Kohtuullisen monta miljoonaa äskettäin perinyt lapsuudenystäväni saapui tänään maalta kaupunkiin autonostoaikeissa. Mentiin Messukeskuksen autonäyttelyyn, yhtenä pääkohteena Luxury Collection, jossa oli aikomus koeistua Ferraria ja Lamboa, saman myyjän tiloissa kun olivat esillä.
Ensin liikkeen aitaukseen ei päässyt sisään, kun dirikka hehkutti uutta maasto-Maseratia Suomen ensiesittelyssä. Hän muun muassa kutsui tutustumaan autoihin ja keskustelemaan, kyselemään lisätietoja.
Vähän myöhemmin koetettiin tehdä työtä käskettyä. Liikkeen osaston portilla sanottiin kuitenkin, että sisäänpääsy on vain kutsulla, turha yrittää tulla tutustumaan. Ja tapa, millä ilmoitus tuli, kertoi että oppia ei ollut haettu ainakaan mistään läntisen maailman asiakaspalvelukoulutuksesta. Minua peruspalkkaduunarina kävi risomaan koko tilanne, mutta kaverillani oli varaa nyökätä tyynesti ja kääntyä pois - saahan noita autoja muualtakin.
Minulla ei siis ole tuon firman asiakkaaksi asiaa pinkan puolesta ja kaverini kantaa rahansa muualle (messuilla Truckmasters oli todella asiallinen! Laitteet kalliita, tytöt [yhtä] kauniita [kuin Luxury Collectionilla] ja asiakas otettiin villapaidassakin asiakkaana), mutta ihan mielenkiinnosta olisi kiva kuulla, millaista on meno firman kivijalkamyymälöissä, avautuuko ovi jos ei ole italialainen puku päällä?
Luxury Collection kokemuksia palvelusta
5
4091
Vastaukset
- OletPelle
Taasko persaukinen turhapuro käännytettiin jo portilla. Oletko nyt koko illan suruusi lipittänyt keppanaa ja kello 1 yöllä päätit tulla kertomaan asioiden todellisen laidan?
- IhmisTuntijat
Ferrarista Toyotaan. Kyllä ne myyjät noissa paremmanluokan liikkeissä katsoo, että ketä kannattaa palvella ja ketä ei.
- luxuryhuono
Rehellisesti joku kommentoi palvelua ja jos se on huono, niin on. Ei siihen tarvi muuta lisätä.
- Anonyymi
Ei mitään moitittavaa kyseisestä liikkeestä. Kaikki toimi niinku pitiki joka vuosi. Hyvä palvelu..Jos viivästy ferrarin huolto aikataulusta( ei johtunut heistä )auto tuotiin kotiin veloituksetta. Suosittelen paikkaa.
- Anonyymi
Mitäs landepaukut menitte zetorilla.
Olisitte menneet massikalla.
Nyt ois pimu ja kusitratti alla.
Syöpullia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1764987Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184366Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993097Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2512933Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432872- 522501
- 271919
- 221737
- 341733
- 651699