Mua ei huvita mennä nukkumaan. Mutta mua ei myöskään huvita valvoa, koska kaljat on loppu. Mulla ei ole enää senttiäkään rahaa. Enkä tiedä milloin seuraavat tulee. Onko lopullinen päätös ratkaisu? Mä olen ihmisenä Suomen yhteiskunnalle täysin turha. Mitä lopullisen päätökseen jälkeen tapahtuu? Mä haluaisin nyt kaljaa ja nopeasti. Mä en pysty menemään nukkumaan, koska en saisi unta. En ole saanut nukuttua moneen yöhön. Mua ei enää huvita olla selvinpäin. Musta periaatteessa tuntuu että valtio/yhteiskunta ei anna mulle tarpeeksi rahaa. Haluaisin nyt vaan tehdä sen lopullisen päätöksen. Mitä siitä seuraisi? Kuvitelkaa tilanne: Kävelen keittiöön. Otan erään instrumentin. Survaisen sen sinne, mistä jokaisen ihmisen elämä on lähtöisin. En kuvaile sitä sen yksityiskohtaisemmin. SATTUU. Lopulta elämä virtaa minusta ulos. EI MITÄÄN.
Miksi tekisin näin? Koska mä olen mokannut elämäni. En ole enää kyvykäs käymään koulussa. Kaikki vaan härnää mua ja v*ttuilee mulle koko ajan. En jaksa enää.
Miksi tekisin näin? Koska mä olen mokannut elämäni. En ole enää kyvykäs käymään koulussa. Kaikki vaan härnää mua ja v*ttuilee mulle koko ajan. En jaksa enää.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jos kerrankin olet mokannut elämäsi, miksi et yrittää parantaa sitä lopettamalla juomista.
Kik:Onneatie