Liberaalia pahempaa sotahullua ei ole

-koska hän kätkee aikeensa humanismiin

-koska hän tekee vain "virheitä" ja kiistää moraalittomuutensa

-koska hän kusee tehokkaasti silmään ns. humanisteja

-koska hän konservatiiviä paremmin on suojassa kritiikiltä

-koska hän on fariseuksista pahimpia
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Liberaali sokaistuu oman moraalinsa korkeatasoisuudesta niin ettei edes huomaa pommittaneensa napalmilla tai forforiammuksissa alkuasukaskylän maantasalle.

Äänestä

US News&World Reportin päätoimittaja julisti kesken Vietnamin sodan verisemmän vaiheen teurastuksen aikana lehdessään:

"Se mitä USA tekee Vietnamissa on aikamme huomattavin osoitus ihmisrakkaudesta joka leviää kansojen keskuuteen."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Penna-Tervo kirjoitti:

-koska hän kätkee aikeensa humanismiin

-koska hän tekee vain "virheitä" ja kiistää moraalittomuutensa

-koska hän kusee tehokkaasti silmään ns. humanisteja

-koska hän konservatiiviä paremmin on suojassa kritiikiltä

-koska hän on fariseuksista pahimpia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu