McCain Trumpille: Uskallapas solmia rauha Venäjän kanssa!
Senaattori John McCain ei ole tyytyväinen siihen, että sodan uhka pienenee.
USA:n senaattori John McCain ei ole tyytyväinen aikomukseen parantaa USA:n ja Venäjän välejä. Senaattori julkaisi tiistaina lehdistötiedotteen asiasta.
Tiedotteessaan McCain vetoaa siihen, että Putin taistelee Isistä vastaan Syyriassa yhteistyössä Assadin hallinnon kanssa. McCainin mielestä kyse on barbaarisesta sodasta Syyrian kansaa vastaan.
Senaattori John McCain ei ole tyytyväinen siihen, että sodan uhka pienenee.
USA:n senaattori John McCain ei ole tyytyväinen aikomukseen parantaa USA:n ja Venäjän välejä. Senaattori julkaisi tiistaina lehdistötiedotteen asiasta.
Tiedotteessaan McCain vetoaa siihen, että Putin taistelee Isistä vastaan Syyriassa yhteistyössä Assadin hallinnon kanssa. McCainin mielestä kyse on barbaarisesta sodasta Syyrian kansaa vastaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
McCain haluaa muistuttaa ihmisten mieliin Ukrainan tapahtumat ja väittää, että Putin on murhannut poliittiset vastustajansa, vallannut naapurimaita, uhannut USA:n liittolaisia ja sabotoinut USA:n vaaleja.
McCain väittää, että suhteiden parantaminen Venäjän kanssa tarkoittaisi Syyrian kansan teurastamisen hyväksymistä.
Ron Paul Institute pitää mielenkiintoisena McCainin väitettä, että venäläiset olisivat jollakin tavalla manipuloineet USA:n presidentinvaaleja. Tämä oli alunperin Hillary Clintonin väite, joka osoittautui valheeksi.
Ron Paul Instituten mielestä myös väite Syyrian kansan murhaamisesta on outo, sillä Syyrian hallitus on kutsunut Venäjän maahan taistelemaan Isistä vastaan kansainvälisen lain mukaan. USA:ta puolestaan ei ole maahan kutsuttu, vaan se on siellä kutsumatta.
McCain vieraili Syyriassa vuonna 2013 ja on väitetty, että hän olisi tuolloin tavannut myös Isiksen edustajia ja jopa poseerannut kuvissa isisläisten kanssa. Jollain tavalla McCainillä voi olla oma lehmä ojassa Isiksen suojelussaan.
Lähteet: Ron Paul Institute, McCainin tiedote
McCain oli Maidanilla yllyttämässä hulluja yllytyshulluuteen.
""Syyrian hallitus on kutsunut Venäjän maahan taistelemaan Isistä vastaan kansainvälisen lain mukaan""
- Venäjä on sotinut tähän asti Syyrian oppositiota vastaan. Aleppo tuhottu maantasalle ja yli 300000 menettänyt henkensä. Milloin venäjä aloittaa sodan isisiä vastaan?
McCain on tyypillinen LUCIFERin palvoja rituaaleineen ja riitteineen joka on NATOtrollien idoli.
Olisipa hauska nähdä REFERAATTINA herran oikeat sanomiset! Tiltun käsittelyssä ja kertomana KAIKKI muuttuu lähes päinvastaiseksi! Valehtelu on Venäjän Tiltuille synnynnäistä!
McCainista tulee mieleen toinen senaattori McCarthy 50-luvun alusta täysin Venäjän vastainen harhainen republikaani.Tämä fasistinen oikeistolainen republikaanisiipi vaikuttaa edelleen Yhdysvaltain ulkopolitiikassa.Vaikka kaikki muu on muuttunut maailmassa tämä republikaanisiipi ei ole.Trump joutuu politiikassa ottamaan tämän suunnan huomioon.