en oo ollu ikinä ollut konservatiivi

pidät jonain maalaisjunttina tän tarinan sattumien vuoksi ja sanot siks ettei sovita yhteen. enemminkin oon kuitenkin löytänyt itsestäni sellaisen puolen tarinan edetessä ja syystä. jos tekee virheen niin miksi sitä ei voi korjata? millainen ihminen ei tekisi virheitä ja millainen ihminen ei anna sellaista anteeksi? on alkanut suuresti ärsyttää se asenne että jonkun täytyisi ikään kuin tietää jokaisessa tilanteessa miten toimia vaikka kyseessä olisi täysin uusi tilanne. rangaistuksena sitten joku aivan kohtuuton jota ei ole voinut hyvällä edes korjata. aivan kuin ei pidettäisi ihmisenä ollenkaan vaan jonain vankina jota saa pelailla ja pyöritellä jossain palstoilla miten huvittaa. ja aina se on ollut mä jonka pitää muuttua vaikka mä en ees tiedä mitä se jokin on kun ei anneta ottaa selkoo palstaviestiä enempää.
1375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Älä omi viestejä jotka ei tod ole sulle.

Äänestä
  • on mentävä niillä mitä saa. oon vaan liian älykäs tänne...

    Äänestä

  • ap------- kirjoitti:

    on mentävä niillä mitä saa. oon vaan liian älykäs tänne...

    Tai liian tyhmä. Psykoottinen ei ymmärrä mielikuvituksen ja todellisuuden eroa. Sinulla se on seonnut ja elät muiden palstlaisten kokemaa jo omana tarinanasi.

    Äänestä

Toivotaan ettei ei pelaile sinulla. ongelma on että aina erittäin vaikea tunnistaa kenelle kirjoitat.
En tunnistanut vielä mutta ehkä syynä on sekoitat syyttelyn tunteitasi ja häntä yhteen. Sinun pitäisi osata mainita " tunnet näin"


Jooh aina viesteistäsi koen minulle mutta syytät jostain johon en ole syylistynyt, joten en ole hän silloin niin se on niin mutta nytkin vietin jos koet häntä omien oletuksien kanssa.

En minä pelaile. Eikä kukaan ystävä ota yhteyttä. Ehkei minulla ole niitä koskaan ollutkaan😰

Äänestä

ehkä siellä on sit aina kuviteltu että täällä ois kyseessä joku perus hissukka hiiri mutta sellanen en oo ikinä ollut eikä sellasta musta tule! ja sellasia on täällä kaikki! että otettiin sitten yhteyksiä tai ei niin ei se asia kuitenkaan mikskään muutu missään suhteessa että miten hyvin sitä nyt sit olevinaan siellä tunnetaan kun ei kerran mitään kestetä!!?? ja mun jututhan on sit tosiaan aina vielä sellasia et ne on totuus ja kauhee hyökkäys ja loukkaus ja siitä syystä kuuluis runnoo maanrakoon ja laittaa vankilaan vähintään....öitä vaan

Äänestä
  • Ei ne totuuksia ole tietääkseni jos siinä on puolet oletuksia. Mutta jos ovat,silloin ne ei ole minulle koska puolet ei ole totta koska menee se puoli valheellisiin oletuksiin.
    silloin jos syytät se on valhetta jos ei mikään tue asiaa siten. Ei hyvä ole paha.


    Jos on palstalla se ei ole pelailua vaan ikävää ja minulla ystävän ikävää.

    Äänestä

Jokainenhan tekee virheitä elämässä ja niitä voi korjata. Kaiken voi myös antaa anteeksi, kun vain tavataan. Jos on ylipäätään mitään? Itsellä on anteeksi pyydettävää, joten en ole täydellinen minäkään. En odota täydellisyyttä keneltäkään. Kun ei ole puhuttu, niin sitä epäselvempää kaikki. En ole voinut viestittää enkä soittaa, koska on sanottu älä ota yhteyttä. Mitä voin tehdä? Siksi en ole soittanut enkä ole tullut käymään enää. Haluaisin niin meidän puhuvan ja sopivan. Onko mahdotonta?

Äänestä
  • Minulla on sähköposti mutta irlissä en halu kontaktii.en ole koskaan halunnut netti ystävien irlissä ottavan vasta kun pysty siihen itsevarmasti.

    Äänestä

  • valtakunta kirjoitti:

    Minulla on sähköposti mutta irlissä en halu kontaktii.en ole koskaan halunnut netti ystävien irlissä ottavan vasta kun pysty siihen itsevarmasti.

    Mutta jos ei ole edes sitä sähköposti kirjevaihtoa vähän koen ettei meillä ole mitään koska se voi katketa koska vaan se ohuen ohut yhteys.

    Silloin kun sen menettää menettää koko ystävyyden. Me muututaan kun me kasvetaan.

    Äänestä

  • Mutta niin kuin sanoin että katkeaa se hienon hieno yhteys hajoaa kun ihmiset oppii ja sisäistää kirjoitetun ettet erota pian ystävääsi ja liejuun hukut.

    Äänestä

  • valtakunta kirjoitti:

    Mutta niin kuin sanoin että katkeaa se hienon hieno yhteys hajoaa kun ihmiset oppii ja sisäistää kirjoitetun ettet erota pian ystävääsi ja liejuun hukut.

    Itse katoan kuin tuuli kun hajoan kokonaan ei ole oikein ystävien kohdata palan pohjaani koska se on todella tuskallista, palaan kun ryhdistäydyn ja merkitsen palan ystävälleni jolloin hän tietää jos haluaa.

    Itse pelkään ettei minua hyväksytä joten en ota yhteyttä sen vuoksi uudestaan.

    Äänestä

  • En pakota olemaan ystävä enää uudestaan.

    Äänestä

  • Onko näin? Kuka sinulle on sanonut ettei saa missään nimessä ottaa yhteyttä? onko sanottu todellakin näin kuin väität. Vai oletko sinä kenties ymmärtänyt väärin tai itse ajattelut niin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jossänyt kirjoitti:

pidät jonain maalaisjunttina tän tarinan sattumien vuoksi ja sanot siks ettei sovita yhteen. enemminkin oon kuitenkin löytänyt itsestäni sellaisen puolen tarinan edetessä ja syystä. jos tekee virheen niin miksi sitä ei voi korjata? millainen ihminen ei tekisi virheitä ja millainen ihminen ei anna sellaista anteeksi? on alkanut suuresti ärsyttää se asenne että jonkun täytyisi ikään kuin tietää jokaisessa tilanteessa miten toimia vaikka kyseessä olisi täysin uusi tilanne. rangaistuksena sitten joku aivan kohtuuton jota ei ole voinut hyvällä edes korjata. aivan kuin ei pidettäisi ihmisenä ollenkaan vaan jonain vankina jota saa pelailla ja pyöritellä jossain palstoilla miten huvittaa. ja aina se on ollut mä jonka pitää muuttua vaikka mä en ees tiedä mitä se jokin on kun ei anneta ottaa selkoo palstaviestiä enempää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu