http://www.adventistreview.org/church-news/story4566-peru-university-athletes-sabbath
Hyvin on nuoret kasvatettu.
Hyvin on nuoret kasvatettu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vai hävisivät kullan kun eivät harjoittele yhtä paljon kuin voittajat. Eipä paljoa yllätä.
Ja noiden jenkkilahkoon huijattujen reppanoiden mielikuvitusystäväkään ei sitten siunannut heitä niin että olisivat voittaneet.
Tosin voittajat olivat katoliseen kirkkoon kuuluvia että ehkäpä jokin jumala halusi vähän näpäyttää jenkkilahkon jäseniä että sapattia pitämällä ei voita vaan minäpä tykkään sunnuntain pyhittäjistä!
Mene ja tiedä?!
Valheesi ei hetkauta.
>>> Valheesi ei hetkauta. >>>
Mikä valhe?
Adventistien joukkue ei voittanut kultaa, joten selkeästi harjoittelemalla vähemmän, menestyy huonommin kuin voittaja ja tuhlaamalla aikaansa jonkin jumalan palvomiseen, ei saa mitään hyötyä, ainakaan urheilussa.
Tietenkin yksi kysymys voisi olla se, että miksi tämä jumala, jota on pakko palvoa juuri määrättynä päivänä, ei sitten antanut tälle joukkueelle pientä extrasiunausta, jotta he olisivat voittaneet, jos kerran yhden päivän palvomisen pitäisi tehdä jokin asioihin vaikuttamaan kykenevä jumala tyytyväiseksi.
Valheesi ei hetkauta yhtään.
Perun kansallisissa yliopistojen välisissä urheilukisoissa tuli toinen sija 4x100m hölkässä adventistiopiskelijoille? Mahtavaa! Heh!
Kaikki tuli siis Jahven nimessä ja veressä? Mahtavaa! Heh!
Voiton kuitenkin tässä takapihan urheilukisassa otti katolliseen kirkkoon kuuluvat oppilaat? Jumalan armosta! Mahtavaa! Heh!