Jos saajina 50 000 viljelijää niin 100 000 euroa nenää kohti.Näin se ei kuitenkaan mene vaan osansa saa teollisuus ja kauppa.S-kaupassa tai K-kaupassa kun käy niin monesti asiakkaita on yllättävän vähän kun vertaa esim. Lilliin .......niin se HINTA on kohdallaan ja näissä muissa TUET jyllää.Haluaisin käydä Suomalaisessa kaupassa mutta kun ei ole varaa......mitä pitäisi tehdä näille tuetuille kaupoille ?
Suomen maataloutuet 5-miljardia vuodessa
Hvgytr34
654
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Samalle viivalle Lilli kanssa.
ehdottomasti paras ratkaisu on kaulakiikku. Varmistat vain, että köysi on kestävä, eikä oksa petä.
Minä saan 6000 euroa. Minne ne loput häipyvät? Saako kepulaiset kaikki 94000 euroa enemmän? Mitä helvettiä täällä tapahtuu? Onko Juncker taas kännissä? Onko Sipilä rosvonnut minun tukiaiset?
Hieno homma, että tuet ovat nyt kohdallaan. Tästä on hyvä jatkaa!
Sosialisointi on porvarin paras ystävä, se on nähty ja pitkään !
Nämä samat veijaarit halveksi Neuvostoliitossa leivän tukiaisia ja nyt se ei meillä riitä alkuunkaan. Alkaa jo meidän syöty leipä maksettuna ja hävikkeinään olla 20 euroa kpl !?
Miksi kepulitkin ovat sosiaalitukien piirissä,eihän se niin pitänyt mennä ?