kieltä -näin veronmaksajat kustantavat persun juopottelut. Lukekaa MV_lehdestä loput persun saamista tuista. takuulla yllätytte miten loisimallakin voi elää hyvin ja halvalla.
Roskiksesta löydetyt sossupaperit puhuvat karua
persuilu_on_sairaus
1680
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Persut ovat tunnetusti kovia ryyppäämään.
Kauheaa!!!
Onko joku nähnyt joskus raittiin persun?
Juoppopersut ovat yhteiskuntamme pahin vitsaus.
täällähä sitä mennään: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015080820152123_uu.shtml
"Kirkkaat viinat kioskeihin ja huoltoasemille. Myynti 24/7. Eihän kukaan selväpäinen persuja äänestä"
Isä Timo
Siinä paljastuu MV-lehden lähdeaineisto: roskis ja paskahuussien alusta. Persu-Pravda on kovasti siirtynyt samalle linjalle.
On muuten täysin moraalitonta antaa veromaksajien kustantamaa lehdistötukea Persu-Pravdalle. Julkaisu ei suostu noudattamaan journalistien eettisiä ohjeita ja haistattaa paskaa Julkisen sanan neuvostolle.
olipas selainen kommenti, jonka pitää kipata suoraan jäteautoon, jottei roskista sotke loallaan
Saipa taas lukea Mv- lehdestä tuonkin,ja mitä ihmettä tuokin tarkoitti kotouttamisraha täällä asuvalle . Olen kuullut että suomen sossu jakaa holtittomasti rahaa kun kysymyksessä on maahantuokeutuja.
Tässä kuvassa humalainen Soini soittaa ilmakitaraa.
http://cartman.naurunappula.com/200x200/83/33/8333e3d5afdfd508/0/1262269.jpg
Jos ei olisi noita elättiä niin tässä maassa olisi köyhilläkin varaa syödä viisikertaa lämminta ruokaa kuten Vokeissa.
Ei ihme että suomen kansa on raivoissansa kun tälläistä saa lukea,jokin aika sitten autokorjaamolla Somali korjautti autonsa joku oli nähnyt sossun sitoomuksen neljänsadan eiron korjaaamolaskusta ja näitä esimerkkejä on pilvin pimein . Erän entinen sossuvirkailia tietää paljon kuinka noi Somalit saavat avustuksia,ei kuitenkaan saa niitä julkisesti ilmoittaa.
Olisiko persuja jo sosiaalitoimistojen palkkalistoilla?
Mamujen hyysäys kun on persujen ydinosaamista.
Persuilu on todellakin tuottanut paljon vahinkoa maalleemme.
Monet sanovat, että verenpaine nousee aina kun näkeekin jonkun petospersun. Eipä ihme.
Kamalata perSSmenoa.
http://1.bp.blogspot.com/-zP8AM8hRlCY/TvdWKLsLRaI/AAAAAAAAANQ/5q31n6iYCtI/s1600/controlman mopoilee.jpg