Novorossijan armeijan tilannesuranta 8

Tuhannen kännissä ollaan, ei tiedetä misä suunassa on Moscova. Hyögäys algaa aamula, prkele. Mennään atserpaitsanianianan asti tai ainakin niin pidgäle kuin viina riittää. Tiallnesheuranta päättyy tälät illalta.
7103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Alakaa jo rapula vähä helepottaa kun aamusta joa aloin ottaan ja nyt on sikspäkki menny. Kummako mun piti olla Novorosijasa mut tää kylnäyttää e epäillyttävästi Konalalta.

Äänestä

Nyt alkaa jo rapula helpottamaan ja selviän näistä viinahoureista joissa kuvittelen olevani ukralandiassa tuhannen humalassa.

Äänestä

EEELÄÄÄMÄÄÄJUOOKSUHAUUDOOIISSSAONNMEILLLEKÄÄSKYYNÄÄÄVAIIINKOOHTALOOONNN. Sori. taas heräsin niin tuhannen kännissä enkä muista eilisestä mittään. Joko me kohta lähetään iskheen rysälle luu kurrrkhun.

Äänestä
  • Tässä säikeessä on selvästi parempaa raportointia kuin siinä toisessa:D

    Äänestä

Taash ku tämä Novorosshijan tilanne näkhyy (hik) nousehhvan esille niin pitthää laittaa raporthi. Me ollhahan justiinsa kohhtta siirymäsä rintamale kuhan keritään, rapularyypyt pitässh tässshä ensinnä saaha, kun on niin huohno olo taash, ja tupakkiakaan ei oo ennää kellhänn. Kylä taisteluitten äänijä kuulluu jostaki, kaveri sanno että se on lumiaura joka kolistelee tässä Konalasa, mutta emmie usko sitä kyllä son tykistötulitus. Varmmasthi. Ei me missshän Konalsa olla vaan täälä josaki.

Äänestä

Koetta kestää Toveri Ryskij!
Lasillinen tulilasin pesuaine helpottaa kun mene suora kurkkuun.
Nazdrovie!

Äänestä

Mää en nää mittään! Perkele kun menin ottaan pitkän ryypyn jonku oliskohan ollu Azov-pataljoonan ukko ja siinä oli jotaki vitun tenttuva. Nyt tais mennä näkö, onneksi koulusa aikanan oppi kymmensormijärjetlmän niin voi raprtoija, vaikkei nää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korkkieimenekiinnieieiei kirjoitti:

Tuhannen kännissä ollaan, ei tiedetä misä suunassa on Moscova. Hyögäys algaa aamula, prkele. Mennään atserpaitsanianianan asti tai ainakin niin pidgäle kuin viina riittää. Tiallnesheuranta päättyy tälät illalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu