Mitä mieltä pitäisikö co2 maksuja korottaa ??

Autoistahan ei ole juuri mitään menoeriä että semmonen 550 e pikkuautosta olisi varmaan kohtuullinen co2 maksu
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sillähän se ilma puhdistuu, että paskasipilälle rahaa syydetään.

Äänestä

Tiedemies totesi että Maailmanloppu jokatapauksessa 1000v kuluttua ajoi tai ei.

Äänestä
  • Silloin taivaat tulesta raukeevat,ja elementit palavuudesta sulavat ja maa ja rakennukset jotka siinä ovat pitää palaman pois,minkäkaltaiset teidän silloin tulee olla pyhissä menoissa. Turha nipottaa jostain päästöistä

    Äänestä

  • Komppaan. t. 470 g/km

    Äänestä

No bensiinivero onneksi nousee Suomessa niin pientä vielä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ekotekoo kirjoitti:

Autoistahan ei ole juuri mitään menoeriä että semmonen 550 e pikkuautosta olisi varmaan kohtuullinen co2 maksu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu