Joensuussa varauduttu paperittomien matujen

hyysäämiseen.

http://www.karjalainen.fi/uutiset/item/123401-kielteiset-paatokset-saattavat-jattaa-joensuun-seudulle-kymmenia-paperittomia

"Joensuussa on varauduttu ilman oleskelulupaa maahan jääviin henkilöihin. Kaupunki voi tarjota useamman henkilön porukalle kimppa-asuntoja. Terveydenhuoltoa varten Joensuussa on Global Clinic, jossa toimivat vapaaehtoiset lääkärit ja sairaanhoitajat. Kaupunki on myös tehnyt päätöksen 200 euron ruokarahasta, joka on viimesijaista sosiaalipalvelua"


Vittu mitä paskaa, Hylsyn saaneille paperittomille turvapaikkahuijareille järjestyy asunnot, terveyspalvelut ja käteistä rahaa kouraan!
2698
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Kaupunki tarjoaa kimppa-asuntoja. Siis mitä porukkaa noissa asunnoissa majailee, romaneja ja paperittomia. Kuka tämän maksaa ja miten naapurit jaksaa kun sossuämmät hyysää näitä paperittomia? Hävytöntä suomalaisten veronmaksajien kuppaamista.

1Äänestä
  • Paperittomia = Siis ilman virallista henkilöllisyyttä olevia vierasmaalaisia (ties ketä) aletaan majoittamaan kaupungin tarjoamiin asuntoihin. Suomalaiset kodittomat kiilataan kylmästi sivuun. "Ruokaahat" annetaan luonnollisesti käteisellä yhteisestä kassasta, koska paperitonhan ei voi avata pankkitiliä. Tätä perseilyä Joensuun kaunpunki lähti avoimesti tukemaan.

    Miten tämä Joensuun kaupungin toiminta on linjassa hallituksen: "Kannustamme kielteisten turvapaikkapäätöksen saaneiden vapaaehtoista paluuta kotimaahansa" ???

    1Äänestä


Käytät asiatonta kieltä. painu vittuun apina häiritsemästä meitä parempia ihmisiä.

Äänestä
  • että_silleen.

    Äänestä

Kuka tuonkin päätöksen takana on? Vaalit tulossa laittakaa näiden kaheleiden nimet muistiin.

1Äänestä

Keväällä on hyvä näpäyttää Joensuun päättäjiä, jos päätökset nyt ei miellytä. Joten kysykää ennen vaaleja miten hoitaisit paperittomien asia. Ilmoittaisitko poliisille, vai hyysäisitkö veronmaksajien rahoilla.

1Äänestä
  • Joensuun kaupungin päättäjistäkin voi tehdä tutkintapyynnön viranomaisille !
    Rikollisten maassa loisijoiden rahoittaminenkin ja hyysäminen on rikos !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    1Äänestä

  • Tuskinpä hyö siinä vaiheessa rehellisesti vastaavat...Sillä eihän tämä touhu nytkään ole rehellistä tai lainmukaista.

    1Äänestä

Mitä järkeä on ylipäätään pyörittää kallista turvapaikkakäsittely rumbaa, kun kielteisen päätöksen saaneetkin voivat jäädä tänne lorvimaan veronmaksajien laskuun?

1Äänestä
  • Jos muistatte mitä hallitus sanoi olevan niitä " Kärkihankkeita turhan byroktratian vähentäminen " oli yksi. Että silleen.

    1Äänestä

Vittu mitä hyysäämistä. Vankilaan nämä on laitettava ilman papereita. Vai vielä ilmaisia asuntoja. Ja juuri orpo ilmoitti että keväällä on pakko tehdä 1-2 miljardin lisäleikkauksia.
Miten näitä yleensä päästetään maahan ilman papereita? Ihan sekopäistä touhua. Rajalla käännytys kunnon potkun perseelle saattelemana.

2Äänestä

Perustuslaki sanoo, että Suomen kansalaisia kohdeltava tasavertaisesti joten suomalaiset myös paperittomiksi!! Ei tarvita passeja, ei henkkareita, ajokortteja ym.Lisäksi rahaa säästyy kansalaisilta huomattavia määriä!
Tällöin eivät tunne matupaskat eivätkä alkuperäiset suomalaiset itseään sorsittavan, kun kaikki olemme paperittomia ja barbaarinen, islamistinen kulttuuri leviää maahamme.

1Äänestä

Tajuaako nämä mikä viesti tällaisissa päätöksissä lähtee maailmalle? Siellä käy iphonet kuumana. Kohta tungeksii paperitonta porukkaa suomen rajoilla. Viesti on kuin ilmaisten ämpärien jako tässä hullussa maassa.

2Äänestä

Suomi on hölmölä.

2Äänestä

Vai että oikein oma klinikka näille roistoille, ja veronmaksajien piikkiin toki. Palvelu pelaa paremmin kuin oman maan kansalaisilla.

2Äänestä

Asustelen Jonesuussa, kaupungin kerrostalossa. Jo viime kevään tuohon melkeinpä naapuriin muutti kaksi noin 25v matumiestä pieneen kaksioon. Ulkona oli yhden päivän ajan avaamaton jyskin paketti eli saivat siis uudet, ehkäpä sängyt. Lisäksi kun eka viikon olivat ilman verhoja (eka kerros) niin helppoa oli nähdä että oli myös uusi joku 50" taulu-tv ja siinä taivaskanavat (näkyi arabian tekstitys). EI ne tähän päivään mennessä mitään ole varmaan tehnyt, siellä ne asunnossa katsoo päpivät pitkät sitä töllöö, verhot aina kiinni eivätkö missään käy, nauttivat vaan olemisestaan.


Näin täällä Joensuussa! Kaupunki on hyysännyt jo kauan aika aja nyt vasta asiasta ryhdytään puhumaan!

2Äänestä
  • suvaitse ja maksa.

    Äänestä

Ja Oulu päätynyt myös maksamaan paperittomille matuille 200 euroa ruokarahaa kuukaudessa. Kaupungin verovaroista siis. Tämä yleistyy kaikkiin kuntiin. Ja majapaikka löytyy aina. Itse lähtisin vaikka Espanjan aurinkorannikolle, jos saisin petipaikan ja pesupaikan sekä ruokarahat päälle. Olisi mahtava ilmasto oleilla. Espanja vaan ei ole Hölmölä, joten sellaisesta on turha unelmoida. Mutta, maamme maksaa kaikille ja kaiken.

1Äänestä

Ettekö tajua mitä hallitus tekee se sysää vastuun kuntien niskoille oman löperyytensä aikaansaamasta mamu vyörystä Suomeen. Kuntalaiset saadaan riitelemään paikallisten päättäjien kanssa mamutuksen kustannuksista ja hallitus nauraa partaansa Helsingissä. Herätys nyt Suomalaiset !!! Ne sinisilmät auki todellisuuteen mitä todella tapahtuu Suomessa. Nyt en muka ole kirjautunut . Että silleen.

1Äänestä
  • Herätys nyt Suomalaiset !!! Jokohan kelpaa kirjautumien . Että silleen.

    1Äänestä

Tuleeko sinne valtion puolesta vielä omat pyllynpyyhkijät kyllä turisteista pidetään huolta uudet lastit on jo tulossa............

1Äänestä

Kiittäkää lestaääliöpääministeri Sipilää, huijari Soinoa ja nynny Orpoa !

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


v..m..p kirjoitti:

hyysäämiseen.

http://www.karjalainen.fi/uutiset/item/123401-kielteiset-paatokset-saattavat-jattaa-joensuun-seudulle-kymmenia-paperittomia

"Joensuussa on varauduttu ilman oleskelulupaa maahan jääviin henkilöihin. Kaupunki voi tarjota useamman henkilön porukalle kimppa-asuntoja. Terveydenhuoltoa varten Joensuussa on Global Clinic, jossa toimivat vapaaehtoiset lääkärit ja sairaanhoitajat. Kaupunki on myös tehnyt päätöksen 200 euron ruokarahasta, joka on viimesijaista sosiaalipalvelua"


Vittu mitä paskaa, Hylsyn saaneille paperittomille turvapaikkahuijareille järjestyy asunnot, terveyspalvelut ja käteistä rahaa kouraan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu