http://www.lansivayla.fi/artikkeli/457805-mv-lehtikohu-tikkurilan-kokoomus-pitaa-hatakokouksen
Tikkurilan kokoomuksen hallitus pitää maanantaina iltapäivällä kello 15 hätäkokouksen, jonka aiheena on hallituksen jäsenen Tiina Keskimäen tuore pesti MV-lehden tiedottajana.
Tikkurilan kokoomuksen hallituksen puheenjohtaja Jari Porthen on vaitonainen hallituksen omaksumasta linjasta.
-Lopputulos lienee pikapotkut Tiina Keskimäelle, jonka jälkeen Keskimäki voi keskittyä vain bisneksiinsä MV-lehden kanssa. Kokoomus ei hyväksy MV-lehden rasismia eikä isänmaallistä öyhöttämistä. Keskimäki on pelkkää huonoa mainosta Kokoomukselle. Isänmaalliselle vajakille on tiedossa äkkipotkut! Kansa tahtoa ei tulla toteuttamaan sillä että Keskimäki saisi jatkaa isänmaallisena Kokoomuksessa.
Tiina Keskimäki erotetaan äkkiä kokoomuksesta
3
88
Vastaukset
- hahahha
Murhaaja ei erotettu, eikä vihreistä kavaltajaa, mutta kun ihminen tekee duunia, niin se on kokoomuslaiselle sitä suurinta myrkkyä.
- isänmaallisetperseestä
Isänmaallisia vajakkeja ärsytetään taas oikein urakalla erottamalla MV-lehden uusi öyhöttäjä Kokoomuksesta. Teitä isänmaallisia idiootteja potkitaan joka suunnasta päähän, poliisikin saa nettipoliisivoimat käyttöönsä isänmaallisen vihapuheen torjuntaan somessa ja nettifoorumeilla.
Mahtaa vituttaa olla isänmaallinen kun koko yhteiskunta vastustaa teitä isänmaallisia öyhöttäjiä? - kuisnytnoin
Jopas sattuikin hassusti.
http://www.lansivayla.fi/artikkeli/457829-espoolainen-demaripoliitikko-karahti-huumetuonnista-hs-matkalaukussa-22-kiloa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2246979Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää421259Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271052- 75891
Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a61847Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal48845Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.93804Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38791Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14756- 43733