ajaman sensuuri ja isoveli hankkeen puolesta. Tohtorin kannattama päätöslauselma lupaa mm. oikeustoimia ja rahavarojen jäädytyksiä EU-kriittisille tahoille ja medioille.
http://www.mvlehti.net/2016/11/26/nain-suomalaiset-aanestivat-eussa-rajuista-toimista-eu-kriittisia-vastaan/
Tohtori on viimeistään nyt paljastunut EU-eliitin asiaa ajavaksi pellehermanniksi.
http://www.mvlehti.net/2016/11/26/nain-suomalaiset-aanestivat-eussa-rajuista-toimista-eu-kriittisia-vastaan/
Tohtori on viimeistään nyt paljastunut EU-eliitin asiaa ajavaksi pellehermanniksi.
Vastaukset 87
Vanhimmat
Halla-Aho munasi itsensä täydellisesti.
Ei munanut, on aikaisemminkin tehnyt selväksi että suomen etu ei ole hänen etu ja ajaa tässä samaa linjaa. Samaa kastia hän on Soinin ja koko hallituksen, myös valeoposition kanssa.
Kaikiassa tulevissa vaaleissa, joita on kolmena vuonna peräkkäin, kannattaa äänestää ulkopuolisia tahoja. Ei yhtään vanhaa poliittista puoluetta, sillä he kaikki vetävät yhtä köyttä.
Oletteko tietoisia, että uusi Eläinoikeuspuolue ei tuomitse halal-teurastusta. Taas yksi valepuolue, nämä käyttävät julmasti eläinten kärsimystä hyväksi edistääkseen islamisaatiota suomessa. Ilmeisesti on tarkoitus kerätä vihreiltä menevät äänet itselle, eli valeoppositoon.
Maksaako Venäjä halla-aholle tuhotyöstä?
"Ei munanut, on aikaisemminkin tehnyt selväksi että suomen etu ei ole hänen etu ja ajaa tässä samaa linjaa. Samaa kastia hän on Soinin ja koko hallituksen, myös valeoposition kanssa."
No, onko laki Suomen etu?
Näin se meni.
Halla-ahohan antoi myös vankkumattoman tukensa myös ääri-islamilaisen Saudi-Arabian asekaupalle.
Pitäisikö niistäkin asekaupoista saatavat rahat antaa jonkun muun maan tienattavaksi vai? Hommaatko sinä asetehtaan työntekijöille muita töitä jos kaupat peruutetaan?
Idiootti
Ketkä rahoittavat ja aseistavat al qaidaa, isistä? Ketkä toteuttivat wtc-iskut?
Ääri-islamilaisen terrorismin suojelijavaltio nro 1 on Saudi-Arabia. Miksi sivistyneen maailman pitää aseistaa tällaista maata?
Halla-aho on paskahousu.
On ihan hyvä myydä saudeille asita. Rahat pois vaan
Asiaa.
Halla-aho on yksi ainoita järkeviä persuja. Hänhän kannattaa myöskin Suomen Nato-jäsenyyttä
Se, että menee tuonne EU-parlamenttiin, kertoo useimmiten jo siitä, että ei vastusta EU:ta ja sen politiikkaa.
Tuo äänestys jo sinällään kertoo EU:sta sen, että se ei ole mikään demokraattinen järjestelmä. Täytyisi saada Halla-aholta kommenttia tuosta äänestyksestä.
Tuo, että äänestetäänkin tuollaisesta kertoo, että he aikovat jatkaa nykyistä sananvapauden tukehduttamispolitiikkaa ja keskeisenä syynä on se, että he haluavat jatkaa myös tätä Afrikan ja Lähi-idän väestöjenosien siirtelyä tänne ihmiskuljetusmafioineen.
Sananvapautta viedään siis kantaväestöiltä, mutta tuo homma kusee omille nilkoilleen, EU tulee hajoamaan tällä nykyisellä politiikallaan takuu varmasti. Sen lisäksi nykyinen EU-politiikka on luonut jo nyt Eurooppaan levottomuuksia lisää haittamaahantunkeutujien muodossa.
Asiaa kirjoitat.
Mitä sanovat "mestaritohtorin" kannattajat?
Odotetaan mitä mies sanoo ensin ennen kuin sanotaan mitään. Asia ei ole yksinkertainen.
varmaan teitä Venäjä-trolleja ottaa päähän nää toimet siellä Pietarin toimistolla . Mutta Halla-aho onkin isänmaan mies.
Mitä isänmaallista on sananvapauden rajoittamisessa?
Kyllä venäjä-trollien vääristelyä vastaan pitää taistella.
Halla-aho äänesti myös Suomen kansallisvarojen myymisen mahdollistavan TTIP vapaakauppasopimuksen puolesta- Persu, jota äänestäneet luulivat hänen olevan Oy Suomi Ab ja sen kansalaisten puolella.
Muiden maiden vastaavien puolueiden kannatua ja puolueen toiminta ovat olleet täysin päinvastaisia. Mikä sai Persut myymään periaatteensa ja mielipiteensä?
Paavo Väyrynen taitaa olla tällä hetkellä ainoa joka tosiaan on sanojensa mittainen mies. muuta maanpettureita. Mutta kansa ei unohda!
Paavo Väyrysen kannalla minäkin ole tällä hetkellä ja todennäköisesti kohta alkaa kunnollinen lokakamppanja häntä vastaan, kun valtaeliitti tietää hänen olevan uhaksi omalle puolueelleen.
Suomen historian suurin vaalipetos.
EU-kriittisenä aiemmin esiintynyt Halla-Aivo kannattaa nyt mielipidevainoja EU-kriittisiä kohtaan... ?!
>> Samaa kastia hän on Soinin ja koko hallituksen, myös valeoposition kanssa.>>
Nolottavinta on että Suomen oikean oppositiopuolueen Vasemmistoliittoa edustava EU-meppi, Merja Kyllönen ei saanut äänestyksessä lainkaan suutansa auki, vaan painoi Tyhjä-painiketta.
http://tinyurl.com/glqvfvr
Vasemmistoliiton Merja Kyllönen katsoa löhnötti vierestä, kun Suomi sidottiin NATO-propagandan kuuliaiseksi rengiksi. Ja myös rajanaapurimme Venäjä rinnastettiin ISIS-terroristijoukkoihin. Jopa tavallisilta kansalaisilta halutaan tukkia EU-kriittiset suut, kaikkialla sosiaalisessa mediassa
Tuo kyseinen EU-julkilausuma ei ole omiaan lieventämään EU:n ja Venäjän välisiä jännitteitä. Koko EU-julkilausuma on sisällöltään ja aseneteltaan (ydin)sotaa ja vastakkainasettelua entisestään kiristävää tekstiä.
Melko selväsanaista sodanlietsomista suorastaan.
Saas nähdä kuinka innokas on presidentti Trump tuomaan USA:n sotajoukkoja tämän EU-rypistyksen takuumieheksi. Voi olla että USA ei ole sotimisasiasta läheskään noin innostunut, kuin Ranska-vetoinen EU nykyisellään on.
Brexitin jälkeen Ranska on EU:n ainoa ydinasevaltio. Tämän Gallian kukon pullistelut EU:n nimissä, ne alkavat nyt valua jo nyt yli äyröidensä.
Merja Kyllänen on sdp:n linjoilla, siis oikeistolaispoliitikko. Hän jätti TAKINKÄÄTÖVARAN, kaikki tyhjät kuten aikoineen Soini ei vastannut, kun kysyttiin Suomen EU-erosta, se oli takinkääntövara.
Jos rikas poliitikko jättää takinkääntövaran ja se on julkisesti tiedossa rivien välissä, sille tarjotaan rahaa, jota hän on laskelmoinutkin saavansa kääntäessään takin.
Rahasta takinkäännön yhteydessä seuraa tunnetusti KIRISTYS. Kyllönen ja vempula joutuvat niihin jossain vaihessa, jos takinkäännöt tulee.
Voidaan epäillä onko Halla-aholle maksettu, siitä tulee myös aikanaan UHKAILUT JA KIRISTYS.
Kyse on : "Lahjonta, kiristys ja uhkailu"-asiasta.
ks. http://keskustelu.suomi24.fi/t/14592569/upi-haluaa-merkelin-jatkavan
"Kevään 2014 EU-vaalien jälkeen Soini halusi hienompaan, ja porvarillisempaan ECR-ryhmään jäseneksi. Tätä ryhmää johtaa muslimi, islaminuskontoinen Syed Kamall.
Nykyisellään Halla-aho on pakotettu äänestämään porvarillisen ECR-ryhmän mielen mukaisesti. Aseita Saudi-Arabiaan, kiristystä Venäjän politiikkaan ja kansalaisten kyttäämiseen, Edward Snowdenin aseman heikentämisen, ja milloin mihinkäkin asian puolesta EU-parlamentissa."
Uhkailu ja kiristys siis tuli mukamas "hienosto"kermaperseiden ryhmässä.
" TTIP vapaakauppasopimuksen puolesta- Persu, jota äänestäneet luulivat hänen olevan Oy Suomi Ab ja sen kansalaisten puolella. "
Tosiasiassa suurempi syyllinen Halla-ahon viimeaikaisiin äänestämisiin on puolueen puheenjohtaja Timo Soini.
Aikaisemmin Persut kuuluivat EU:ssa EFD-ryhmittymään, jossa ryhmässä on muun muassa EU-kriittinen Nigel Farage.
Kevään 2014 EU-vaalien jälkeen Soini halusi hienompaan, ja porvarillisempaan ECR-ryhmään jäseneksi. Tätä ryhmää johtaa muslimi, islaminuskontoinen Syed Kamall.
Nykyisellään Halla-aho on pakotettu äänestämään porvarillisen ECR-ryhmän mielen mukaisesti. Aseita Saudi-Arabiaan, kiristystä Venäjän politiikkaan ja kansalaisten kyttäämiseen, Edward Snowdenin aseman heikentämisen, ja milloin mihinkäkin asian puolesta EU-parlamentissa.
Jos ei oma kellaritohtorimme EU-nukkena äänestä mukana, tulee ECR-ryhmästä lemput molemmille Persujen mepeille.
Hmh, kyllä on yhtä saatanaa. Halla muslimien käskyläisenä uhkailemassa Snowdenin oloja.
Kansalaiset ihmettelevät haavi auki Tohtorin toimintaa.
Se on myyrä.
Trollit yrittää herjata Jussia, koska Jussi ei suostunut putinistien mannekiiniksi
Sinun sankarisi vain paljastui huijariksi. On natohihhuli ja USA:n sotapolitiikan tukija.
Putler-trolli kuumenee. Varmaan vituttaa, kun Jussin suosio vaan kasvaa.
Näinpä.
Tohtori Halla-aho on myös natohihhuli sekä USA:n Lähi-Idän ulkopolitiikan tukija. Siksi meillä on nyt 50 000 matua lisää.
Mitä enemmän matuja, sitä enemmän Halla-ahon "maahanmuuttokritiikille" myös ääniä. Taitava huijaripolitrukki.
Hallis kusi eu-kriitikoiden päälle.
Persut yrittää saada tuulipukukansan TTIP:n puolelle, toisin sanoen Persut toimivat eliitin juoksupoikana. Vastarinnan kirjoituksissa on paljon myös ylilyöntejä mutta tässä on kyllä hyvä kirjoitus.
https://www.vastarinta.com/halla-ahon-kanta-vapaakauppasopimukseen-tyrmistyttaa-aanestajia/
Normi kainalotuuletajien populismia koko juttu....ei jatkoon.
Totta.
Onko olemassa kaksi Jussia Halla-ahoa? Sensuurilakeja kannattava Euro-Jussi ja sensuurilakien suomaa ajojahtia Facebookissa kritisoiva Vaali-Jussi?
Persumedia Suomen uutisetkin jää vaille lukijoita kun Internetin sensuuriin ja sananvapuden rajoitteisiin pyrkivät EU-artiklat tulevat voimaan. Ilman lupaa et voi linkata uutisiin ym. tai lainata edes otsikoita ja ennakkosensuuribotit valvovat nettisivustoja.
Ristiin omistettu valtamedia voi käyttää toistensa linkkejä ja lainauksia sekä vahvistaa näin propagandasanomaansa eli uusliberalistista rahavallan eliitin hasbaraa. Uusmedia ja vastamedia taas saa sanktioita linkkaamisesta ja lainauksista. Niiden hiljentämistä vartenhan nämä EU-artiklat pakkotuotetaan eliitin toimesta. Sama sensuuri tulee blogeihin ja keskustelufoorumeihin. Ei linkkejä eikä lainauksia mm. uutisotsikoista. Euroistoliiton poliisivaltio on ovella.
Vastusta Internetin EU-sensuuriartikloja 11 ja 13, jotka vievät sananvapauden ja sensuroivat eliitin sekä hallituspolitiikan kritiikin.
Niin, Jussi Halla-aho on perin kaksijakoinen poliitikko. Islamkritiikkiä vuosikaudet ja kun EU-parlamentissa äänestettiin asevientikiellosta Saudi-Arabialle, tuolle ISIS:in ja Al Qaedan henkiselle isälle, niin Jussi Halla-aho oli puoluetoverinsa Pirkko Ruohonen-Lernerin kanssa ainoat suomalaiset europarlamentaarikot jotka äänestivät Saudia-Arabian asevientikieltoa vastaan. Melkoinen saavutus?
Suurin osa Persujen äänestäjistä ei edes tiedä, että Halla-aho kannattaa Natoa. Meneeköhän Persujen kusetus läpi näissäkin vaaleissa, viimeksi vasta vaalien jälkeen monin persuäänestäjä tajusi, että heitä on kusetettu. Käykö nyt samoin?
Koirat haukkuu ja karavaani kulkee.
Sanoo persutrolli.
Persujen äänestäjät eivät edes ymmärrä mitä Halla-aho tekee tai äänestää EU-parlamentissa! He palvovat Halla-ahoa vaikka tämä kusisi heidän suuhunsa. Moni eibedes tajua, että Halla-aho on meppi. Luulevat hänen olevan kansaedustaja Suomen eduskunnassa. Näin se vaan on!
Totta.
Ei ole kovin kauaa meppi. Hän lopettaa sen homman kun tulee kansanedustajaksi eduskuntaan. Keskittyy suomalaisten puolustamiseen kun mikään muu puolue ei tee niin. On sitä mieltä että valta ei häntä sinänsä kiinnosta, vaan suomalaisten hyvinvointi.
Voisitteko nimetä puolueen joka puolustaa omaa maatamme? Eikö sitä pitäisi teidän mielestä puolustaa? Antakaa puolueiden nimiä.
Kerro sinä Ninhänseon mikä puolue hyödyttää ja puolustaa meidän omaa kansaa. Mikä puolue esimerkiksi laittaisi matutuksen tehokkain ottein (rajakontrolli) kuriin? Kerro puolueen nimi ja perustele näkemyksesi hyvin.
Tuleeko niitä esimerkkejä?
Persuporvari Halla-aho ei kannata hyvinvointivaltiota vaan pitää sitä ylellisyytenä josta pitää luopua jotta varakas ylempi keksiluokka ja ökyrikkaat saavat pitää runsaat palkkatulo ja pääomatuloverohelpotuksensa joista nylyään nauttivat.
Persu Halla-aho on kova porvari.
Perussuomalaiset ovat valmiita leikkaamaan eläkkeitä, kuten myös kaikkia muitakin erilaisia turhaan maksettavia sosiaalitukia.
Halla-aho pitää työttömyys- ja sosiaaliturvaa luksustoimintoina. Hänen mielestään yhteiskunnalla on perustehtäviä, kuten kansalaisten sisäisestä ja ulkoisesta turvallisuudesta huolehtiminen. Sen lisäksi on luksustoimintoja, kuten työttömyysturva ja sosiaaliturva. Halla-aho onkin kannattanut ennemmin yhteiskunnan palveluiden leikkaamista kuin veronkorotuksia niiden rahoittamiseksi.
Juuri näin koska on kova porvari.
Persut on Kokoomuksen törkyosasto.
Kokoomuksen puistokemistit.
Kokoomuksen työväenosasto.
Halla-Ahosta tulee hyvä pääministeri, Suomi kuntoon!
Siitähän Kokoomus tykkäisi kun saisi Natoa kannattavan pääministerin.
Totta.
pÄÄMINISTERI !
arkumentti yhteistyökykyinen
sipilä miten se täytti sen kyllä siinä suhteessa kuittasi kaIKKI VAATEET SUOMELTA EU.
PALJON ON LUVANNUT KUN 12 MILJARDIA UUTTAVELKAA ENSIVUONNA !
suomalaiset nekö käyttää syömävelkaa.
NYT JOS MILLOINKAAN ON TULTAVA HALLA-AHO PÄÄMINISTERIKSI !
pakko oikaista tämä velaksi eläminen!
hänellä on sivistystä tietoa nuorekuutta vielä jaksaa suomen asioita ajaa EI KAIKKI OLE MYYTÄVÄNÄ!
Hyvä ketju. Kannattaa lukea.
Tosiaan kannattaa, paljastuu taas Persujen kusetus äänestäjiään kohtaa.
Et nyt tainnu sit ihan täysin edes ymmärtää et mistä tossa äänestettiin?
Koska rautalangasta vääntäen (niin sinäkin ehkä tajuut) tossahan äänestettiin vaan siitä et miten saadaan ns. ”venäjäntrollailu” ja muu valheellinen mediavaikuttaminen EUssa aisoihin.
Onks toi sun mielestäs sit huono juttu muka? Pitäskö noille kolmansille tahoille sit sun mielestäs antaa ihan vapaat kädet vaikuttaa?
Voithan uskotella noin itsellesi, totuus on kuitenkin että tuollainen laki kääntyy kansaa vastaan jos virkamiehet ja (huume)poliisit eivät ole 100 prosenttisen rehellisiä. Ja kuten olemme useasti nähneet näin ei ole asiat. Aarnion tavoin toimivat käyttävät tuota lakia säälimättömästi hyväkseen kun käyttävät sitä kilpailijoitaan vastaan.
Halla-ahon kannattajat eivät tiedä millaisen huijarin pauloihin ovat joutuneet. Kokoomuksen apupuolue koko persusakki.
Asiaa kirjoitat.
Porvareitahan ne ovat.
Jos huolehdit vain oman puolueesi huijareista ja huijatuiksi tulleista. =)
Mv lehti mikä ajaa ryssän kätyreitten asiaa ja levittää valeuutisia, niitä pitääkin rajoittaa se jos mikä on isänmaallinen teko
Ei kai se ole mikään valeuutinen jos kuka tahansa voi tarkistaa Halla-ahon Kokoomusmyönteiset äänestykset virallisista asiakirjoista ja Halla-ahon Natomyönteisyyttä ei tarvi valehdella kun hän on itse asiasta kertonut.
Kysehän tuossa on pitkälti ainoastaan ryssätrollien torjumisesta.
Kun taas esim artikla 13 vastaan Halla-aho äänesti, eli vahvasti sananvapauden puolesta.
Persut ovat tutkitusti kaikista puolueista eniten sananvapauden puolesta noin ihan yleisesti.
MV taas on joko ryssämielisten tai suoraan ryssätrollien hallussa ainakin osittain näköjään - ryssähän ei pahemmin tykkää Halla-ahon nato-mielisyydestä, ja mm. siitä erotat ryssätrollin.
Kummaksi kaikkiaan kyllä on mennyt meno.
Persuporvari "tietää".
Ei vaadi paljoakaan vaivaa seurata kehitystä kun sitä suorastaan vyörytetään somessa.
Nykyään löytyy enenevissä määrin omituisia venäjämielisiä joiden yleisen lojaliteetinkin voinee jo kyseenalaistaa tosipaikan tullen ja some on myös täynnänsä suomalaisilla nimillä esiintyviä ryssätrolleja. Nato-vastaisuus ja vaikkapa ryssän prätkäjengien puolustaminen henkeen ja vereen ovat selkeitä merkkejä kummastakin.
halla-aho on akateeminen , ja muutenkin eu myönteinen herra.
Survoo rahaa lompsaansa Brysselissä ja asuu hienostoalueella Eirassa.
Ei voi asua teltassa ja juoda kaljaa jos haluaa hoitaa ihmisten asioita. Jokainen jolla päässä toimii jokunen mutteri osaa hoitaa talouttaan. Se ei vaadi suurta osaamista.
Porvaripersun viisastelua.
Näinpä.
Persut = MiniKokoomus
Totta.
Pirattipuolue on hyvä puolue. Äänestin Petrus Pennasta.
En ole kuullutkaan ko. puolueesta.
Petruksella monia ihan hyviä juttuja, mutta sama vika kuin Halla-aholla, molemmat kannattaa Natoa.