Natotrollit PANIIKISSA!

Palstalla vaikuttavat Natotrollit ovat täydessä paniikissa Trumpin valinnan takia. Nämä trollit yrittävät epätoivoisesti valehdella ( myös itselleen) että Trump on oikeasti ihan jotakin muuta kun on tähänastisessa elämässään ollut.

Natotrollien mukaan Trump asettaa kiinan ykköseksi kauppapolitiikassa ja " syö" muutenkin samansa asiassa kun asiassa. Niin tulee tapahtumaan vain natotrollien omissa harhaisissa toiveissa.

Saatte natotrollit nähdä jo ensi vuonna että Trump on juuri se mitä te eniten pelkäätte vai miksi pitää yrittää koko ajan vakuutella ihan jotakin muuta. HERÄTKÄÄ UNESTANNE! Sorry, natotrollit, mutta näin se nyt vaan menee ... Sorry vielä kerran.
1892
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Voi ryssä pieni kun sitten olet TYHMÄ :)

Trump ei ole ryssän Jeesus eikä Venäjän pelastaja - eikä edes ystävä.

Mediasirkusviitan alta kuoriutuu piinkova republikaani joka ei todellakaan anna Putinin hyppiä nenälleen :-D

Äänestä
  • Putin ei antanut Obaman hyppiä nenälleen.

    Äänestä

  • obama oikea nimi on barry soteiro ja on homo ja huumeiden kayttaja ja michelle on mies, tan kusetuksen voi jo kertoa kun vanhajuttu 😍

    Äänestä

  • jaa Micelle obama mies ? eika

    Äänestä

Olikohan se Clintonin suosio natotrollien keskuudessa aiheellinen. Yhdysvallat se olisi ainakin tehnyt arvaamattomaksi.

Äänestä
  • Eurooppalaisille demokraattien politiikka on enemmän sydäntä lähellä ja ymmärrettävää. Enemmän meitä kiinnostaa kuitenkin Yhdysvaltain ulkopolitiikka ja sen muutokset.

    Siinä ei takuuvarmasti tule mitään lämmintä kautta Moskovan suuntaan republikaanien taholta. :)

    Päinvastoin USA:n asevoimat tulee saamaan rutkasti lisää rahaa ja laivasto liikkuu aktiivisemmin lippua näyttämässä.

    USA tulee vaatimaan Euroopalta lisäpanostuksia omaan puolustukseen eikä olla pelkästään jenkkien avun varassa. Tästä seuraa Euroopan sotilaallinen vahvistuminen.

    Tietenkään Krimiä ei tunnusteta Venäjään kuuluvaksi eikä talouspakotteita pureta ennenkuin ryssä on häipynyt Ukrainasta.

    Eli itse asiassa Venäjän olo käy entistä tukalammaksi.

    Äänestä

  • Ja ydinaseet meinas unohtua. Niitä USA tekee rutkasti lisää.

    Äänestä

Trumpp on nyt plussan mielestä. Suurin ja kovin ryssän vihaaja. Mistä moinen mielipiteen vaihto voi johtua.

Äänestä
  • Ei Trump ole ikinä ollut mikään venäjämielinen.

    Tutustukaapa nyt ihan oikeasti tyypin taustoihin ja mielenmaisemaan tuon älyttömän mölyämisen sijaan :)

    Äänestä

  • UlkopolitiikkaTrump+on+sanonut+kunnioittavansa+Venäjän+presidentti+Vladimir+Putinin+ulkopoliittista+kyvykkyyttä.+Hän+jättäisi+Syyrian+sodan+Venäjän+hoidettavaksi,+eikä+puuttuisi+Ukrainan+kriisiin.+Hän+kannattaa+lainsäädäntömuutosta+sallimaan+terrorismista+epäiltyjen+vesikidutuksen.+Maahanmuutto-+ja+pakolaispolitiikkaa+hän+kiristäisi.+Hän+on+luvannut+rakentaa+muurin+USA:n+ja+Meksikon+väliselle+rajalle+suitsiakseen+laitonta+maahanmuuttoa+sekä+huumekartellien+toimintaa,+ja+ehdottanut+muslimien+väliaikaista+maahantulokieltoa.[16][22]+Trump+on+myös+kuulunut+vuodesta+2003+asti+Irakin+sodan+ja+George+W.+Bushin+ulkopolitiikan+vastustajiin.+Hänen+mukaansa+Yhdysvaltain+sotilaallinen+toiminta+Lähi-idässä+on+horjuttanut+alueen+vakautta+huomattavasti.+Trump+kannattaa+pommitusten+aloittamista+Isis-järjestöä+vastaan,+mutta+on+vastustanut+varsinaista+joukkojen+lähettämistä+alueelle.[22]Trump+vihjasi,+että+presidenttinä+hän+saattaisi+tunnustaa+Krimin+liittämisen+Venäjään+ja+lakkauttaa+sanktiot.+Hän+myös+ensimmäisenä+pääpuolueen+ehdokkaana+koskaan+kyseenalaisti+Naton+turvatakuut,+mikäli+Nato-maat+eivät+vastavuoroisesti+pidä+kiinni+sopimuksen+velvoittamasta+2%+BKT:sta+osuudesta+puolustusbudjettiin.[23]+Brookings-instituutin+Thomas+Wrightin+mukaan+tämä+olisi+unelmien+täyttymys+Venäjälle+ja+Kiinalle.[24]+Helsingin+Sanomien+pääkirjoituksen+mukaan+Trumpin+Eurooppaa+koskevat+ehdotukset+pahentaisivat+Suomen+asemaa+heti+jyrkästi.+Suomen+ja+muun+Euroopan+puolustuksen+uskottavuus+romahtaisi+ja+Itämeren+ympäristö+muuttuisi+pian+epävakaaksi.[25]https://fi.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump

    Äänestä

Venäjä aivan paniikissa Naton edessä. Venäjän pahin mahdollinen pelko on Suomi Natossa.

Äänestä
  • Miten Suomen Natossa olo voisi olla Venäjän pahin pelko?

    Venäjä ei ole nyt eikä tulevaisuudessakaan hyökkäämässä Suomeen, sen enempää kun Suomi liittymässä Natoon.

    Että Suomi voisi liittyä Natoon täällä olisi oltava kansan selkeän enemmistön kannatus liittymiselle ja eduskunnassa kokoonpano jossa liittymisestä päättävässä äänestyksessä 2/3 enemmistö kannattaisi liittymistä, lisäksi presidentin olisi kannatettava liittymistä. Mikään noista ei toteudu nyt, eikä jatkossa. Piste!

    Äänestä

  • Todellisuudessa yksinkertainen enemmistö riittää! Tuo 2/3-osaa on vain Tarkkiksen toivorikas luulo!

    Äänestä

NATOtrolleilta taisi mennä LUCIFERin palvonnan rituaalipaskat väärään kurkkuun Trumpin voiton jälkeen???

Äänestä
  • Ja sairas Lucifer-hörhö pääsi sairaalan käytävällä karkaamaan hoitajan päätteelle. Palaa hyvä mies taas ladattavaksi!

    Äänestä

Ensin natottajien lehdet valehtelevat, että Clinton voittaa vaalit.

Sitten, kun tämä paljastuu valheeksi, niin käännetään takki ja aletaan valehdella, että Trump ei olisi Venäjän ystävä.

Sääliksi käy natottajaa, kun tämä hölisee yhtä ja toista, vailla logiikkaa.

Äänestä

palstan natotrollit ovat naurettavia kokoomusnulikoita

Äänestä

Kokoomuspelleistä syntyy pieniä Natohihhuleita joita sitten hakataan ja pahoinpidellään keskitysleireillä.Surullinen loppu mielipuoli aatteelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sorryyyyyy kirjoitti:

Palstalla vaikuttavat Natotrollit ovat täydessä paniikissa Trumpin valinnan takia. Nämä trollit yrittävät epätoivoisesti valehdella ( myös itselleen) että Trump on oikeasti ihan jotakin muuta kun on tähänastisessa elämässään ollut.

Natotrollien mukaan Trump asettaa kiinan ykköseksi kauppapolitiikassa ja " syö" muutenkin samansa asiassa kun asiassa. Niin tulee tapahtumaan vain natotrollien omissa harhaisissa toiveissa.

Saatte natotrollit nähdä jo ensi vuonna että Trump on juuri se mitä te eniten pelkäätte vai miksi pitää yrittää koko ajan vakuutella ihan jotakin muuta. HERÄTKÄÄ UNESTANNE! Sorry, natotrollit, mutta näin se nyt vaan menee ... Sorry vielä kerran.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu