Natsi, rasisti vai fasisti?

Onko pahinta olla natsi, rasisti vai fasisti?
1558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Noita kaikkia hoetaan samoille henkilöille ei ole paljoa siis eroa sitten myös ryssänatsi hokema näiden lisäksi löytyy eroa tälläkään ei käytännössä ole kuhan huudellaan.

Äänestä

Kaikki vaihtoehdot ovat hyviä tämä on vastaus kyseletkö vielä muuta?

Äänestä

Rotuviha eli rasismi on ainoa, joka noista kolmesta on Suomessa kiellettyä. Natseista ja fasisteistakin suuri osa harjoittaa myös rotuvihaa. Siksi heitä kritisoidaan, aiheesta.

Äänestä
  • Samalla tavalla se anarkistinkin harjoittaa rotuvihaa MUTTA VAIN OMAA KANSAA KOHTAAN.

    Äänestä

Joskus aikoinaan lainattiin luomiskertomusta ja loppuun lisättiin kuin opetukseksi.

Ja kun Jumala oli luonut kaiken eläväisen ja tarkasteli luomustaan.Paikalle tuli koira joka pissi loppuun alkulimaan joka oli tähteenä ruukussa. Kun luoja oli jo väsynyt sanoi hän koiralle . Tee Musti tuosta lopusta mitä lystäät minä huilaan. Ja niin Musti muovaili ilmiantajan !!

Äänestä

Huomautan kohteliaasti että rasismi ei ole rikos.

Äänestä

Tosiaan ei ei ole kiitos hyvästä huomautuksesta..

Äänestä

Kommunismi saattaisi olla pahin. Siinä on sitä vihaa ja rotuerottelua eniten. Lisäksi kaikissa käytännön testeissä se on riistänyt kansalaisvapauden koko kansalta. Ei saanut matkusta, ei saanut vapaasti yrittää, eikä paljon muutakaan mitä Moskovan satraapit eivät suoraan käskeneet tehdä.

Äänestä
  • Kuinkahan kauan extyöloinen joutui Siperiassa oikein olemaan, kun tuntee noin hyvin Neuvostoliiton kurin? Ja miksi ihmeessä he päästivät hänet takaisin Suomeen?

    Äänestä

Kyllä kapitalismi on pahin. Siitä kertoo koko USA'n historia. Väärin ajettelijat on samantien joko mestattu, hirtetty tai pistetty eliniäksi vankilaan. Kaiken lisäksi siihen ei ole riittänyt pelkästään oma maa, vaan on haluttu tehdä sama myös muualla esiintyen maailmanpoliisina. Jos NL vastavoimaa ydinaseissa ei olisi syntynyt 50-livulla, joka sekin perustui USA'n asuvien nerojen ajatukseen tarpeesta ja epäluulosta USA'n johtajia kohtaan, maailma olisi täysin erilainen tänä päivänä. Paha tarvitsee pahan vastavoimaksi ellei hyvää vaihtoehtoa ole kummassakaan.

Ainoastaan natsit ja fasistit ovat osallistuneet ja toteuttaneet järjestälmiseen kansamurhaan Euroopassa. Sen sijaan rasismia ja syrjintää on ja esiintyy joka yhteisössä sanottiin asiasta mitä hyvänsä juhlapuheissa. Se on kuitenkin ainoastaan kiellettyä. Jos noista pitää valita, olen rasisti. En hyväksy edes kaikkia ruotsalaisia, vaikka suurimmaksi osaksi ovat fiksuja. Valta osa heistä on piilirasisteja. Se tulee esiin vasta kun niiden kanssa hiukan keskustelee. Mamut ovamm niitä "joista ei voi puhua tai joita ei saa mainita" Ruotsalaisisa dekkareissa huora on aina Maija tai Liisa, juoppo Pekka tai Matti ja murhaaja Jorma. Koskaan rikollinen ei ole Håkan tai Isabelle.

Äänestä
  • Eihän nämä reppanat ymmärrä kun ei osaa edes lukea, saatikka ymmärtää tätä suomen kieltä. En tiedä yhtään anarkistiä joka lukea osaisi taikka ymmärtää selvää suomen kieltä. Kannattaisiko kattoa aina iltapäivisin kun tulee uutiset selko suomella, niin oppisi nämä anarkistitkin vähän lukia ja ymmärrystä suomen kieleen.

    Äänestä

  • Mihin sitä lukutaitoa sitten tarvitaan ?

    Ikkuna särkyy lukemattomaltakin, lanka saksia kykenee käyttämään ilman lukutaitoa. Lukon pystyy liimamaan kuka tahansa kun saa oikean tuubin.Tulitikku syttyy jopa sylilapsen käsissä. Kiven osasi jo aikoinaan heittää Kain Aabelin otsaan. Miksi ei siis sitä kykenisi anarkisti tekemään ja poliisithan ovat erivärisissä vaatteissa ja auto on helposti erottuvan näköinen ?
    Ja kyllähän sitten kun kiinni jäädään valtio palkkaa lukutaitoisen asianajajan hoitamaan ulos putkasta.

    Äänestä

Kaikki autoritaariset liikkeet ovat avoimen yhteiskunnan vastaisia.

Autoritaarisuus voi olla oikeistolaista kuten fasistiset ja rasistiset hallinnot tai vasemmistolaista kuten historian useat kommunistiset ja maolaiset hallinnot.

Avointa yhteiskuntaa määrittävät tasa-arvo ja kansanvalta.

Äänestä

Persuiluhan kattaa nuo kaikki määreet, sillä heillähän on ovet auki kaikille pahantekijöille, irstailijoille, selkäänpuukottajille, valehtelijoille, kansanvihollisille, muukalaiskammoisille, lahtareille, narsisteille, tappajille, raiskaajille ja jopa Halla-aholle.
Eli kaikki kelpaa kunhan vaan kumarrat äärioikeistolaista Soinia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


herännyt_kysymys kirjoitti:

Onko pahinta olla natsi, rasisti vai fasisti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu