Siinä on kaksi umpimätää kokoomuslaisella rosvousideologialla toimivaa rahasampoa omistajilleen, jotka ajetaan läpi korruption avulla. Ja kaikki kulut maksatetaan köyhälistölle rosvoamalla heiltä viimeistkin rahat KOKOOMUSMÄTÄ päättjien laatimien lakien avulla.
Guggenheim ja Nato.
KOKOOMUSMÄTÄ-syöpä
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Guggeniin on suunnitteilla asevarasto, mutta ei siitä julkisuudessa puhuta.
..Vasemmistolaisella on sairas ajatusmaailma. Nato, usa, Israel -nämä ovat aina paha asia, puhumattakaan Guggenheimin kaltaisesta asiasta.
70-luvulla tuli radiosta 2 tuntia kestävä ohjelma jossa käytiin läpi Aku Ankkaa ja kuinka se on kapitalisitien "aivopesua" jne. Kuvaavaa oli se, että juuri tuolloin sdp todella oli tekemässä aivopesu ohjelmaa lapsille kouluissa ,joilla olisi saatu heidät äänestämään sosiaalidemokraatteja aikuisena.
Guggenheimia vastustavat ne jotka ovat aina ilmaisia ämpäreitä jonottamassa...olisiko asiaa jakaa ilmainen ämpäri jos rahoitus saadaan sovittua?..
Kerropa katkera sosialisti, miksi Guggeen pitäisi upottaa veronmaksajien rahoja kun köyhien sosiaaliturvaa heikennetään kaiken aikaa. Mihin tätä tarvitaan, Espanjaa lukuunottmatta mikään Euroopan maa ei sitä halua - ovatko nekin tryhmiä?
Vasurit tykkäävät vain sellaisesta taiteesta jota voi tehdä sossurahan ja sillä ostetun halvan punkun voimalla. Puheen asteelle sekin yleensä jää. Näitä tällaisia vasuriteiteilijoita kyllä piisaa.
Vaan eipä jälki taitaisi kumminkaan olla Guggenheimissäkään sen kummempaa.
Guggea ei tarita, mutta EU:n vaihtaisin päikseen Natoon.
..maatalouden tukiin annetaan yli 6 miljardia vuosittain rahaa. Elokuvasäätiö maksaa 60 miljoonaa vuodessa. Puolueiden lehtitukiin annetaan 20 miljoonaa vuodessa jne,jne. Maksamme liikaa asioita veronmaksajien piikkiin.
Guggenheim toisi rahaa turistien muodossa maailmalta suomeen sekä mainetta suomeen. Ihmiset saivat maailman luokan taidetta. Jokinaika sitten Guggenheim osti 70 miljoonalla dollarilla taideteoksen. Nämä teokset kiertävät museoissa! ...
Opperatalo on myös yksi KOKOOMUSMÄTÄ-eliitin helvetin kallis harrastus, missä ylimieliset siat, muka korkeamman kulttuurin ymmärtäjät maksattavat köyhälle kansalle sen että saavat tuntea ylmemmyyttä harrastuksella mihin köyhälistöllä ei ole varaa.
Miksi tuollaisia Guggenheimeja rakennettaisiin, ei suurimmalla osalla ole kuitenkaan varaa siellä käydä. Niinkuin ei oopperassakaan. Eliitin huvia oopperat ja teatterit, koska näytökset maksavat ihan liikaa. Tavallinen kansalainen käyttää sen rahan perunaan ja makkaraan.
Ihan sama rakentaisivat mitä tahansa huvituksia eliitille, kunhan se myös maksaisi kulut. Kokoomusrosvojen mädättämä Suomi vain on sellainen, että ökyeliitti maksattaa huvit ja harrasteet kansalle ja leuhkii sillä kun köyhillä ei ole varaa samoihin huveihin.