos jatketaan, Leijonat puotoavat ensi vuonna 1. divisioonaan ja sitten 2018 pelataakin jo Etelä-Koreaa vastaan. Tuskin sitäkään voitetaan, jos edelleen joukkueen runko on KHL-pelaajista!

6

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllähän tuo on hyvä nippu.
      Ongelma on vain siinä,ettei pelaajat oo sisäistäneet Marjamäen pelitaktiikkaa.

    • Shipa

      Niin khl on kovin sarja nhl jälkeen muttei suomen khl pelurit esim Jokereista juuri vakuuttaneet. Pelitaktiikka saa olla mikä vaan taidot ei riitä pelinopeuden kasvaessa. Perusasioissa ollaan jäljessä.

    • jhuyu

      YT:t pelaajien ja valmennuksen kanssa heti pystyyn. Potkut kaikille.

    • wawerew

      Vesa-Matti Savinainen ainoa hyvä pelaaja tuolla

    • ididi

      4-1 vesa-matti savinaiiiiiinen!!!

      • La1ne

        Älkää hehkuttako Vellua; IFK-fanit ym. kateelliset voivat näet loukkaantua sellaisesta vuosiksi eteenpäin... Onneksi Marjamäki jätti hienotunteisesti nostamatta nimeä esiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      138
      5828
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      397
      2642
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      136
      2584
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      11
      2107
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      15
      1703
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      73
      1266
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      4
      1094
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1072
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      52
      948
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      84
      890
    Aihe