Väärät miehet pelaavat Leijonissa

Synergia_A3_katsomo

Olen aivan varma, että KHL aivan liian yliarvostettu. Siellä pelaavat jääkiekkoilijat eivät kehity, ehkä jopa taantuvat. Marjamäki kumpaneineen on valinnut joukkueen, joka ei ole pystynyt haastamaan vielä ketään. Turpaan on tullut seitsemän (7) kertaa peräjälkeen eikä tälle ryöpytykselle näytä tulevan loppua. On sääli, että nyt on valittu joukkue nimien perusteella. Yksikään nimi ei valitettavasti tee maalia tai torju sitä. Kyllä maalit tekee edelleen nutun sisällä oleva mahdollinen pelaaja. Nämä "nimimiehet" ovat kenties entisiä leijonia, nykyisiä karitsoja! Karvat ovat kummallakin, mutta karitsan villa on aika pehmeää! Pehmeää on ollut valintoja tehneitten valmentajien päänkin sisällä! Ei hyvänen aika, eihän tällä metodilla tulla pärjäämään yhtään. Näin jos jatketaan, Leijonat puotoavat ensi vuonna 1. divisioonaan ja sitten 2018 pelataakin jo Etelä-Koreaa vastaan. Tuskin sitäkään voitetaan, jos edelleen joukkueen runko on KHL-pelaajista!

5

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nytrakennetaanuutta

      aloittajahan on oikea valopilkku ns.valmentaja, luulisi jo sinunkin ymmärtävän että ei näillle eht-turnauksille anneta kovin suurta arvoa, marjamäki uutena valmentaja tavoitteet ovat noin 3-5 vuoden päässä, silloin voi sanoa jos ei tulosta tule niin ulos

      • luulisi.jo

        Kas, sehän on hyvä ammattiurheilullinen lomavirka sitten, kun tulostakaan ei tarvitse tulla ennen kuin noin viiden vuoden päästä. Sinäkö muuten maksat liksan, eli toimit ns. valonlähteenä?


    • Brewer.valmentaan

      Jos Ruotsille hävitään, niin joukkue on erotettava, ja tuleviin peleihin koottava uusi joukkue, jotta saadaan historiallinen tappioputki poikki!

    • Synergia_A3-katsomo

      Jos jauhot ovat vanhat, ei auta, vaikka ne sekoittaisi kuinka eri lailla. Kyllä lopputulos on lättänä ja niin se on Marjamäen reseptin mukaan tämä Leijona-joukkuekin. Ei se parane miesten ketjumuutoksilla. Jos ykköskenttä laitetaan kolmoseksi, kakkoskenttä nostetaan ykköseksi, neloskentästä tehdään uusi kakkoskenttä ja nykyinen kolmonen jätetään viimeiseksi eli neloskentäksi. Tulos ei parane, kun on huonot ja saamattoman laiskat yksilöt. Jokaisen pitäisi luistella molempiin suuntiin! TÄYSILLÄ!

    • pontus1

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11079
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      45
      8492
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      129
      5363
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3684
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3598
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3564
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3278
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2559
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      37
      2073
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1806
    Aihe