TOYO PRIUS MILLAANE POTKURI PITÄÄ OLLA SÄHKÖÖ VART

joseitöpselisähkööoo

Useempi lapanen 6...8 jott saa akut sähköö täyteen.

31

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kumimoottori

      Sähöstä en tiiä mutta kannattaa laittaa katolle potkuri jonka jatkoksi on kuminauha viritetty. Samanmoinen viritys kuin balsapuisissa vapaasti lentävissä ropellilennokeissa. Ennen moottoritien kiihdytysramppia kun käyt tuon propelin virittämässä kireäksi ja päästät irti niin sinulla on minuutin ajan lisä-voimanlähde käytössäsi. Tuona aikana kerkiät vaivattomasti kiihdyttämään satasen marssivauhtiin ja säästät bensaa. Kaksilapainen muovipropeli riittää tähän tarkotukseen aivan mainiosti. Vielä kun rakennat konekäden virittämään propelin puolestasi niin saat aina halutessasi kourallisen lisätehoa ja rekkojen ohitus sujuu kuin tanssi. Voin sanoa että kumimoottorin antama tehon lisäys on Priuksessa merkittävä ja selkä suorastaan liimautuu penkkiin kiihdytyksissä. Voisi jopa puhua kumiahtimesta.

      • h.anuri

        Toyota Prius ja kiihtyvyys -ei ole suomenkieltä.


      • Anonyymi
        h.anuri kirjoitti:

        Toyota Prius ja kiihtyvyys -ei ole suomenkieltä.

        Onhan! Kiihtyyttä se hidaskin kiihtyvyys on! Jopa W123:lla diesel-Mersulla saavutetaan kiihtyvä liike.


      • Anonyymi

        Hihii kumi-ahdettu tubbrrpo spobbrrrt kasuu reisinki! Kova... eiku elastinen peli!


    • CADILLACC

      Priuz ahin kuminauhalla niinkö ..jo on kumma uus malli.

      • Anonyymi

        Sun mooseksen aikanen käkkyläs puree pölyä... eiku kumimuhjua ja takapenkkis jää tyhjäksi! Moderni tojomies tietää miten kumia käytetään ja siitä jos mistä naiset tykkää!


    • kurahousutjalasa

      Siis kumi nauha turbo toyos ennen kuulumatonta, sanoi toyo myyntitykki ja kaivoi persettä liikkeessä missä esittely menosa.

    • Kumi.Keijo

      Että oikeen kumiahdin? Ahhahahahahahhaaa! Kas kun ei kortonkia vetoakselin ympärille kieritettynä. Veä sormesta nii Tojo lähtee ku hauki rannasta! Höhhhöhöö!

      • Anonyymi

        Kumissa on tulevaisuus.


    • Abkul

      Suuren suuri generaattori jota rekan diesel moottori pyörittää 24/7!

      • Anonyymi

        Kaanian V8 korollan kokonen generaattori hiluxin lavalle ja siihen vaikka kasilapanen potkuri jatkeeksi. Niin tulee puhdasta hypriittivoimaa ja maailma pelastuu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaanian V8 korollan kokonen generaattori hiluxin lavalle ja siihen vaikka kasilapanen potkuri jatkeeksi. Niin tulee puhdasta hypriittivoimaa ja maailma pelastuu.

        Ei kannata! Sähköautoilijat kalpenee kateudesta ja tekee jotain ilkiää!


    • Hypriitivoimaa

      Kaks kertaa kakslapanen pierupotkuri. Siihen ku töräytät torstain hernesoppakaasut niin kylä lähtee!

    • koivu_niemen_herra

      son kuule semmoonen potkuri mikä kohta lentää sun persssiisees!

    • Potpurin_woimaa

      4 - 6 osanen suomi-iskelmä potpuri riittää. Semmonen ärsyttävä jollotus joka soi joka tojotan ratiossa. Akut latautuu täyteen kuskin vitutus-energiasta ja kabiini lämpiää siinä samalla kun kuski käy kuumana. Erinomainen hypriiti-järjestelmä talvella.

    • Anonyymi

      Hypriitti kumi voimaa! Eiks tossa vois käyttää käytettyjä kortonkeja? Niissä kun olis voitelukin valmiina luonnostaan. Kierto taloutta parhaimmillaan häh!?

      • Anonyymi

        No niihän tuo olis jetsulleen!


    • Anonyymi

      No voee mahoton näitä nyky ajan aootoja!

    • Anonyymi

      Kyllä Teron kartturin leveä peräsin ja pulleat purjeet riittävät antamaan ns hyvät kyydit.

    • Anonyymi

      Veä tuosta!

      • Anonyymi

        Veä kunnolla!


    • Hihii, tämä koko ketju oli meikäpojun oma. Niin vastustamatonta ettei kukaan muu uskaltanut kirjoittaa mitään. Itsensä kanssa onkin kyllä mukava keskustella.

      • Anonyymi

        Veä sormesta!


      • Anonyymi

        Veä kunnolla!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veä kunnolla!

        PRÖÖÖÖÖÖT! Nuuuin! Hyyshyshyshyshysh!


    • Anonyymi

      GAAZOO RAACIIIING SPOOOOORT!!! RAAKAA KUMIVOIMAA!!!

      • Anonyymi

        Ai että mikä tykki! Lähtee ku purkka tukasta!


      • Anonyymi

        Seisooko!?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seisooko!?

        Seisoo!


    • Anonyymi

      Kumiahdin määrää tahdin!

    • Anonyymi

      Isäs käytti kumia ku sua teki! Vahinko vaan että se puhkesi...

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      5
      1284
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      168
      1193
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1045
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      997
    5. 131
      894
    6. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      889
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      71
      884
    8. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      792
    9. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      786
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      395
      753
    Aihe