Väärät miehet pelaavat Leijonissa

Synergia_A3_katsomo

Olen aivan varma, että KHL aivan liian yliarvostettu. Siellä pelaavat jääkiekkoilijat eivät kehity, ehkä jopa taantuvat. Marjamäki kumpaneineen on valinnut joukkueen, joka ei ole pystynyt haastamaan vielä ketään. Turpaan on tullut seitsemän (7) kertaa peräjälkeen eikä tälle ryöpytykselle näytä tulevan loppua. On sääli, että nyt on valittu joukkue nimien perusteella. Yksikään nimi ei valitettavasti tee maalia tai torju sitä. Kyllä maalit tekee edelleen nutun sisällä oleva mahdollinen pelaaja. Nämä "nimimiehet" ovat kenties entisiä leijonia, nykyisiä karitsoja! Karvat ovat kummallakin, mutta karitsan villa on aika pehmeää! Pehmeää on ollut valintoja tehneitten valmentajien päänkin sisällä! Ei hyvänen aika, eihän tällä metodilla tulla pärjäämään yhtään. Näin jos jatketaan, Leijonat puotoavat ensi vuonna 1. divisioonaan ja sitten 2018 pelataakin jo Etelä-Koreaa vastaan. Tuskin sitäkään voitetaan, jos edelleen joukkueen runko on KHL-pelaajista!

5

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nytrakennetaanuutta

      aloittajahan on oikea valopilkku ns.valmentaja, luulisi jo sinunkin ymmärtävän että ei näillle eht-turnauksille anneta kovin suurta arvoa, marjamäki uutena valmentaja tavoitteet ovat noin 3-5 vuoden päässä, silloin voi sanoa jos ei tulosta tule niin ulos

      • luulisi.jo

        Kas, sehän on hyvä ammattiurheilullinen lomavirka sitten, kun tulostakaan ei tarvitse tulla ennen kuin noin viiden vuoden päästä. Sinäkö muuten maksat liksan, eli toimit ns. valonlähteenä?


    • Brewer.valmentaan

      Jos Ruotsille hävitään, niin joukkue on erotettava, ja tuleviin peleihin koottava uusi joukkue, jotta saadaan historiallinen tappioputki poikki!

    • Synergia_A3-katsomo

      Jos jauhot ovat vanhat, ei auta, vaikka ne sekoittaisi kuinka eri lailla. Kyllä lopputulos on lättänä ja niin se on Marjamäen reseptin mukaan tämä Leijona-joukkuekin. Ei se parane miesten ketjumuutoksilla. Jos ykköskenttä laitetaan kolmoseksi, kakkoskenttä nostetaan ykköseksi, neloskentästä tehdään uusi kakkoskenttä ja nykyinen kolmonen jätetään viimeiseksi eli neloskentäksi. Tulos ei parane, kun on huonot ja saamattoman laiskat yksilöt. Jokaisen pitäisi luistella molempiin suuntiin! TÄYSILLÄ!

    • pontus1

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      4550
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      69
      2632
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1665
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1146
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      853
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      41
      845
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      807
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe