Etoo tämä vihreiden kaksinaamaisuus

Oma ehdokas - kuinka ollakaan - vähän rötösteli, niin puolueen johto on kuin kusi sukassa. Jos vaikka persu olisi samassa tilanteessa, niin pitäisi olla korvatulpat sen älämölön vuoksi.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinhän se vihreiden sihteeri TV:ssä selitti, että heti kun kohu laskeutuu, niin Saida palaa taas lypsylle vihreiden navettaan.

Äänestä

Saido oli loikkari kokoomuksesta 2016 kesällä. Muutama kuukausi sitten.

Kela-huijaukset kuuluvat kokoomukselaiseen aikaan.

Loikkarit muuten harvoin menestyvät uudessa puolueympäristössään. Vanhoille kavereille on petturi eikä uudetkaan luota saati päästä loikkaria sisäpiireihinsä.

Tyypillistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


enäänestä kirjoitti:

Oma ehdokas - kuinka ollakaan - vähän rötösteli, niin puolueen johto on kuin kusi sukassa. Jos vaikka persu olisi samassa tilanteessa, niin pitäisi olla korvatulpat sen älämölön vuoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu