Kaava Jumalan kuvaamiseen

Miten jumala toimii kaavalla joka selittää sen kaikille toimivan samalla tavalla?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tätä voisi pitää jo JUMALAN toimimiskaavana.

6. yksi Jumala ja kaikkien Isä, joka on yli kaikkien ja kaikkien kautta ja kaikissa.

Mutta, harvassa on ihmiset,- jotka kirjaimellisesti uskovat tuohon näkymättömään JUMALAAN ja sen toimimiskaavaan. Kolminaisuusoppi on siten tehnyt tehtävänsä syvässä eksytyksessä. Harmi sinänsä.

Äänestä
  • Markku on sellanen vastarannankiiski, ei hänestä kannata välittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bkbkbkbk kirjoitti:

Miten jumala toimii kaavalla joka selittää sen kaikille toimivan samalla tavalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu