Tänään oli pakkasta tuossa -10 ja -11 asteenpaikkeilla ja raakatuuli.
Näkyni oli jotain sellaista jota en odottanut näkeväni ,mies henkilö ja hyväkuntoinen päältäpäin seisautti katseen,kaveri oli juoksu lenkillä ja päällä on paita jossa ei ollut hihoja ,housuina oli lyhyet housut .
Kengät ja tumput oli käsissä,ajoin autolla parkkiin ja sain juteltua hänen kanssaan.
Kaveri oli äskettäin aloittanut moisen lajin,mutta että salilla kävi myös,ja sieltä hän taisi tullakkin,kysyin eikö kylmä,ei juuri vain vatsan kohdalta,kaverilla kun ei näyttänyt juuri olevan rasvaa ja hän muistutti nuorta arskaa olemukseltaan.
Kysyin tai sanoin jatkahan matkaa ettet kylmä,no kaveri siihen ei tässä ole pitkä matka tuonne,ja kertoi paikan,no sinnehän on kilometri sotalla.
Jos hän tuli salilta ja kun kertoi millä sallilla käy niin.Sieltäkin oli tuohon kohtaan yli 4 km.
Sanoin hänelle suunilleen monttu auki olevan teräs mies.
Kaverin ikä oli 31 v .
Pakkanen ei sinällään mutta oli todella siperian kova tuuli joka tuntui kuin olisi -30 astetta,minullakin oli pitkät housut ja mutt tamineet talvivaatteet niin silti oli viileä olla ulkona.
Tuota näkyä pidän ainutlaatuisena treenarilta joka vyyhtää kilometrejä noin kylmässä,itse en olisi koskaan kyennyt tuohon samaan.
melko uskomaton näky
teräsmiesseoli
1
131
Vastaukset
- aitoBlueteam
minäkin näin jotain uskomatonta
naapurin pertsa höllensi vyötään taloyhtiömme pyöräsuojassa ja näky oli uskomaton
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753445Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1051756Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2471455- 741356
- 651243
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991107Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521099- 631001
- 22937
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35883