Egyptin pyramidit ei ehkä

olekaan egyptiläisten rakentamia vaan intialaisten.
On herännyt uusi kiista,kuka pyramidit on rakentanu,uusia olettamuksia onkin että intialaiset,egyptiläiset vain vallanneet ne heiltä tuhansia vuosia sitten.Mene ja tiedä.

https://youtu.be/tMhmLTMEX_w
956
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

TÄMÄ ON TOTTA! AJATELKAA NYT ITSE MITEN 68 ÄÖ MUSULMAANI VOI RAKENTAA KIVIPYRÄMIDIA KUN ASUVAT KAIKKI VIELÄKIN SAVIMAJOISSA!!
MUSULMAANI EI OLE RAKENTANUT AINUTTAKAAN PILVENPIIRTÄJÄÄ, SAIRAALAA, KOULUA, SATAMAA KOSKAAN HISTORIAN AIKANA. OSAAVAT VAIN RAKENTAA MOSKEIJAN JA MIRATEETIN SIIHEN SE TAITO SITTEN LOPPUU!!!!

Äänestä
  • Jos musulmaanit on ne rakentanut niin joko niiden uskonto on paljon vanhempi tai pyramidit helvetin paljon uudempia kuin niistä on väitetty.

    Äänestä

  • "musulmaaneja". Uskonto perustettiin vasta tuhansia vuosia myöhemmin.

    Muinaisegyptiläinen yhteiskunta oli erittäin pitkälle kehittynyt.
    Ei ole mitään todisteita avauksen väitteelle.

    Äänestä

  • Täytyy muistaa että Egypti ei ole alunperin arabimaa. Nämä valloittivat sen vasta 600-luvulla.

    Äänestä

Itse asiassa pyramidit ovat somalien rakentamia. Somaliasta niiden kivetkin ovat - katso vaikka Asterix ja Kleopatra.

Äänestä
  • Joo, somalien rakentamiahan ne varmaan ovat. Niinkuin muutkin maailman seitsemät ihmeet.
    Paitsi tietysti ne mitkä ovat mustalaisten rakentamia...

    Äänestä

Suomen somalit voisi rakentaa pyramidin siihen Guggegheimin tontille. Olisi noillakin jotain tekemistä, ja maailman 8 ihme toisi turisteja.
Mannet voisi sitten laulaa joululauluja siellä, niillä kun on niin kova ääni. Turisteilla olisi ihmeteltävää.

Äänestä

Kyllä ne on mun mielestä savolaesten tekemii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niin.tieto.muuttuu kirjoitti:

olekaan egyptiläisten rakentamia vaan intialaisten.
On herännyt uusi kiista,kuka pyramidit on rakentanu,uusia olettamuksia onkin että intialaiset,egyptiläiset vain vallanneet ne heiltä tuhansia vuosia sitten.Mene ja tiedä.

https://youtu.be/tMhmLTMEX_w

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu