Venäjä Suomen tuho

Olkaamme kiltisti ystävällisen EU:n jäseniä. Jos eroamme siitä, Putin odottaa eroamme, pääsemme heti Venäjän syleilyyn ja elämysmatkoille Siperiaan ja saamme kovan valuutan - ruplan.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Todellisuudessa Venäjä pelasti koko suomalaisuuden valtaamalla maamme Ruotsilta vuonna 1809 ja olemalla poikkeuksellisen lempeä isäntämaa. Venäläinen Lenin taas lahjoitti Suomelle itsenäisyyden vuonna 1917.

Länsi-Eurooppa suurmamutetaan eli maiden alkuperäiskulttuurit tuhotaan EU-eliitin toimesta. Suomen EUnukit hankkeessa mukana.

Joten taitaa olla niin päin, että Venäjä on ehkä Suomen ja suomalaisuuden suurin ja viimeinen turva!?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rubla kirjoitti:

Olkaamme kiltisti ystävällisen EU:n jäseniä. Jos eroamme siitä, Putin odottaa eroamme, pääsemme heti Venäjän syleilyyn ja elämysmatkoille Siperiaan ja saamme kovan valuutan - ruplan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu