Nenäpäiväkeräys?

mukahienoa

Ihan tyhmä.. Pitäisi kerätä niille ehkäisyyn? Liikakansoitus on se ongelma.

6

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pillitpooik

      Kannatan. Joka sortin ehkäisyjuttuja ja steriloitnia varsinkin. Niin ihmisille kuin kissoille ja koirllekin sinne suunnalla ja vähön kaikkialle.

      • Anonyymi

        Aina vaan kerätään mustille kakaroille. Milloin kerätään suomen vanhuksille. Kumpi tärkeempi musta vai suomimummo. Hei haloo. En anna minkäänlaiseen keräykseen rahaa herroille menee 60 prossaa herrat nauraa kun eurot kilisee taskuun. Musta väestö saa itse pärjätä ja oppikoot tekemään vähemmän kakaroita. Miks pitää tehdä niin paljon kakaroita. Tyhmää sakkia. Odottavat että maailmna elättää kukin elättäköön omat kakaransa.


    • Rahaanäköjään

      kansalta löytyy ulkomaille meneviin keräyksiin, mutta miksi ei kerätä suomessa oleville alkuperäiskansalle.
      Paljonko niistäkään rahoista menee sinne oikeaan kohteeseen? Kuka sen tietää, vai jääkö jälleen hukkateille suurin osa keräystuotosta.
      En laita killinkiäkään noihin keräyksiin niin kauan kun ei ole taattua että ne varat todella tavoittaa kohteensa!

      • bahamasarille

        Niillä elötetään hirveä koruptioloisilauma!


    • Kerätkää Suomalaisille. Ja unohtakaa nenät.

    • Anonyymi

      Kyllä arveluttaa antaa rahaa keräyksiin kun joka oksalla istuuhuijari. Maailman lapsilla ei olis hätä kun ei tehtäis niin paljon kakaroita. Afgaani mies valitti ruuan puutetta 3 vaimoa ja tusina lapsia. Maailma mahdollistaa liikaa kakaroita. Ei maailman tehtävä ole elättää liian suuria lapsilukuja. Tyhmiä vanhempia on liikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      118
      3120
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2795
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2172
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2098
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      129
      1962
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1931
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1172
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      984
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      12
      925
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      880
    Aihe