Keskusta elävämmäksi

folfo

Ja se hoituisi näin. Ensiksi Lidl pikavauhtia siihen röttelöhuoltista vastapäätä terveyskeskusken kupeeseen. Toiseksi Alko jos siirtyisi K-Supermarketin rakennukseen, koko keskustan liikkeiden asiakasmäärä lisisi ja kirkonkylän asiointi keskus siirtyisi sieltä S-marketin joutomaalta oikeasti keskustaan. Kolmanneksi Matkahuollon kiinteistöstä voisi venäläinen Lukoil poistua Teboilinsa kera ja tilalle tulla joku muu polttoainejakelija. Kahvilakiinteistöön jos saisimme Burger Kingin tai jonkin muun suuren toimijan, olisi elävämpi ja elinkelpoisempi keskusta turvattu niin yrittäjille kuin meille nurmijärveläisillekin.

2

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aletaansiirteleeniitä

      Jos maksat kulut niin mikäs siinä.

    • posetiivinen

      Ihan kannatettavia ideoita. Ja eiköhän liikeyritykset yleensä maksa sijoituksensa itse. Toki lopullisia maksajia olemme me kaikki kuluttajat. Mutta hyvästä hampurilaisesta ja lidlin tuotteista maksan ihan mielelläni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      914
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      838
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      788
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      688
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      488
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      476
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      467
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe