Saako luomu-uraanin viljelyyn maataloustukea?

Talvivaarassa olisi mahdollista suodattaa paskalaista lehtomäkeläistä luomu-uraania, jos vaan valtio maksaa toiminnasta.

Saadaanko tähän kansallisen tuen lisäksi myös EU-tukea, jotta touhu saadaan kannattavaksi?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tällä viikolla pääministeri Sipilä kävi antamassa toimintaan taas 100 miljoonaa lisää kansallista tukea.

Äänestä

lisbudjetteista talvivaara- rahaa aina tarpeen mukaan

Äänestä

Talvivaara tuottaa niin paljon verotuloja, että toiminnan noustua se tuo tukirahat takaisin korkoinen toisin kuin Jutan Kreikan lainat.

Äänestä
  • Talvivaaraan sijoittaminen on kuin laittaisi rahaa pankkiin. Sen ovat monet suomalaiset piensijoittajat todenneet :-D

    Äänestä

Voimme ruveta myymään uraanikaloja putken päästä ja muista järvistä!

Äänestä

Huhun mukaan kaikki talvivaaran piensijoittajat saavat lahjaksi uraani- implantin joka asennnetaan vatsanahan alle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huussit.tuottamaan kirjoitti:

Talvivaarassa olisi mahdollista suodattaa paskalaista lehtomäkeläistä luomu-uraania, jos vaan valtio maksaa toiminnasta.

Saadaanko tähän kansallisen tuen lisäksi myös EU-tukea, jotta touhu saadaan kannattavaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu