Milloin laaksosta ja koivukoskesta

Tehdään johtajat Vimpeliin? Rahaa on jo kertynyt niin, että reisiä heikottaa ja käsiä polttelee. Niemelle patsas pesäpallopatsaan viereen.
25364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Kyllä Koivukoskesta kaikkitietävänä miehenä tulisi Vimpeliin erinomainen teknisen sektorin johtaja.

Äänestä
  • ei riitä edellytykset kansakoulun käyneitä

    Äänestä

  • Ookkos vähän kateellinen?

    Äänestä

Sä oot vähän myöhässä mielipiteittesi kanssa.
Noloa!

Äänestä

Itse kun itsensä valitsevat niin varmasti pääsee. Vai miksi luulette heidän niin kiihkeästi puhuneen itsenäisen vimpeli puolesta?

Äänestä

Eikö paikat pidä laittaa yleiseen hakuun? Onhan se nyt perin kummallista jos kunnan hallituksen jäsenet valitsevat itse itsensä, vai? Siinä vois olla vaikka valituksen paikat jos näin käypi

Äänestä

Ainakin muodon vuoksi kannattaa tuollainen hakusirkus tehdä. Kaikkihan tietää kenet valitaan.

Äänestä

Saapa nähdä,kuinka suhmuroidaan? Nyt katsotaan hallituksen suoraselkäisyys justiinsa. Onko nämä nyt niitä suojatyöpaikkoja, joista maisteri on puhunut jo pitkään. Kyllä pitäisi saada sellainen laji että oman kunnan työntekijät eivät saisi istua hallituksessa tai edes valtuustossa oma kanttura ojassa.

Äänestä

Nellussatieto on oikeassa. Näiden työpaikkojen takia vimpeli ei halunnut kuntaliitosta vaan säilyttää maan korkeimman kuntaveron.

Äänestä

On se vaan ihminen kateellinen luonteeltaan.

Äänestä

On tehty jo!!! Etkö tuota tiennyt?

Äänestä

Joko kunnan suojatyöpaikat on jaettu vähin äänin valtuutettujen kesken? Haluaisin hakea niitä avutuvia johtajan paikkoja.

Äänestä

Empä tiijä muuta, kuin Koivukoski ja Niemitalo H saavat itsenäisyyspäivänä tai itsenäisyyspäiväksi mitalin. Satuitteko huomaamaan?Onnittelut heille!

Äänestä
  • Varmasti saavat kuin laakso ja niemi sitä esittää. Ensi vuonnako laakson vuoro koivukosken esityksestä?

    Äänestä

Eikö Hongisto saanu mitskua ollenkaan?

Äänestä
  • Et taida olla SE lusikka telineessä joka tietää asioista totuuden-- eli on jo aikoja sitten saanut!

    Äänestä

Onko tämä susien ja naakkojen lahtaaja saanut siitä mitalin....ei uskois....turhanjauhaja ! ! !

Äänestä
  • Mikäs se möksyläinen on? Myös varmasti turhanjauhaja vaikka luuloo olevansa parempi ihminen, äimänkäki?!

    Äänestä

Esitetään hongistolle uutta mitalia , molempiin kainaloihin , kyllä se on sen ansainnut ja naakat suosittelee.....

Äänestä

Miten olisi ISO puukauha , jolla voi lappaa vaalilupaukset tunkiolle. Bensavero, synnytyssairaalat, eläkeläiset, opiskelijat,työttömät..

Äänestä

Täällähän on koolla kaikki valopäät :)))

Äänestä
  • Joo seinät tulit!

    Äänestä

  • Hihvalopää kirjoitti:

    Joo seinät tulit!

    Sinäkin tulit paikalle!

    Äänestä

  • Vai on nekin persujen aikaansaannoksia, bensaverot ym. En oo tiennytkään. Voi juku! Itku tuli......................

    Äänestä

Joko paikat on auki? Voisin hakea ja harkita paluumuuttoa vimpeliin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vimpelinmessiaat kirjoitti:

Tehdään johtajat Vimpeliin? Rahaa on jo kertynyt niin, että reisiä heikottaa ja käsiä polttelee. Niemelle patsas pesäpallopatsaan viereen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu