EI TULLUT GUGGENHEIMIA

Ei tullut Guggenheimia Hesaan! Nythän Sipilä voisi otta kärkihankkeeksi siihen tontille järjestää uuden ABC:n. Sehän on KEPUn maamerkki ympäri Suomea. se olisi niinkuin ABC-huoltsikoiden ja ravintoloiden pääpäikka. Ja hyvin tuottava!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyvä idea. eihän sitä tonttia voi parkkipaikkanakaan pitää. Siitä se tulisi tuottavaan käyttöön. Guggenheimithan ovat aivan täyttä potaskaa ja kansan sumutusta.

Tulla nyt tänne ja sanoa että antakaa 130 miljoonaa ja tehkää museo nykykrääsälle ja maksakaa käyttökulut niin saatte tehdä meidän nimellä museon, me viedään tuotot! Ja jotkut pölvästit ovat sen tehneet! Eihän se ole pöhkö joka pyytää, pöhkö on se joka maksaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cityläinen kirjoitti:

Ei tullut Guggenheimia Hesaan! Nythän Sipilä voisi otta kärkihankkeeksi siihen tontille järjestää uuden ABC:n. Sehän on KEPUn maamerkki ympäri Suomea. se olisi niinkuin ABC-huoltsikoiden ja ravintoloiden pääpäikka. Ja hyvin tuottava!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu