Alkaako kirkon rahat loppumaan?

Kun tilat aiotaan käyttää muslimien piilotteluun ja homojen vihkimiseen?
Tätähän se jeesus just halusi?
3<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikä ole kukaan todistamassa kun siellä ehkä laitetaan lihaakin piiloon.

1Äänestä

Herran huoneet laitetaan muukalaisten yösijoiksi. Voiko kirkossa enää käydä, kun penkit kuhisevat täitä ja syöpäläisiä? Kirkko suojelee väkivaltaisen uskonnon edustajia. Siis haluaa olla myös väkivallan puolella. Inhoan väkivaltaa ja kaikkea siihen liittyvää. Enkä kohta maksa enää kirkollisveroa.

Kaikki on kääntynyt päälaelleen, Rikoksen tekijää pidetään uhrina, rikoksen kohteeksi joutunut jää vaille suojaa. Syytetään, miksi hän oli väärässä kohdassa väärään aikaan?

Vähemmistöillä on vain OIKEUKSIA, EI MITÄÄN VASTUUTA js VELVOLLISUUKSIA. Enemmistöön kuuluvilla on pelkästään VASTUUTA ja VELVOLLLISUUKSIA, ei mitään oikeuksia ja suojaa.

Päättäjät ovat niin yltäkylläisyyden sokaisemia, että ovat menettäneet todellisuuden tajun. He vievät Suomen tuhoon. Rahaa ei riitä köyhille suomalaisille ja heidän tarpeisiin, mutta riittää kyllä isoisten SUPERSUURIIN ETUIHIN JA PALKKOIHIN, täysin ulkopuolisten maiden perusteettomaan elättämiseen ja täysin tarpeettomiin hankkeisiin kuten Talvivaaraan ja Guggenheimiin.

Kuinka kauan Suomi kestää tällaisten ammattitaidottomien päättäjien vääriä päätöksiä? Edellinen porvarihallitus ajoi Suomen melkein vararikkoon. Nyt tilanne näyttää vielä paljon pahemmalta. Nyt rahan holtittomia käyttäjiä ovat myös vasemmisto ja vihreät. Kirkkokin on liittynyt heihin. Onko heidän tavoitteensa Suomen tuho? He käyttäytyvät kuin päättömät kanat illman pienintä järjen hiventä.

1Äänestä

Suomalaisilta saa leikata siis köyhiltä ja sairailta tämä on Juhan ja Petterin tahto, rikkaille lisää rahaa ja vieraan kansan ja uskonnon edustajia maa täyteen vaatimaan omaa kulttuuriaan ja sääntöjään ja heille kaikki ilmaista, otetaan siis omalta kansalta pois on meillä pääministeri ja valtiovarainministeri ex sisäministeri joka päästi kaikki irakilaiset Ruotsista suomeen ja miten sattuu jonkun vaimo tekee lakibisenstä samalla asialla eli Suomi kyykyyn ja jotkut rikastuvat tällä ja ajetaan vielä Guggeheimia Suomeen, kokoomuksen Sanni jo lupasi valtion rahaa tähän joka vuosi ja matuja lisää.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


waler- kirjoitti:

Kun tilat aiotaan käyttää muslimien piilotteluun ja homojen vihkimiseen?
Tätähän se jeesus just halusi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu