Sharia lakia yritettiin jo Suomeen
jatkoa_seuraa_varmasti
1985
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
ne byggaa varjohallitusta
ja uskontoa lain rinnalle
jotta ne vois elää vieläkin enemmän eristyneempää
elämäänsä tässä yhteiskunnassa
josta ne poimii itselleen vain haluamansa osat,
kuten sosiaalietuudet
uskon varjolla ei saisi kieltäytyä työstä
ei paikallisesta laista
Kimmo Sasihan tätä myös halusi. Aika mielenkiintoinen tämä herra hame anttilasta kommentti hesarissa sharilaista. Onko nämä kaikki muslimitutkijat vert karin creutz hävittäneet objektiivisuutensa kohteestaan.No ihminen on apina, mutta vaarallinen apina kun subjektista tulee totuus.
Osa ihmisistä, mm. koulutetut humanististen ja kulttuurialojen edustajat, eivät vain yksinkertaisesti kykene objektiiviseen ajatteluun silloin kun on kyse maahanmuutosta, maahanmuuttajista tai vieraista kulttuureista ylipäänsä. Siksi koska nämä ihmiset ovat niin syvästi ehdollistuneet tuntemaan itsensä rasisteiksi ja fasisteiksi, jos edes yrittävät ajatella näistä asioista objektiivisesti.
yhdessä Jyrki Kataisen ja Jyri Häkämiehen kanssa Kokoomuksen parasta osaamista. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010112612771042_uu.shtml
Aika hakeutua Australiaan tekemään väitöskirjaa.
suunnitellut samaa jo pidemmän aikaa
tää maa raiskataan omien toimesta
päättäjinä pullasorsat ja vapaan kasvatuksen narsistit
ei mitään itsesuojeluvaistoa
tai isänmaanrakkautta
Onnea sinulle. Toivon todella, että mahdollisimman moni lähtee, mahdollisimman kauas. Paikalle jääneet saavat sitten syödä karvasta kalkkia, kun uusi todellisuus tulee voimaan.
Paperittomat pidetään kaikessa hiljaisuudessa suomessa, eikä niitä palauteta mihinkään, vaan saavat täyden ylläpidon, sairasta. Ei ihme että Sharia lakikin tulee suomeen.
Muslimit menkööt muualle sarioineen,Suomessa on uskonnon vapaus eikä täällä ole mitään pakkoa uskoa mihinkään jumaliin,mikä on hyvä.
Kyllä se vielä sieltä tulee, viimeistään silloin kun oikeusministerinä on joku muslimi. Kun Allahille antaa pikkusormen, vie se koko käden.
Ihmiskunnan pitäisi mennä kehityksessä eteenpäin, eikä ottaa takapakkia tämmöisten kehittymättömien uskontojen takia. Maassa maan ja lakien tavalla.
Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.
Hyvä olisi, jos ei kuuluisi mihinkään valtioihin!
"Sasin mukaan islamilaisten maahanmuuttajien olisi helpompi sitoutua uskonnollisen sovittelijan ratkaisuihin. "
Se on kylläkin niin että islamistit suomessakin saavat totella ihan suomalaista maallista tuomioistuinta taikka suksia kuuseen täältä, täällä ei minkään aavikkokultin tarvitse sanella miten täällä eletään.
Tuossa Kimmon höpinät kokonaisuudessaan:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010112612771042_uu.shtml
Periaatteessa täysin järjetöntä, jos maassa olisi yksi laki yksille ja toinen toisille.
Ajatellaan vaikka liikenneonnettomuutta. Eri lait ja periaatteessa vaikka eri väistämisvelvollisuudet. Aika huonosti siinä kävisi kaiken aikaa.
Aivan, ja tämä toinen laki perustuisi satukirja koraaniin ja pedofiiliprofeetta muhamedin höpinöihin. Miten oikeasti tällaista edes kuvitellaan sovellettavaksi demokratiaan? Haloo Sasi! Onneksi väki poisti tuollaisen haahuilijan edustajan tehtävistä.
Tuossa lehtijutussa sanottiin oikeusministeriön ampuneen ehdotuksen alas. No eikö olisi syytä ampua myös nuo ehdottelijat saman tien, niin loppuisi nuo järjettömät ehdottelut kerralla ? Että silleen.
Jos tuommosta ehotat ni susta varmaan olisi siihen?
"Oikeusministeriö ampui aloitteen alas."
Hyi rasistit!
Suvakkivajakit pöyristyy ja käy kuumana kuin käkikellot unelmiensa kanssa.